Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Nabídka práce

 • Volná místa
 • Expertní práce ve veřejném zájmu a komunikace s politiky

  Zajímáš se o veřejné dění, politiku a legislativu? Dokážeš zpracovat kvalitní odbornou analýzu a zároveň její výsledky srozumitelně představit? Chceš dostat příležitost jednat s politiky, láká tě lobbing ve veřejném zájmu? Staň se součástí týmu Frank Bold!

   

  V čem bude spočívat tvoje práce

  • Zapojovat se budeš do různých projektů ve veřejném zájmu. Ze všeho nejdřív se zorientuješ v tématech, kterým se věnujeme nebo se na ně plánujeme zaměřit do budoucna. Patří mezi ně např. efektivní správa státu, veřejné zakázky či svobodný mediální prostor (projekt Rekonstrukce státu), témata navazující na válku na Ukrajině (bezpečnostní balíček, strategická komunikace a opatření proti vlivu dezinformací) a odpovědnost korporací, energetika, environmentální témata  či vzdělávání. Na konkrétním tématu a specializaci se můžeme domluvit podle situace a tvého zájmu.
  • Budeš zpracovávat rešerše a analýzy, navrhovat stanoviska a připravovat další podklady pro lobbing a naši komunikaci s politiky. Budeš také pracovat s výstupy a podklady od spolupracujících odborníků.
  • Jakmile získáš dostatečnou expertízu v konkrétním tématu, budeš se moci zapojit do komunikace s politiky i odborníky, zasílat jim informace, představovat jim naše návrhy a doporučení - pošleš e-mail, zavoláš, domluvíš si schůzku nebo odprezentuješ téma na semináři.
  • Když vše dobře půjde, časem můžeš některé téma samostatně vést a koordinovat naše aktivity v této oblasti.

   

  Tahle pozice ti bude sedět, pokud…

  • Zajímáš se o politiku a veřejné dění, sleduješ nebo se chceš víc dozvědět o tvorbě legislativy a chodu politiky. Lákají tě témata, kterým se Frank Bold věnuje.
  • Umíš se rychle zorientovat v odborném textu nebo novém tématu, hledat souvislosti, vyhledávat informace a vytáhnout z nich to podstatné. Dokážeš udělat neprůstřelnou analýzu i podpořit stanovisko těmi nejlepšími argumenty.
  • Baví tě hledat nová řešení a přicházet s vlastními nápady. Zvládáš fungovat samostatně, nepotřebuješ, aby ti někdo stál za zády.
  • Jsi tahoun a hned tak se nevzdáš. Nenecháš se odradit negativními odpověďmi politiků ani náhlými změnami plánu, když padne zákon, projekt či dokonce vláda.
   

  Pokud máš vystudované právo, určitě ho na téhle pozici dobře využiješ. Není to ale podmínkou. Stejně tak ti dobře poslouží třeba politologie, ekonomie, mediální studia, veřejná politika a další příbuzné obory. Otevření jsme i šikovným čerstvým absolventům/absolventkám!

   

  Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA.

   

  Co u nás taky najdeš ...

  • Full-time pozici v Praze (s možností domluvy i na kratším úvazku, nejméně však 0,75) a prostor pro dlouhodobou spolupráci.
  • Smysluplnou práci na zajímavých projektech, které hýbou českou (i evropskou) politikou.
  • Skvělý tým se spoustou zkušeností a smyslem pro humor, tvořený lidmi, kterým opravdu záleží na výsledcích a dopadu jejich práce. Neformální pracovní prostředí, možnost přicházet s vlastními nápady a příležitost potkat se se zajímavými lidmi a projekty.
  • Nástupní mzdu podle zkušeností a výsledků výběrového řízení v předpokládaném rozpětí 32.000 - 44.000 Kč (při celém úvazku).
  • Flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat částečně i z domova, odměny za skvělý výkon a další benefity jako příspěvek na stravné, služební telefon nebo 5 týdnů dovolené.

   

  Máš chuť jít do toho s námi? Zodpověz nám pár dotazů, nahraj svůj životopis a my se ti ozveme zpět.

  Uzávěrka přihlášek je 29. 5. 2022. Následovat budou telefonické pohovory s vybranými uchazeči. Ústní kolo pro pozvané uchazeče proběhne 8. 6. 2022 v Praze.