Senát schválil nezávislou kontrolu financování politických stran, zpřesněné volební zákony posílá do sněmovny

Aktuálně Václav Zeman

Senátoři schválili novelu zákona o sdružování v politických stranách. Ta přináší několik významných novinek pro fungování a hospodaření politických stran v ČR. Novelu volebních zákonů, které upravují předvolební kampaně, senátoři doplnili o upřesňující pozměňující návrh a s ním jej posílají do sněmovny, kde o nich budou hlasovat poslanci.

„Výsledek dnešního hlasování je velkou zprávou pro českou politiku. Pravidla pro fungování stran a jejich financování se tu nezměnila od začátku 90. let. Nedochází sice již k velkým kauzám s tajemnými sponzory stran, na nejasnosti kolem financování stran i případy jejich skrývané podpory však narážíme takřka každoročně,“ říká...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně

Pořádáme konferenci Creating Sustainable Companies

Frank Bold pořádá konferenci Creating Sustainable Companies. Její hlavní téma je podoba řízení velkých korporací po zkušenosti ekonomické krize.

Z médií

Media Guru o nefinančním reportingu

Server Media Guru publikoval článek Nefinanční reporting může zlepšit přístup k CSR, v němž dobře shrnuje rozdíl mezi dvěma přístupy k CSR.

Z médií

Libor Jarmič v ČRo radí, jak podat trestní oznámení

Náš právník Libor Jarmič byl hostem rozhlasového pořadu „Jak to vidíte?“, v němž odpovídal na prakické otázky týkající se podání trestního oznámení:

Aktuálně Bára Buchtová

Rekonstrukce státu pořádá výprodej politické moci

Rekonstrukce státu otevřela nový e-shop, na kterém si v posledních dnech výprodeje s jedinečnými slevami můžete nakoupit svůj vliv u vybraných špičkových politiků. E-shop je dostupný na adrese vyprodejvlivu.cz.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.