Frank Bold advokáti a ekologická zátěž po varně drog v Křižanově

Před několika měsíci policie objevila v bývalé masně v obci Křižanov výrobnu pervitinu. Výrobna je uzavřena, její provozovatelé obviněni, ale obci po nich zbyla k vyřešení ekologická škoda, která je natolik netypická, že si s ní nikdo příliš neví rady. Frank Bold advokáti byli najati, aby pomohli rozplést, kdo by podle zákona měl zodpovídat za jednotlivé kroky likvidace zátěže. Přečtěte si, co o případu napsal server iDnes, nebo si poslechněte reportáž Českého rozhlasu: 

...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Kristýna Vojtíšková

Vystoupíme na konferenci k EIA

Advokát Pavel Černý vystoupí na konferenci EIA - teoreticky, prakticky, srozumitelně, která proběhne v úterý 24. ledna 2017 v Praze. Jedné se o mezioborovou konferenci, která má osvětlit pohled odborníků z různých oblastí na proces posuzování vlivů na životní prostředí a nedostatky v jeho současné právní úpravě.

Z médií Kristýna Vojtíšková

Jiří Nezhyba v ČT24 o černých stavbách

Stavební úřady často protahují řízení a nedostatečně zasahují v případech stavební nekázně, vyplývá ze šetření veřejné ochránkyně práv. Podle něj je u stavebních úřadů ve srovnání s ostatními orgány veřejné správy poměrně časté porušování platného práva nebo nesprávný úřední postup, například u povolování staveb, kolaudací nebo odstraňování černých staveb.

Z médií Bára Buchtová

Martin Maňák a aplikace Hlídač smluv v pořadu @online

Nejlepší aplikací letošního roku se stal Hlídač smluv. Vyhodnucuje data z registru smluv a informuje o tom, které úřady (ne)zveřejňují své smlouvy, o hodnotě těchto smluv nebo například o automaticky detekovaných chybách, jakou může být například smluvní strana s neexistujícím IČ.

Občan 2.0 Alena Chaloupková

V Brně proběhlo 14. setkání Občanů 2.0

V sobotu 26. 11. 2016 se v Brněnské Otevřené zahradě konalo již 14. celostátní setkání aktivních občanů. Byl to opět den plný předávání užitečných zkušeností a debat nad zajímavými tématy. Přivítali jsme 20 aktivních občanů ze všech koutů České republiky.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.