Podpora OZE prostřednictvím aukcí bude zavedena i v ČR. Jak by měly aukce vypadat?

Rozhovor s právničkou Frank Bold Laurou Haiselovou.

MPO by mělo brzy zveřejnit, jak budou fungovat aukce na podporu OZE. Dodnes mělo MPO, respektive ERÚ výši podpory pod kontrolou a mohlo ji upravovat každým rokem. Výsledek aukcí je daleko méně předvídatelný. Myslíte si, že je jejich zavedení dobrý nápad?

Otázkou dnes není, zda aukce vůbec zavádět, ale kdy a jaké. Od roku 2017 platí nová evropská pravidla pro veřejnou podporu OZE, která bude muset být postavena na tržním základě, tedy na nějaké formě soutěže. U nás zatím ještě platí stávající národní akční plán, ale jakmile doběhne jeho platnost, což bude v roce 2020, nebude možné dál podporu všem novým elektrárnám, i těm...

Pokračovat ve čtení

Z médií Martin Maňák

Solární elektrárny byly pokutovány neoprávněně: Komentář Martina Maňáka pro Euro.cz

Nejvyšší správní soud v dalším případu rozhodl, že Státní energetická inspekce jednala neoprávněně v případech udílení pokut provozovatelům solárních elektráren za to, že čerpali vyšší výkupní cenu elektřiny. Tentokrát dal NSS za pravdu firmě Detoa Albrechtice. Podle serveru Euro.cz se kauza týká až 160 solárních elektráren různých velikostí.

Z médií Jiří Nezhyba

Nedej se: Případ mladoboleslavského parku Štepánka

Část mladoboleslavského lesoparku Štěpánka se má zastavět bytovými domy. Petici proti výstavbě podepsalo sedm a půl tisíce občanů, proti je i samotné město Mladá Boleslav, přesto jsou plány na výstavbu stále živé. Tématem se zabývali reportéři pořadu Nedej se.

Z médií Filip Gregor

Filip Gregor pro server podnikatel.cz o tom, co je smysluplné CSR

 „Pokud je CSR chápáno jako filantropie, důležité není. Většina firem u nás praktikuje jen filantropii, a to povětšinou zaměřenou na oblasti, které nesouvisejí s oborem a náplní jejich podnikání,“ cituje server podnikatel.cz Filipa Gregora, který ve Frank Bold vede sekci Opovědné firmy.

Aktuálně Kristýna Vojtíšková

Polsko prohrálo žalobu kvůli znečištění ovzduší. Komentář Frank Bold

Evropský soudní dvůr dnes přiznal Polsku vinu za dlouhodobé překračování zákonných limitů znečištění ovzduší.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.