Pavel Franc na TEDx Brno

"Hodnoty tu jsou přítomny a nejsou to vlády a státy, ve kterých je problém. Záleží na tom, jestli my, lidé, se za ta práva bereme či nikoliv."

O systémové korupci, o situaci ve společnosti a hlavně o tom, co se s tím dá dělat přednášel Pavel Franc na TEDx Brno 11. května.

"Máme obrovskou svobodu v tom, jestli se rozhodneme být aktivní nebo nadávat v hospodě. Stát už tu není pro občany, ale jde proti nám. Abychom si s tím poradili, je potřeba udělat dvě věci – musíme se rozhodnout být aktivními...

Pokračovat ve čtení

Povedlo se Libor Jarmič

Vedoucí správy CHKO Jeseníky byla odvolána

Díky našim Občanům 2.0 z Jeseníků byla začátkem března odvolána vedoucí Správy CHKO Jeseníky, která za svého působení ve funkci hojně povolovala developerské projekty v nejcennějších oblastech Jeseníků.

Občan 2.0 Libor Jarmič

V Ostravě proběhlo 10. Setkání Občanů 2.0

V sobotu 21. listopadu v HUB Ostrava proběhlo 10. celostátní setkání Občanů 2.0 – partnerů Frank Bold.

Povedlo se Pavel Černý

Vyhráli jsme na Ostravsku spor o právo na čisté ovzduší

Krajský soud v Ostravě rozhodl, že Moravskoslezský kraj pochybil, když nezavedl účinná krátkodobá opatření k ochraně ovzduší pro ostravský městský obvod Radvanice a Bartovice. Na základě naší žaloby označil soud postup kraje za nezákonný.

Povedlo se Anna Němčíková

Občané 2.0 hájili práva zemědělské půdy

Minulý týden hlasovala poslanecká sněmovna o novele zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. Hrozilo, že sněmovnou projde návrh, který by podstatně zjednodušoval zastavění zemědělské půdy.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.