Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Poradna

Způsob oznamování veřejného ústního jednání k ÚŘ?

Jakým způsobem se má oznamovat veřejné ústní jednání k územnímu řízení?

Tento dotaz byl vyřešen dne 6. 3. 2008. Pozor, závěry a legislativa odpovídají tehdejší právní praxi a nemusí být aktuální.

Odpověď poradny

Ustanovení § 87 stavebního zákona stanoví, že stavební úřad oznamuje (veřejnou vyhláškou) zahájení územního řízení a konání veřejného ústního jednání.

Musí tak učinit nejméně 15 dnů před konání veřejného ústního jednání.

Bezodkladně po nařízení veřejného ústního jednání musí žadatel zajistit, aby informace o jeho záměru a o tom, že podal žádost o vydání územního rozhodnutí, byla vyvěšeny na místě určeném stavebním úřadem nebo na vhodném veřejně přístupném místě u stavby nebo pozemku, na nichž se má záměr uskutečnit.

Vyvěšení informace musí být zajištěno až do doby konání veřejného ústního jednání (§ 87 odst. 2).

Za nesplnění této povinnosti je stanovena sankce v § 87 odst. 2 větě 3 stavebního zákona: Pokud žadatel uvedenou povinnost nesplní, stavební úřad nařídí opakované veřejné ústní jednání.

Z toho vyplývá, že informaci o zahájení územního řízení zveřejňuje stavební úřad, ale zveřejnění informace o záměru a o skutečnosti, že byla podána žádost o vydání rozhodnutí zajišťuje žadatel.

Newsletter

Chcete mít přehled o Vašich právech? Zajímájí Vás změny v zákonech?

Odebírejte naše novinky a získejte přehledné právní informace.

Nenašli jste?

Můžete se na nás obrátit s Vaším dotazem přímo a my se vám do pěti pracovních dnů ozveme.

Položit dotaz

Advokáti

Potřebujete pomoc advokáta?

Součástí konsorcia je i advokátní kancelář Frank Bold Advokáti.

Přejít na advokáty