Definice zranitelného zákazníka v ČR chybí. Připravili jsme její návrh

Prohlubující se energetická krize a chladný podzim vzbuzují obavy ze zvyšujících se cen za energie u mnoha obyvatel. Na zmírnění negativních dopadů na nejohroženější skupiny byla v roce 2018 vydána evropská směrnice týkající se ochrany zranitelného zákazníka. Konkrétní podobu definice zranitelného zákazníka, včetně návrhů opatření na jeho ochranu měla podle evropské legislativy zavést Česká republika do poloviny loňského roku. To se však bohužel nestalo a evropská komise s Českou republikou zahájila řízení o nesplnění povinnosti, které může vyvrcholit miliardovou pokutou. Ministerstvo průmyslu a obchodu proto definici zranitelného zákazníka nyní připravuje a měla být zveřejněna nejpozději v horizontu týdnů.

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Ondřej Janků

Na rovinu o odpovědném podnikání. Frank Bold spouští nový podcast

Nový podcast Frankly Speaking spustil tým Odpovědných firem. Společně s hosty v něm budeme probírat novinky ze světa politiky, práva a podnikání v oblasti ESG, byznysu, lidských práv a firemního reportingu.

Tiskové zprávy Pavla Hloušková

Udržitelnost jako cesta k efektivnímu byznysu? Experti představí potenciál ESG, energetiky a developmentu

Dokážou české firmy a samosprávy využít udržitelnost ke svému rozvoji a k řešení celosvětových výzev, jako je energetická krize nebo změna klimatu? Konkrétní tipy, jak řídit odpovědné podnikání, dosáhnout větší energetické nezávislosti nebo jak rozvíjet spolupráci soukromého a veřejného sektoru představí přední čeští experti na energetiku, finance, ESG reporting a development na konferenci Bold Future, která se koná 25. října v pražské Spojce Karlín.

Aktuálně Anna Michalčáková

Cesta k energetické soběstačnosti obcí: Praktický návod ukáže, jak na to

Až 80 % spotřeby domácnostní může podle studie EGÚ Brno pokrýt komunitní energetika. Po dvou letech života s pandemií koronaviru a nynější energetickou krizí se ukazuje, že centrální řízení státu je pomalé. Samostatnost obcí a decentralizace energetiky tak může být cestou ke snižování dopadů energetické krize na české občany. Vzhledem k tomu, že zavedení komunitní energetiky do energetického zákona ČR se pravděpodobně uskuteční do konce letošního roku, mohou obce už nyní začít řešit budování vlastních obnovitelných zdrojů tak, aby byly příští zimu už částečně energeticky soběstačné. K tomu jim pomůže dokument Jak na solární elektrárny v obci, který zpracovala Unie komunitní energetiky (UKEN), jejímž spoluzakladatelem je expertní skupina Frank Bold.

Aktuálně Eliška Beranová

Výročí nových emisních limitů: 5 nejzajímavějších zjištění o prvním roce provozu uhelných elektráren za nových podmínek

Ve středu 17. srpna 2022 uplyne přesně rok od chvíle, kdy mají provozovatelé velkých elektráren a tepláren povinnost plnit nové emisní limity, zajišťující vyšší standard ochrany lidského zdraví a životního prostředí. Poprvé v historii České republiky musí provozovatelé snižovat vypouštění toxické rtuti, která do té doby mohla z uhelných elektráren a tepláren nekontrolovatelně unikat. Shrnujeme proto 5 nejzajímavějších závěrů, které první rok účinnosti nových emisních limitů přinesl.

Starší články

RSS