Poradna

Mohu zveřejnit na svém webu informace získané od úřadu?

Vyžádal jsem si od Krajského úřadu podkladové studie a další dokumenty použité při tvorbě Zásad územního rozvoje. Mohu je zveřejnit na svém webu?

Tento dotaz byl vyřešen dne 17. 7. 2014. Pozor, závěry a legislativa odpovídají tehdejší právní praxi a nemusí být aktuální.

Odpověď poradny

Informace a dokumenty získané na základě žádosti o informace můžete dále šířit. Žádný zákon takový postup nezakazuje. Úřad by je měl navíc zveřejnit po poskytnutí žadateli i sám na svém webu (s výjimkou informací, které poskytl v listinné podobě, nebo mimořádně rozsáhlých informací), stanoví to přímo zákon o svobodném přístupu k informacím (1).

Dokumenty není třeba upravovat

Doporučujeme pro jistotu zkontrolovat, zda dokumenty neobsahují osobní údaje. Úřad je ale povinen poskytovat dokumenty již v takové podobě, aby všechny nezveřejnitelné (chráněné) informace byly začerněny. Dokument by tak mělo být možné rovnou umístit na web.

(1) § 5 odst. 3 InfZ

Newsletter

Chcete mít přehled o Vašich právech? Zajímájí Vás změny v zákonech?

Odebírejte naše novinky a získejte přehledné právní informace.

Nenašli jste?

Můžete se na nás obrátit s Vaším dotazem přímo a my se vám do pěti pracovních dnů ozveme.

Položit dotaz

Advokáti

Potřebujete pomoc advokáta?

Součástí konsorcia je i advokátní kancelář Frank Bold Advokáti.

Přejít na advokáty