Odbržděný stát: Poznámky z debaty #Brzdy_moci

Aktuálně Nikola Hořejš

Jen co se zbavíme tohoto politika, už bude všechno dobře. Diskuse o politice se skoro pokaždé stočí ke konkrétním lidem a jejich – většinou negativním – zásluhám o stát. Instituce a pravidla, jež mají brzdit zneužití moci, kterou politikům svěřujeme, už tak „sexy“ nejsou. Této spleti institucí a zákonů, které mají vytvářet protiváhy a pojistky demokracie se proto věnovala veřejná online i offline debata pořádaná nevládní organizací Frank Bold, iniciátorem platformy Rekonstrukce státu.

I když jsme oslovili přes 30 politologů a komentátorů, nenarazili jsme na nikoho, kdo...

Pokračovat ve čtení

Občan 2.0 Bára Buchtová

11. celostátní setkání Občanů 2.0

Od pátku 19. června do neděle 21. června se konalo již 11. setkání Občanů 2.0. Setkání se uskutečnilo v Býkovicích na Jižní Moravě a sešli se na něm aktivní občané z celé České republiky.

Aktuálně Hana Sotoniaková

4 tipy pro zadávání veřejných zakázek

aneb jak si u veřejných zakázek pohlídat kvalitu Hlavním kritériem hodnocení veřejné zakázky nemusí být nejnižší cena. Nová dlažba a lavičky by měly něco vydržet, revitalizované náměstí by mělo sloužit občanům a peníze, které obec vydává za veřejné zakázky, mohou navíc pomoci lokální ekonomice, životnímu prostředí či nezaměstnanosti.

Aktuálně Bára Gregorová

Brzdy moci aneb Jaké kontroly a pojistky potřebujeme pro odpovědnou politiku?

Nevládní organizace Frank Bold, iniciátor platformy Rekonstrukce státu a Centrum současného umění DOX vás zvou k zapojení se do veřejné debaty na téma #Brzdy_moci aneb Jaké kontroly a pojistky potřebujeme pro odpovědnou politiku?

Občan 2.0 Jakub Sobocik

Frank Bold na NGO marketu

Ve čtvrtek 23. dubna 2015 se v rámci konference Forum 2000 v prostorách Fóra Karlín v Praze uskutečnil veletrh neziskových organizací NGO market a na této akci nechyběl se svým stánkem ani Frank Bold. 

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.