Environmental Law Service

Veřejná výzva Vládě ČR


Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /mnt/data/accounts/e/epsweb/data/www/eps/trunk/povolenky/libs/Nette/loader.php on line 28

Vláda se chystá projednávat Žádost o přidělení bezplatných emisních povolenek výrobcům elektřiny. Pokud ji schválí v navrhovaném znění, připraví státní rozpočet o téměř 50 miliard, které by jinak mohl stát na prodeji povolenek vydělat a použít na zmírnění dopadů vládních škrtů a úsporných opatření.

Více informací o problému čtěte zde (PDF).

Vyzvěte vládu, aby Žádost neschválila.

Již bylo odesláno 786 výzev

Znění e-mailu:

PŘEDMĚT: Výzva Vládě ČR k nepřidělení bezplatných emisních povolenek velkým výrobcům elektřiny

Žádám Vládu ČR, aby neschvalovala Žádost o přidělení bezplatných povolenek energetickým firmám předloženou Ministerstvem životního prostředí.

Výrobci elektřiny mají pro stát zásadní přínos, zaměstnávají velké množství lidí a podílejí se na příjmech státní pokladny, současně je však energetika oblastí s vysokými zisky. V době rozpočtové krize a plánovaných škrtů, které se bezprostředně dotknou tisíců státních zaměstnanců, pacientů, sociálně potřebných, důchodců a studentů, považuji přidělení bezplatných povolenek a dotování výrobců elektřiny, za nezodpovědné vůči občanům a voličům.

Proč by měla dát vláda přednost občanům před velkými výrobci elektřiny?

Vyzývám proto Vládu ČR, aby Žádost neschválila a výnosy bezplatných povolenek uplatnila na řešení vládních priorit, a to zejména v oblastech nejvíce zasažených rozpočtovými škrty.

Odešlete e-mail na vládu:

Odesílatel