Pavel Franc na TEDx Brno

"Hodnoty tu jsou přítomny a nejsou to vlády a státy, ve kterých je problém. Záleží na tom, jestli my, lidé, se za ta práva bereme či nikoliv."

O systémové korupci, o situaci ve společnosti a hlavně o tom, co se s tím dá dělat přednášel Pavel Franc na TEDx Brno 11. května.

"Máme obrovskou svobodu v tom, jestli se rozhodneme být aktivní nebo nadávat v hospodě. Stát už tu není pro občany, ale jde proti nám. Abychom si s tím poradili, je potřeba udělat dvě věci – musíme se rozhodnout být aktivními...

Pokračovat ve čtení

Povedlo se Hana Sotoniaková

Náchod: územní rozhodnutí pro obchodní centrum zrušeno

Krajský úřad vyhověl občanům a zrušil územní rozhodnutí na stavbu obchodního centra Náchod. 10 000 m2 rozlehlý hypermarket chce investor postavit na místě bývalé textilní továrny Tepna.

Aktuálně Donika Zůbková

Hledáme nové stážisty

Přidejte se do týmu stážistů Frank Bold Chcete nahlédnout do fungování jedné z největších nevládních organizací právníků v Evropě? Láká vás pomáhat konkrétním lidem a komunitám v případech veřejného zájmu? Zajímají vás témata jako je dobrá veřejná správa, ochrana životního prostředí, občanská společnost?

Aktuálně Magdaléna Klimešová

23 států EU má nezávislou kontrolu, Česko mezi ně nepatří

Zpracovali jsme novou studii srovnávající dohled nad financováním stran napříč Evropou. K tématu financování stran jsme uspořádali i kulatý stůl s odborníky a politiky, kde jsme jim publikaci nabídli.

Aktuálně Libor Jarmič

Beseda v Holešově. Nový záměr nad zdrojem pitné vody

Ve středu 8. dubna 2015 se v Sále Jednoty Bratrské v Holešově konala veřejná beseda k novému záměru společnosti Panattoni ve Strategické průmyslové zóně Holešov.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.