Prezentovali jsme nefinanční reporting na semináři MPO

10. listopadu na semináři Ministerstva průmyslu a obchodu o Směrnici OECD pro nadnárodní korporace prezentoval Filip Gregor nový systém pro nefinanční reporting korporací. Filip Gregor se jako člen expertního výboru ustanoveného Evropskou komisí podílel na přípravě Směrnice EU k nefinančnímu reportingu, kterou bude Česká republika transponovat v průběhu roku 2016. 

Na semináři mimo jiné zaznělo

1. Je v pořádku nemít strategii pro některé z klíčových oblastí. Jenom byste měli vysvětlit proč.
2. Není v pořádku nereportovat rizika nejvýznamějších dopadů na společnost.
3. Informace by měly...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Bára Buchtová

Přihlaste se na školení Registr smluv

V červenci tohto roku začnou mít obce povinnost zveřejňovat smlouvy v online registru smluv. Kolem registru smluv koluje spousta polopravd, omylů a zbytečných obav. Naše školení vám pomůže tyto zbytečné obavy překonat a prakticky vám ukáže, jak řešit případné nejasné situace. 

Aktuálně Martin Fadrný

Co by měl obsahovat vnitřní předpis k uveřejňování smluv v registru?

Povinnost zveřejňovat veškeré smlouvy online začne pro obce platit v červenci tohoto roku. Jednotlivé obce si budou potřebovat stanovit vnitřní předpisy pro zadávání do registru smluv. Přinášíme 8 pravidel, které by měl tento vnitřní předpis obsahovat.

Aktuálně Anna Francová

Malým výrobnám šetrné elektřiny bylo ponecháno osvobození od daně z elektřiny

Od letošního roku je elektřina ekologicky šetrně vyrobená osvobozena od daně z elektřiny, pokud je ve výrobních odběrných místech současně spotřebována a současně pokud instalovaný výkon výrobny elektřiny nepřesahuje 30 kW. Zákon č. 261/2007 Sb. nově definuje ekologicky šetrnou elektřinu jako elektřinu:

Z médií Eliška Bartošová

Frank Bold v Reportérech ČT

Vystupujeme v jedné z prvních letošních reportáží pořadu Reportéři ČT. Upoutávka láká diváky na zajímavé a závažné téma. Co když organizace, která prosazuje boj proti korupci zároveň zastupuje klienta, který byl obviněn v korupční kauze? Odpověď však bohužel v reportáži nečekejte.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.