Nabídka práce

 • Volná místa
 • Corporate sustainability reporting specialist

  Chceš být korporacím partnerem, který jim pomůže smysluplně a efektivně reportovat o strategiích, příležitostech a rizicích spojených s udržitelností? Láká Tě kombinace environmentální a ekonomické perspektivy? Chceš využít své zkušenosti a pomoct dobře uvést do praxe zásadní strategii EU týkající se byznysu, udržitelnosti a klimatické změny? Přidej se do mezinárodního týmu, který stál u zrodu evropského rámce v oblasti reportingu udržitelnosti. Staň se součástí Frank Bold!

  O co nám jde?

  Odpovědnost korporací je jedním z našich klíčových témat. V roce 2014 jsme pomohli prosadit evropskou směrnici o nefinančním reportingu, podle níž musí velké korporace a banky transparentně informovat o dopadech své činnosti na životní prostředí a lidská práva. Vedeme iniciativu Alliance for Corporate Transparency, která sdružuje 20 předních evropských neziskových organizací, a spolupracujeme na tomto tématu s investory a business leadery. V rámci Aliance jsme v roce 2019 analyzovali data o udržitelnosti zveřejněná 1000 velkých evropských firem a aktivně pracujeme s Evropskou komisí a Parlamentem na probíhající reformě směrnice. V rámci EU instituce EFRAG pomáháme připravovat první závazné evropské standardy pro reporting o udržitelnosti, které podpoří plánované udržitelné investice ve výši 28 bilionů EUR.

  Chceme, aby tyto nástroje byly v praxi efektivně, kvalitně a smysluplně uplatňovány a nestaly se pro korporace jen administrativní formalitou na jejich checklistu. Proto hledáme kolegu nebo kolegyni, který/á nám pomůže s kvalitním consultingem našim byznys partnerům.

   

  Jak může vypadat Tvoje práce?

  Budeš pracovat s našimi klienty a korporacím, investičním firmám nebo developerům pomáhat

  • dobře nastavit reporting udržitelnosti od procesu sběru dat po jejich srozumitelné zveřejnění,
  • správně aplikovat metodiku pro výpočet uhlíkové stopy, odhadu rizik i příležitostí a nastavení klimatických cílů,
  • identifikovat další klíčová ESG témata a nastavit si v nich smysluplné indikátory,
  • splnit podmínky taxonomie pro udržitelné aktivity,
  • integrovat tyto procesy do řízení firmy.

  Budeš přitom spolupracovat s kolegy, kteří se věnují strategické, advocacy a výzkumné práci v oblasti transparentnosti a reportingu udržitelnosti i s právními kolegy z advokátní kanceláře, kteří se věnují otázkám řízení firem a přístupu k udržitelným financím.

  Zjisti více v podcastu s vedoucím týmu Filipem Gregorem - o tom, proč jsou taxonomie a evropské standardy reportingu kompasem pro firmy na cestě k udržitelné ekonomice.

   

  Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA.

   

  Je to pozice jako dělaná pro tebe, jestli …

  • Pohyboval/a ses v tématech jako je udržitelnost a odpovědnost korporací, máš přímé zkušenosti s reportingem v byznysu, ze kterých můžeš čerpat. Ať už z inhouse pozice ve firmě, nebo z konzultační praxe.
  • Zajímá tě praktická implementace evropských klimatických opatření a chceš být u toho, jak se udržitelnost stává klíčovým byznys tématem.
  • Dokážeš klientům z řad korporací, bank a finančních institucí pomoct nastavit funkční reportingový systém. Víš, co bude fungovat, co ne i proč a umíš to klientům dobře vysvětlit.
  • Dobře zvládneš práci s anglickými materiály a komunikaci v angličtině.

   

  Co u nás také najdeš?

  • Full time pracovní pozici (můžeme se dohodnout i na zkráceném úvazku, nejméně však 0,8).
  • Pracovní místo v Brně nebo Praze.
  • Skvělý a našlápnutý tým pracující na ambiciózních neziskových projektech, tvořený lidmi, kteří mají v tématu zkušenosti a záleží jim na výsledcích a dopadu jejich práce. Neformální a přátelské pracovní prostředí. Prostor k růstu a velkou míru svobody v práci.
  • Benefity jako je flexibilní pracovní doba, možnost homeoffice, příspěvek na stravování, benefitní systém Cafeterie, služební telefon a tarif nebo třeba dog friendly office.
  • Na odměně se domluvíme podle tvých zkušeností a expertízy, předpokládaný rámec je 40-60 tisíc.

  Jdeš do toho s námi? Zodpověz nám pár dotazů, nahraj svůj životopis a my se ti ozveme zpět.

  Uzávěrka přihlášek je 24. 10. 2021. Všechny přihlášky si projdeme a zavoláme si s vybranými kandidáty. Ústní kolo pro pozvané uchazeče proběhne 3. 11. 2021.