Vítězství pro čisté ovzduší v Ústeckém a Karlovarském kraji

Nejvyšší správní soud včera zrušil Program zlepšování kvality ovzduší pro zónu Severozápad, tedy Ústecký a Karlovarský kraj. Je to už třetí vítězství v řadě po Ostravě a Praze.

Program před necelými dvěma lety vydalo Ministerstvo životního prostředí s cílem snížit znečištění ovzduší na zákonnou úroveň. Program ve stádiu návrhu připomínkovala řada místních obyvatel a organizací s výtkou, že jeho opatření jsou příliš nekonkrétní a neúčinná na to, aby skutečně dosáhla svého cíle. Když připomínky nepomohly, s naší pomocí Program žalovali. Prvoinstanční soud žádost o zrušení Programu sice zamítl, ale tento týden nám Nejvyšší správní soud dal za pravdu a dřívější rozsudek...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Kristýna Vojtíšková

Polsko prohrálo žalobu kvůli znečištění ovzduší. Komentář Frank Bold

Evropský soudní dvůr dnes přiznal Polsku vinu za dlouhodobé překračování zákonných limitů znečištění ovzduší. Žalobu na stát podala Evropská komise v roce 2015 kvůli nedodržování limitů jak pro denní, tak pro roční koncentrace jemných prachových částic, které vážně poškozují lidské zdraví. Tyto limity byly v letech 2007-2015 pravidelně překračovány v řadě oblastí, zejména ve větších městech.

Z médií Kristýna Vojtíšková

9 případových studií stabilních energetických trhů s vysokým zastoupením OZE

Devět případových studií energetických trhů, které fungují stabilně i s vysokým zastoupením obnovitelných zdrojů, to je obsahem zprávy vydané institutem IEEFA minulý týden.

Aktuálně Petr Kalíšek

V únoru pracujeme na webových úpravách - poradna bude uzavřena

Od 1. 2. do 28. 2. 2018  je poradna uzavřená z důvodu úprav webu. Intenzivně pracujeme na dílčích změnách, které nám pomůžou dotazy řešit efektivněji a s větším důrazem na veřejný zájem. V dlouhodobém horizontu plánujeme poradnu přizpůsobit, aby byla uživatelsky přívětivá a dostupná ještě více lidem. Buďte u toho s námi! Pokud nás chcete v našem úsilí podpořit, můžete tak učinit níže.

Video Kristýna Vojtíšková

Jay C. Gilbert na TEDx: B Corp je pro firmy něco jako fair trade pro kávu

Když před lety přemýšlel o tom, co nejužitečnějšího by mohl udělat pro podporu odpovědného ekologického podnikání, vymyslel B Corp - certifikaci odpovědných firem, něco jako fairtrade pro kávu. Podařilo se. Dnes je B Corp mezinárodně respektovaná certifikace a řada amerických států ji dokonce uznává ve svých zákonech. Je však právě certifikát tím nejdůležitějším, co odpovědné firmy potřebují?

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.