Lukáš Prnka komentuje žalobu Prostějova na Jakuba Čecha

Z médií Lukáš Prnka

Obyvatel Prostějova Jakub Čech upozornil, že podle zápisu z jednání rady města jeho primátorka neohlásila střet zájmů, když se hlasovalo o uzavření velmi výhodné nájemní smlouvy mezi městem a soukromou školou, kde je její manžel ředitelem. Jakub Čech označil primátorku za "malého Babiše" a město na něj následně podalo trestní oznámení. O kauze informovala řada médií. Deník v této souvislosti oslovil také našeho právníka Lukáše Prnku, který je toho názoru, že žaloba ze strany města v daném případě nedává smysl:

„Dle...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Petra Giňová

Uhelné elektrárny v Evropě brzy budou držet nad vodou jen dotace

Téměř všechny evropské uhelné elektrárny budou mít za deset let vyšší výdaje než příjmy a budou spoléhat na státní podporu, píší analytici z Bloomberg a zároveň připomínají, že v německých aukcích letos vítězily projekty mořských větrných elektráren, které po státu naopak nepožadují podporu žádnou.

Z médií Natálie Pecháčková

Natálie Pecháčková komentuje spor o drůbežárnu

Nejvyšší soud podpořil Děti Země ve sporu s drůbežárnou, která překračovala zákonem povolený počet slepic. Podle nejvyššího soudu drůbežárna neměla za daných okolností právo dál rozšiřovat provoz. Krajský soud, ke kterému se případ vrací, o něm bude rozhodovat znovu, a právnička Frank Bold Natálie Pecháčková pro Deník referendum komentuje, co je reálné od rozsudku očekávat: http://denikreferendum.cz/clanek/26418-nejvyssi-soud-podporil-deti-zeme-ve-sporu-s-drubezarnou    

Aktuálně Petr Bouda

Registr smluv prakticky - důkladný úvod do zveřejňování smluv

Právní prostor publikoval přepis přednášky právníka Petry Boudy, spoluautora knižního komentáře k zákonu o registru smluv, na konferenci Právo ve veřejné správě. Přednášku lze považovat za velmi důkladný úvod do problematiky a doporučit všem, kteří se se zveřejňováním smluv potřebují seznámit. Zde je její obsah s odkazy:  Obsah první části:

Aktuálně Václav Zeman

Rekonstrukce státu začíná novou kapitolu

Rekonstrukce státu minulý týden uzavřela pětiletou etapu prosazování 9 důležitých zákonů, ke kterým se poslanci před volbami zavázali. Tento úspěšný model se v novém volebním období nedá zopakovat, proto se platforma neziskových organizací rozhodla pracovat jinak.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.