Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Přednášeli jsme pro starosty o registru smluv

Aktuálně Jan Šrytr

S koncem léta se blíží třetí čtení zákona o registru smluv, který stanovuje povinnost zveřejňovat smlouvy uzavírané veřejnoprávními subjekty včetně obcí ve veřejně přístupném centrálním registru na internetu a to pod sankcí jejich neúčinnosti příp. neplatnosti. Konkrétní podoba zákona už je v podstatě známá. Pokud bude zákon schválen podle plánu, povinnost zveřejňovat smlouvy v centrálním registru nastane od 1. 7. příštího roku. Proto je dobré se na tuto situaci připravit.

Ve středu 19. 8. 2015 jsme o tomto zákoně...

Pokračovat ve čtení

Z médií Česká televize

Pavel Černý o veřejných vyhláškách na ČT

Náš advokát Pavel Černý byl hostem hlavní regionální zpravodajské relace České televize. V čem podle něj obce dělají nejčastěji chybu při vydávání veřejných vyhlášek? Na jeho vyjádření se můžete podívat v archivu ČT:

Aktuálně Hana Sotoniaková, Jiří Nezhyba

6 doporučení pro přijímání a aktualizace územních plánů

Územní plán je základní koncepční dokument, který stanoví rozvoj území obce. O pořízení územního plánu rozhoduje a územní plán vydává zastupitelstvo obce v samostatné působnosti.

Povedlo se Kristína Šabová

Připomínkování skončilo. MŽP dostalo přes 5000 připomínek

Připomínkování Programu ke zlepšování kvality ovzduší pro Ostravsko skončilo. Děkujeme, že jste se zapojili do rozhodování o tom, jak se bude na Ostravsku v nejbližších pěti letech dýchat. 

Občan 2.0 Eliška Bartošová

4 způsoby, jak Frank Bold pomáhá chránit životní prostředí

Dříve či později se do vaší snahy chránit přírodu a životní prostředí začnou míchat paragrafy. Dobře se v nich orientovat je základním předpokladem úspěchu. Jak vám v tom může pomoci Frank Bold?

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.