Nabídka práce

 • Volná místa
 • Advokát(ka) / koncipient(ka) – stavební právo a životní prostředí

  Správní a stavební právo nás baví! Díky němu můžeme pomáhat obcím lépe připravovat kvalitní územní plány, developerům umisťovat plánované záměry férově, odpovědně a s respektem k danému území, nebo lidem bránit se před nezákonnými zásahy státu. Přidej se do týmu právníků Frank Bold Advokáti a pojď s námi měnit svět právem.

  Čemu se u nás můžeš věnovat?

  Setkáš se s různorodou advokátní prací v oblasti správního práva. Budeš se hlavně věnovat případům z oblasti územního plánování, řízení podle stavebního zákona či ochrany životního prostředí. Zapojíš se do komplexní právní podpory obcí, budeš pomáhat odpovědnému developmentu nebo zastupovat občany v případech ochrany jejich práv. Nebo můžeš třeba připravovat návrhy změn legislativy.

  Budeš se také podílet na případech ve veřejném zájmu a pomáhat včas zakročit proti škodlivým záměrům nebo snížit jejich negativní dopady na životní prostředí. Aktuálně pomáháme např. Libereckému kraji v ochraně zásob vody a životního prostředí, které jsou zásadně ohroženy plánovaným rozšířením polského uhelného dolu Turów.

  „Baví mě na tom, že dělám i na významných a často precedenčních kauzách, jejichž výsledek může ovlivnit život obyvatel celého regionu nebo stav přírody v daném území na dlouhou dobu dopředu.“

  Sandra, advokátka

  Tato práce je právě pro tebe, když …

  • najdeš v případu to podstatné, navrhneš účinnou strategii a pak s chutí sestavíš doporučení pro klienta nebo neprůstřelnou argumentaci pro soud,
  • práce s informacemi je pro tebe hračkou, dokážeš se rychle zorientovat, ať už v komplikovaných podkladech od klienta nebo v připravovaném územním plánu,
  • baví tě přesvědčivě podat své argumenty v právních podáních,
  • rád/a pracuješ a jednáš s klienty a jde ti o to dodat službu, která opravdu pomůže, uděláš i krok navíc, aby stál výsledek za to,
  • jsi týmový hráč a myslíš na úspěch celého týmu.

  V čem je práce u nás jiná?

  Rádi pracujeme na tom, co nám dává smysl. Jsou pro nás důležité etické mantinely, které jsme si stanovili a kterých se držíme. Děláme advokacii s vizí a táhneme za jeden provaz s neziskovými týmy Franka Bolda. Spojujeme tak kvalitní advokátní služby se společensky prospěšnými projekty.

  Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA.

  A ještě organizačně …

  • Hledáme kolegu nebo kolegyni do naší pobočky v Brně, v Praze nebo Ostravě. (V případě čerstvých absolventů preferujeme Brno, kde sídlí větší část týmu.)
  • Pokud ses s agendou veřejného práva zatím setkal/a jen okrajově, nevadí. Pokud tě tato oblast láká a jsi připravený/á se učit a s náročnými úkoly se na začátku poprat, určitě se nám ozvi.
  • V případě advokáta preferujeme formu trvalé spolupráce.

  Vidíš se v tom? Zodpověz nám pár dotazů, nahraj svoje CV a my se ti ozveme zpět!