Odbržděný stát: Poznámky z debaty #Brzdy_moci

Aktuálně Nikola Hořejš

Jen co se zbavíme tohoto politika, už bude všechno dobře. Diskuse o politice se skoro pokaždé stočí ke konkrétním lidem a jejich – většinou negativním – zásluhám o stát. Instituce a pravidla, jež mají brzdit zneužití moci, kterou politikům svěřujeme, už tak „sexy“ nejsou. Této spleti institucí a zákonů, které mají vytvářet protiváhy a pojistky demokracie se proto věnovala veřejná online i offline debata pořádaná nevládní organizací Frank Bold, iniciátorem platformy Rekonstrukce státu.

I když jsme oslovili přes 30 politologů a komentátorů, nenarazili jsme na nikoho, kdo...

Pokračovat ve čtení

Občan 2.0 Eliška Bartošová

4 způsoby, jak Frank Bold pomáhá chránit životní prostředí

Dříve či později se do vaší snahy chránit přírodu a životní prostředí začnou míchat paragrafy. Dobře se v nich orientovat je základním předpokladem úspěchu. Jak vám v tom může pomoci Frank Bold?

Aktuálně Kristína Šabová

Ostravsko připomínkuje strategii zlepšování ovzduší!!!

Spolu s Čistým nebem jsme spustili web vypakujsmog.cz, jehož prostřednictvím mohou lidé z Ostravska zaslat ministerstvu konkrétní připomínky směřující k tomu, aby strategie zlepšování kvality ovzduší vedla k dosažení limitních hodnot „v co nejkratším čase“, jak požaduje zákon.

Občan 2.0 Bára Buchtová

11. celostátní setkání Občanů 2.0

Od pátku 19. června do neděle 21. června se konalo již 11. setkání Občanů 2.0. Setkání se uskutečnilo v Býkovicích na Jižní Moravě a sešli se na něm aktivní občané z celé České republiky.

Aktuálně Hana Sotoniaková

4 tipy pro zadávání veřejných zakázek

aneb jak si u veřejných zakázek pohlídat kvalitu Hlavním kritériem hodnocení veřejné zakázky nemusí být nejnižší cena. Nová dlažba a lavičky by měly něco vydržet, revitalizované náměstí by mělo sloužit občanům a peníze, které obec vydává za veřejné zakázky, mohou navíc pomoci lokální ekonomice, životnímu prostředí či nezaměstnanosti.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.