Nabídka práce

 • Volná místa
 • Analytik/Analytička: EU standardy pro transparentní byznys

  Chceš ovlivnit zásadní strategii EU týkající se byznysu, udržitelnosti a klimatické změny? Láká Tě kombinace environmentální a ekonomické perspektivy? Chceš pomoct dobře nastavit evropský rámec, podle kterého budou firmy informovat o své udržitelnosti a investoři financovat jejich transformaci? Přidej se do mezinárodního týmu, který vede celoevropskou iniciativu podílející se na vývoji této strategie. Staň se součástí Frank Bold!

  O co nám jde?

  Odpovědnost korporací je jedním z našich klíčových veřejně prospěšných témat. V roce 2014  jsme pomohli prosadit evropskou směrnici o nefinančním reportingu, podle níž musí velké korporace a banky transparentně informovat o dopadech své činnosti na životní prostředí a lidská práva. Vedeme iniciativu Alliance for Corporate Transparency, která sdružuje 20 předních evropských neziskových organizací, a spolupracujeme na tomto tématu s investory a business leadery. V rámci Aliance jsme v roce 2019 analyzovali data o udržitelnosti zveřejněná 1000 velkých evropských firem a aktivně pracujeme s Evropskou komisí a Parlamentem na probíhající reformě směrnice.

  Nyní jsme se stali součástí EFRAG, EU instituce, která připravuje první evropské standardy pro reporting o udržitelnosti. A potřebujeme do týmu kolegu nebo kolegyni, který nám s tím pomůže.

   

  Jak může vypadat Tvoje práce?

  • Budeš dělat analýzy a rešerše jako podklad pro naši práci v EFRAG. Budeš procházet stovky stran metodik, doporučení a zpráv, analyzovat je, z relevantních informací připravovat doporučení a interní podklady pro tým a svoje závěry předávat kolegům.

  • Pokud ses v této oblasti zatím nepohyboval/a, budeš potřebovat porozumět a naučit se, jak spočítat environmentální dopady činnosti korporace, jako například emise v dodavatelském řetězci, nebo jak analyzovat rizika a příležitosti v obchodním plánování v souvislosti s udržitelností. Na základě toho budeš připravovat podklady a doporučení pro připravované metodiky i pro konkrétní firmy.

  • V užším týmu budeš mít šest kolegů, kteří se věnují strategické, lobbingové a advocacy práci v této oblasti, práci s partnery z řad byznysu, akademické sféry i neziskového sektoru a komunikaci, se kterými budeš spolupracovat.

   

  Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA.

   

  Je to pozice jako dělaná pro tebe, jestli …

  • Zajímá tě praktická implementace evropských klimatických opatření v byznysu a chceš být u toho.

  • Pálí ti to a rychle se zorientuješ ve složitém tématu i v technické terminologii.

  • Umíš najít relevantní informace a snadno pracuješ i s velkým množstvím informací, umíš je roztřídit a zanalyzovat. O tvoje závěry se lze opřít.

  • Perfektně zvládneš práci s anglickými materiály a komunikaci v angličtině v mezinárodním týmu.

  • Pokud ses už pohyboval/a v tématech jako je klima, udržitelnost, odpovědnost korporací, reporting nebo máš zkušenost z reportovacích iniciativ, jako je třeba Global Reporting Initiative, je to plus.

   

  Co u nás také najdeš?

  • Full time pracovní pozici (můžeme se dohodnout i na zkráceném úvazku, nejméně však 0,8).

  • Pracovní místo v Brně nebo Praze.

  • Skvělý a našlápnutý tým pracující na ambiciózních neziskových projektech, tvořený lidmi, kteří mají v tématu zkušenosti a záleží jim na výsledcích a dopadu jejich práce. Neformální a přátelské pracovní prostředí. Prostor k růstu a velkou míru svobody v práci.

  • A benefity jako je flexibilní pracovní doba, možnost homeoffice (i když zrovna není pandemie), příspěvek na stravování, benefitní systém Cafeterie, služební telefon a tarif nebo třeba dog friendly office.

  • Na odměně se domluvíme podle tvých zkušeností a expertízy – od těch se bude odvíjet i konkrétní podoba tvého zapojení a odpovědností.

   Jdeš do toho? Zodpověz nám pár dotazů, nahraj svůj životopis a my se ti ozveme zpět.

  Uzávěrka přihlášek je 8. 8. 2021. Všechny přihlášky si projdeme a zavoláme si s vybranými kandidáty. Ústní kolo pro pozvané uchazeče proběhne 18. 8. 2021.