Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Poradna

Platnost závěru zjišťovacího řízení

Je omezená platnost závěru zjištovacího řízení?

Tento dotaz byl vyřešen dne 7. 2. 2008. Pozor, závěry a legislativa odpovídají tehdejší právní praxi a nemusí být aktuální.

Odpověď poradny

Doba trvání platnosti závěru zjišťovacího řízení zákonem určena není.

Z § 5 odst. 2 z. č. 100/2001 Sb. (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí)

"Při posuzování vlivů záměru na životní prostředí se vychází ze stavu životního prostředí v dotčeném území v době oznámení záměru. - lze usuzovat, že platnost závěru zjišťovacího řízení bude trvat dokud nenastane určitá změna okolností."

V rámci územního řízení, jakožto jeho účastníci (dle § 85 z. č. 183/2006 – stavební zákon), můžete namítat, že závěr zjišťovacího řízení neodpovídá současným okolnostem a tudíž je nutné aby si investor vyžádal nový závěr zjišťovacího řízení.

Stavební úřad by neměl vydat povolení/rozhodnutí, dokud nebude existovat závěr zjišťovacího řízení, který odpovídá aktuální situaci.

Newsletter

Chcete mít přehled o Vašich právech? Zajímájí Vás změny v zákonech?

Odebírejte naše novinky a získejte přehledné právní informace.

Nenašli jste?

Můžete se na nás obrátit s Vaším dotazem přímo a my se vám do pěti pracovních dnů ozveme.

Položit dotaz

Advokáti

Potřebujete pomoc advokáta?

Součástí konsorcia je i advokátní kancelář Frank Bold Advokáti.

Přejít na advokáty