O co nám jde

Naší vizí je svobodná společnost, jejíž členové cítí spoluodpovědnost za věci veřejné, včetně stavu planety Země, a kde každý může usilovat o osobní štěstí. Primárně právními nástroji se zasazujeme o to, aby v takovéto společnosti žily současná i budoucí generace.

V roce 2013 jsme založili konsorcium Frank Bold, jehož členem je spolek Frank Bold Society (bývalý Ekologický právní servis) a advokátní kancelář Šikola & Partneři. Advokátní kancelář své zisky investuje do společensky prospěšných cílů spolku.

mění pravidla hry. Vertikálně

Purpose of the
Corporation

V minulosti tady firmy nebyly k tomu, aby jim šlo jenom o vlastní zisk. Jaká je role firem dnes? Jaká by měla být? Z Bruselské pobočky vedeme globální debatu: s desítkami vědeckých, právních i byznysových kapacit z celého světa vyvíjíme nový model podnikání.
Čtěte na webu projektu Purpose of the corporation.

Poprvé v historii jsme spojili nejvýznamnější protikorupční organizace s byznysem a stovkami občanů a rozjeli největší občanskou lobbistickou akci v dějinách České republiky. Jejím cílem je prosadit 9 zákonů proti korupci a klientelismu, které nám už 20 let chybí. Přečtěte si, jak to funguje.

Právní stáž

Studenti práv se u nás na stáži učí samostatně vést případy, získávají cenné zkušenosti a pomáhají konkrétním lidem v případech veřejného zájmu. Vychováváme novou generaci právníků, úředníků a soudců, kteří umí používat právo ve prospěch společnosti.
Přijďte na stáž.

Ročně investujeme přes 3500 hodin do toho, aby tu stát byl pro lidi. Učíme občany znát svá práva a umět je před úřady prosadit. Podporujeme lidi, kteří mění své okolí k lepšímu. Řešíme pro bono desítky případů, kde jsou dotčeny zájmy společnosti.
Staňte se také Občanem 2.0.

Podnikáme a zároveň pomáháme společnosti

Poskytujeme vysoce etické právní služby, chráníme klienty před nezákonnými zásahy státu, zapojujeme se do řešení aktuálních společenských problémů v oblastech jako je odpovědnost firem, systémová korupce nebo degradace životního prostředí.

Pomáháme zdarma ve veřejném zájmu

V případech ohrožení životního prostředí, špatného fungování státní správy či korupce, kde existuje silný veřejný zájem, poskytujeme občanům bezplatné právní poradenství.

Podívejte se na naši online právní poradnu nebo se nám ozvěte.

Online poradna

130 právních manuálů
1000 zodpovězených dotazů ročně
3500 hodin bezplatné právní pomoci

Šikola & Partneři poskytuje placené právní služby

Dvě stě stálých klientů ročně se s důvěrou obrací na advokátní kancelář Šikola & Partneři. Je to totiž advokátní kancelář, která hodnoty Franka Bolda - upřímnost a odvahu - promítá do své každodenní práce. Pověstná je svým odpovědným přístupem ke klientům, uznávaná za ochranu práv slabších a známá mezi firmami, které podnikají fér.

Šikola & Partneři

Obchodní a korporátní právo
Věda, výzkum, startupy
Energetika a čistá energie
Spory se státem

Máte nárok na slevu?

Nechceme vydělávat na špatném systému, snažíme se ho měnit. U mnoha případů jsme za dobu naší existence usoudili, že je považujeme za důležité řešit i bez nároku na zisk. Nejčastěji podporujeme případy, které zlepšují úroveň státní správy nebo vytvářejí precedenty ve prospěch fungování demokratických procesů.

Kdy nabízíme slevu?

Kde se vzal Frank Bold?

Frank Bold je mezinárodní tým právníků. Od roku 1995 pomáháme občanům i firmám. Od Nošovic po Brusel, v Brně i v Haagu. Řešíme aktuální společenské výzvy.

Příběh Franka Bolda

A jak můžete pomoci vy?

Připojte se k síti Občanů 2.0 z celé České republiky, kteří různými způsoby zlepšují své okolí.

Mějte právníky, u kterých si můžete být jistí, že vás neoškubou, a skutečně podrží.

Získejte zkušenosti, které změní váš život. Hlavním předpokladem je odvaha prozkoumat nové oblasti práva a chuť pomáhat.