Magdaléna Klimešová

Analytička

 "Ve Frank Bold mě oslovuje cílevědomost a koncepčnost činnosti, odvaha řešit nepohodlná témata a tah na branku. Řešené problémy jsou sice nelehké, ale o to více důležité a mají potenciál pomoci jak konkrétním jednotlivcům, tak i České republice jako celku. Zároveň mohu díky své práci sledovat proces tvorby politik, což mě zajímá i z vědeckého hlediska."

Vystudovala Sociologii a sociální politiku a Veřejnou a sociální politiku na Fakultě sociálních věd UK. Na veřejné politice působí v doktorském studiu, kde několik let mentorovala předmět Metody analýzy a tvorby politiky. Zaměřuje se na problematiku korupce a především na financování politických stran a střet zájmů.
 
Dříve působila v Respekt institutu, kde řídila protikorupční projekty a publikovala řadu analýz. Od září 2012 působí v sekci Odpovědný stát především v projektu Rekonstrukce státu, kde řeší projednávanou protikorupční legislativu a zkoumá související témata. Publikovala např. analýzy Kontrola financování stran: Porovnání dohledových institucí ve vybraných státechFinancování politických stran v ČR a potřebné změny regulace.
 

Pracuje na částečný úvazek souběžně s rodičovskou dovolenou.

Magdaléna Klimešová

zpět na celý tým