Poradna

Oprava data rozhodnutí

V rozhodnutí je uvedeno špatné datum vydání předchozího rozhodnutí (číslo jednací sedí), je nutné žádat o opravu a jak?

Tento dotaz byl vyřešen dne 26. 8. 2008. Pozor, závěry a legislativa odpovídají tehdejší právní praxi a nemusí být aktuální.

Odpověď poradny

Opravu zřejmých nesprávností v písemném vyhotovení rozhodnutí na požádání účastníka nebo z moci úřední usnesením provede správní orgán, který rozhodnutí vydal (§ 70 z.č. 500/2004 Sb. správní řád, dále jen SŘ).

Domnívám se, že ve Vašem případě není nutné o opravu žádat, neboť z rozhodnutí je zřejmé které předchozí rozhodnutí má SÚ na mysli. Nedá se očekávat, že by někdo skrze tuto chybu napadal platnost rozhodnutí a už zcela jistě ne, že by s tímto argumentem uspěl.

Newsletter

Chcete mít přehled o Vašich právech? Zajímájí Vás změny v zákonech?

Odebírejte naše novinky a získejte přehledné právní informace.

Nenašli jste?

Můžete se na nás obrátit s Vaším dotazem přímo a my se vám do pěti pracovních dnů ozveme.

Položit dotaz

Advokáti

Potřebujete pomoc advokáta?

Součástí konsorcia je i advokátní kancelář Frank Bold Advokáti.

Přejít na advokáty