Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Proč „ekovyděrači“? Debata právníka a architekta ukazuje, kde vzniká mýtus o blokování staveb ekology

Nedávno zveřejněný záznam z debaty pořádané organizací Kverulant ukazuje, z jakých mýtů vychází negativní pohled části veřejnosti na účast spolků v povolování staveb.

V diskusi architekta Jana Holny s ředitelem právní organizace Frank Bold Pavlem Francem, šlo zejména o to, jakou roli by měly zastávat spolky při povolování staveb. Na poměrně věcnou diskusi Kverulant navázal už podstatně méně věcným komentářem , v němž mimo jiné celkem úsměvně oponuje výsledkům sociologického výzkumu vlastní anketou na Twitteru...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Filip Gregor

Uspořádali jsme konferenci v Bruselu s tématem nového systému řízení korporací

Konferencí Creating Sustainable Companies Summit na konci září v Bruselu vyvrcholil dvouletý projekt Purpose of Corporation. V jeho rámci jsme zorganizovali sérii debat s cílem identifikovat, jak by měl vypadat nový systém řízení korporací, který bere v úvahu potřeby společnosti, a mobilizovat podporu pro tyto změny.

Z médií Kristýna Vojtíšková

Rozhovor s Martinem Fadrným v Právním prostoru

„Myslím si, že rozumný politik, úředník nebo manažer v čele zveřejňující instituce si bude umět spočítat, že právní rizika spojená s takovým postupem jsou příliš vysoká,“ říká Martin Fadrný ke zveřejňování „začerněných“ smluv v rozhovoru o registru smluv publikovaném na serveru Právní prostor.

Aktuálně Kristýna Vojtíšková

Co chystáme na konferenci Právo ve veřejné správě

Zda dva týdny, 1. listopadu 2016, v Brně proběhne pravidelná konference Právo ve veřejné správě, na které za Frank Bold vystoupí právník Martin Fadrný. Martin mimo jiné připravoval právní analýzy a stanoviska k jednotlivým zněním návrhu zákona o registru smluv a také proškolil stovky lidí, jak registr smluv v praxi používat. Na konferenci vystoupí s příspěvkem o tom, jak registr smluv využívat tak, aby nepřidělával úřadům práci a plnil svůj účel. 

Aktuálně Filip Gregor

Frank Bold uzavřel sérii kulatých stolů o budoucnosti řízení korporací

Frank Bold ve spolupráci s Univerzitou v Oslu uspořádal kulatý stůl na téma řízení korporací. Zúčastnilo se ho 38 předních norských odborníků z komerční a akademické sféry, kteří si vyměňovali zkušenosti a doporučení ohledně toho, jak zohlednit v řízení korporace hledisko ekonomické, ekologické a společenské udržitelnosti. Kulatý stůl se speciálně zaměřil na otázky dlouhodobého růstu a prevence korupce a systémových rizik.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.