Řešíme problémy

Trvalé znečištění ovzduší

Proč musíme dýchat nejšpinavější vzduch v Evropě? Proč má 30 procent dětí z Ostravy Radvanic bronchiální astma? Proč mají děti na Ostravsku a Karvinsku už od narození poškozenou imunitu?

Prozkoumat téma ›

Rekonstrukce obcí

Nejde zastavit chod obce. Nemůžete pověsit na dveře cedulku "pro inventuru zavřeno" a začít generálním úklidem. Život v obci běží, zakázky se realizují, smlouvy plní, a přibývají nové a nové.

Prozkoumat téma ›

Špatné hospodaření státu

Jak to, že ve státní pokladně chybí peníze na školství nebo zdravotnictví, ale utrácí se peníze na zbytečnosti a předražené zakázky? Kdo hlídá, jestli stát zachází s našimi penězi hospodárně?

Prozkoumat téma ›

Předražené silnice a dálnice

Proč musíme jezdit po rozbitých a nebezpečných silnicích? Musí být české dálnice jedny z nejdražších v Evropě? Proč je tolik rozestavěných dopravních staveb, na jejichž dokončení nejsou peníze?

Prozkoumat téma ›

Zákony na objednávku

V čí prospěch a na základě jakých informací politici rozhodují? Jak je možné, že se spolu politici a lobbisti scházejí na dovolené? Dají se kontakty politiků zneužívat v soukromé sféře? 

Prozkoumat téma ›

Tunelování státních firem

Jak je možné, že je na státní firmy navázaná mafie? Jak jsou státní firmy a nemocnice chráněny před tunelováním? Jak se chová stát jako vlastník a podnikatel?

Prozkoumat téma ›