Ondřej Janků

Manažer PR a kampaně, Odpovědné firmy

„Na práci ve Frankovi se mi líbí, že se tématu udržitelnosti věnujeme naplno – snažíme se o změnu přístupu firem a proměnu ekonomiky. Můžu se tak podílet na mezinárodním projektu s velkým dopadem na budoucnost nás všech. ”

Ondřej koordinuje mezinárodní kampaň o reportování dat o udržitelnosti firem (nefinanční reporting) v návaznosti na novou evropskou směrnici. Spolupracuje s týmem v Bruselu, Česku a Polsku i s organizacemi v Německu nebo Španělsku a rozvíjí nová partnerství. Informuje o výstupech projektu Alliance for Corporate Transparency a ukazuje, že proměna ekonomiky je pro firmy příležitostí. Pro správnou analýzu rizik a příležitostí ve firmách i pro nasměrování investic bank a investorů do zelených aktivit je zásadní reporting kvalitních a porovnatelných dat a strategií. Právě s tím by měla pomoci směrnice EU o reportování o udržitelnosti (CSRD) a související standardy.

Ondřej vystudoval mediální komunikační studia a evropská studia na Masarykově univerzitě a má deset let pracovních zkušeností v oblasti marketingu, PR a komunikace. Pracoval na rozvoji udržitených aktivit a kampaních pro firmy v cestovním ruchu (kromě Česka i v Izraeli a Ghaně), a má zkušenosti i ze státního sektoru.

Domluví se anglicky, francouzsky a španělsky. Žil v Izraeli a Francii a nové kultury poznává i při cestování. Po pobytu v Argentině se stal milovníkem yerba maté. Má rád sport, nejlépe je mu na horách a v přírodě.

Ondřej Janků

zpět na celý tým