Překvapivý nález Ústavního soudu ohledně ČEZu a jeho možné důsledky

Ústavní soud vydal minulý měsíc nález, který mnohé překvapil. Soud dal za pravdu společnosti ČEZ, a. s. v otázce, zda je či není veřejnou institucí a povinným subjektem zákona  č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Na soud se obrátila se stížností sama společnost ČEZ, neboť nesouhlasila s dřívějšími rozhodnutími správních soudů, které ji označily za povinný subjekt ve smyslu zákona.

Společnost ČEZ, a. s. dřívější rozsudky nerespektovala a setrvala na svém názoru, že veřejnou institucí není, tedy není ani povinným subjektem a nemusí poskytovat občanům informace podle zákona č. 106/1999 Sb.. Ústavní soud nyní její právní výklad potvrdil.

Jak...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Petra Giňová

Jak mohou obce zlepšit kvalitu ovzduší pro své občany? Přijďte na seminář

Srdečně vás zveme na seminář na téma: Zlepšování kvality ovzduší v obcích   Kdy a kde se seminář uskuteční? 25. 9. 2017 od 9:00 do 15:00 hodinOtevřená zahrada v Brně

Aktuálně Pavel Franc

Rozhovor s Pavlem Francem o tom, jak dělat byznys a držet si ideály

Pavel Franc v rozhovoru pro Trivi o tom, v čem je model podnikání Frank Bold unikátní nebo proč jsme se rozhodli stát první českou B Corp.

Aktuálně Kristýna Vojtíšková

Pavel Franc vystoupí 5.9. na konferenci Culture Rocs - o firemních kulturách

Tématem konference je pěstování firemní kultury. Lidé si mohou vybrat – buď “pracovat pro nějakou firmu”, anebo pracovat pro “skvělou firmu", která otevřeně mluví o tom “jak a proč” podniká - říkají autoři, a proto sezvali lídry firem, kterým se vytváření firemní kultury daří, mimo jiné Pavla France, CEO Frank Bold. Program konference a přihlašování: https://culturerocks.cz/

Aktuálně Kristýna Vojtíšková

Víc elektromobilů, míň emisí. Pár dobrých zpráv o ovzduší

Elektromobily, kam se podíváš Elektromobilům všichni věští zářnou budoucnost - tak zářnou, že se tomu skoro nedá uvěřit. Po ulicích jich jezdí už přes 2 miliony a analytici z Bloomberg dokonce tvrdí, že víc než polovina aut prodaných v roce 2040 bude elektrických, a to hlavně zásluhou strmě klesajících cen ion-lithiových baterií.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.