Elektrárně Chvaletice neprošlo navýšení emisí do Labe. Krajský úřad musí žádost posoudit důkladněji, rozhodlo MŽP

Ministerstvo životního prostředí dalo za pravdu našemu odvolání proti změně integrovaného povolení Elektrárny Chvaletice. Krajský úřad Pardubického kraje bude muset znovu rozhodnout, zda povolí navýšení emisí rtuti a dalších znečišťujících látek z elektrárny. Napodruhé ale bude muset zohlednit připomínky České inspekce životního prostředí, přizvat do řízení také spolky a obce a bude se muset řádně zabývat vlivem emisí na lidské zdraví a životní prostředí.

Elektrárna Chvaletice v květnu požádala o změnu integrovaného povolení pro vypouštění odpadních vod do Labe. Kromě prodloužení platnosti o další čtyři roky elektrárna žádala také o navýšení hmotnostních limitů...

Pokračovat ve čtení

Občan 2.0 Michal Kuk

Ukončujeme program Partner 2.0 - mission completed

Po 8 letech úspěšného fungování jsme se rozhodli ukončit program Partneři 2.0. A to proto, že splnil svůj účel: partnerské organizace náš již téměř nepotřebují. Za dobu fungování programu načerpaly takové právní know-how, že si v běžných právních otázkách buď poradí samy, nebo se naopak angažují v komplexních případech, které přesahují možnosti Servisu. 

Povedlo se Michaela Žůrková

Polští kolegové ocenění za dlouholetou práci při obraně proti povrchovým dolům

Polští kolegové v minulém týdnu získali ocenění Ireny Rogowske za dlouholetou práci pro koalici RT-ON (Rozvoji Ano - Porchovým těžebním dolům ne). Zejména za práci v oblasti obrany místních komunit proti nově vznikajícím povrchovým dolům a proti negativním vlivům těch existujících. Event organizovaný při příležitosti 10. výročí referenda, které v oblasti Dolnoslezska úspěšně zabránilo vzniku vzniku dalších povrchových dolů se konal pod záštitou polského ombudsmana a pod taktovkou organizace RT-ON.

Aktuálně Eliška Beranová

Centrum pro životní prostředí a zdraví upozorňuje na ostravské lokality silně znečištěné oxidem dusičitým

Tisková zpráva Centra pro životní prostředí a zdraví upozorňuje, že v Ostravě se nacházejí lokality výrazně více znečištěné oxidem dusičitým, než některé lokality běžně využívané pro kontrolní měření. Naměřené hodnoty překračovaly 40 μg/m3. Vědecké studie z posledních let přitom ukazují, že i aktuálně stanovené limity pro oxid dusičitý jsou zdraví nebezpečné pro lidský organismus. Podrobněji v přiložené tiskové zprávě. Tisková zpráva>>>

Aktuálně Michaela Žůrková

Aplikace Chytré založení spolku v merku Českého rozhlasu

 O tom, jak funguje aplikace, která pomůže bleskově připravit podklady pro založení spolku, vyzpovídala naše vývojáře Ivana Puškarová z Českého Rozhlasu. V reportáži dávají Michal Kuk a vývojář Ondřej Zeman nahlédnout pod pokličku fungování aplikace a povídají taky o motivaci, proč se do podobné aplikace Frank Bold pustil. Už jste vyzkoušeli Chytré založení spolku?

Starší články

RSS