Čistý vzduch ve vašich regionech

Získáme konečně možnost dýchat čistší vzduch a změníme dosavadní přístup státu k této otázce?

Jsme ve finále. Stejně jako obyvatelé Londýna, Bruselu a desítek německých měst jsme žalovali stát za to, že nedělá, co je jeho zákonná povinnost, a nenavrhuje konkrétní a vymahatelná opatření pro zlepšení kvality ovzduší. Britské, německé a další soudy vrátily neúčinné dokumenty vládám k přepracování, české soudy naše žaloby v první instanci zamítly.

Podáváme tedy kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, to jediné, co zbývá. Když neuspějeme, šance na opravdu účinné Programy na zlepšování kvality...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Kristýna Vojtíšková

Zákon o střetu zájmů schválen parlamentem

Poslanecká sněmovna schválila zákon o střetu zájmů, další zákon z dílny Rekonstrukce státu. Do českého politického života přináší jednu významnou novinku: povinnost politiků zveřejnit majetkové přiznání před nástupem do funkce a po jejím opuštění. Tato povinnost de bude týkat jak poslanců, tak například zastupitelů na obecní a krajské úrovni. Částečně by zákon mohl platit už v lednu, kompletně pak na podzim příštího roku.

Aktuálně Gabriela Vondrušová

Celosvětový den dárcovství a dobrovolnictví

Dnes, v úterý 29. listopadu se slaví již pátý celosvětový den dárcovství a dobrovolnictví - Giving Tuesday. V České republice však poprvé. Loni se k akci přidaly desetitisíce organizací v 70 zemích světa, letos tomu jistě bude nejinak. Při této příležitosti chceme poděkovat všem, kdo se nějakým způsobem zapojují do našich aktivit a vytvářejí pestrou a činorodou komunitu lidí okolo Franka Bolda. Kdo to je?

Z médií Kristýna Vojtíšková

Stát nemusí platit odškodné obyvatelce Ostravy za znečištěné ovzduší, rozhodl soud

Obyvatelka Ostravy-Radvanic Pavla Skýbová s právním zastoupením advokáta Pavla Černého z Frank Bold požadovala po státu náhradu nemajetkové újmy za to, že včas nevydal program zlepšení kvality ovzduší, jak mu ukládá zákon, a nezasadil se tak o snížení znečištění v ostravské aglomeraci, které dlouhodobě překračuje zákonem stanovené limity.

Aktuálně Gabriela Vondrušová

Poděkování Nadaci Neziskovky.cz

Věnujete-li se neziskové činnosti, možná by vás mohla zajímat webová stránka neziskovky.cz, kde se pravidelně objevují tipy na zajímavé akce pro neziskové organizace, vzdělávací příležitosti a pracovní místa v neziskovém sektoru. Nadace Neziskovky.cz  vydává také pravidelně přehledný kalendář s uzávěrkami jednotlivých grantových výzev různých veřejných i soukromých institucí.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.