Infografika Purpose of Corporation

Není snadné ve zkratce vysvětlit, o čem že je náš projekt Purpose of Corporation a jaké fungování korporací bychom si představovali. Infografika to shrnuje celkem dobře:

Dnešní korporace se příliš často soustředí na maximalizaci zisku akcionářů a naopak zanedbávají investice do zlepšování pracovních pomínek svých zaměstnanců a minimalizaci rizik plynoucí z jejich činnosti například pro životní prostředí.  Tak to však být nemusí. Existují společnosti, které nesou plnou odpovědnost za důsledky své činnosti a plánují dál než jedno čtvrtletí dopředu. Proč by se jejich model nemohl stát novým mainstreamem?...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Bára Buchtová

Spolupořádáme konferenci Byznys a lidská práva

Minulý týden jsme v Amsterdamu spolupořádali konferenci "EU Roadmap to Business and Human Rights". Řídili jsme plenární diskusi k tématu odpovědnosti korporací respektovat lidská práva a role států v tomto ohledu a panelovou diskusi týkající se dobré praxe v oblasti řízení korporací.

Aktuálně Bára Buchtová

Školíme: Registr smluv v praxi

Termín: 7. června 2016, od 9:00 do 16:00 Místo: ImpactHUB Brno, Cyrilská 7, 602 00 Brno-střed (mapa)

Z médií Bára Buchtová

Diskuse v ČRo: ArcelorMittal Ostrava a snížení emisí

Naše právnička Petra Giňová se zúčastnila rozhlasové diskuse na téma snižování emisí prachu v ostravské ocelárně ArcelorMittal. Poslechněte si úryvek z vysílání ČRo:  Celý článek najdete za tímto odkazem.

Z médií Bára Buchtová

Pomáháme Dobřejovicím hájit zájmy obce proti developerovi - reportáž Aktuálně.cz

Frank Bold Advokáti hájí obec Dobřejovice a její občany před možnými negativními dopady záměrů komerčních center, které mají být v její blízkosti vybudovány.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.