Senát schválil nezávislou kontrolu financování politických stran, zpřesněné volební zákony posílá do sněmovny

Povedlo se Václav Zeman

Senátoři schválili novelu zákona o sdružování v politických stranách. Ta přináší několik významných novinek pro fungování a hospodaření politických stran v ČR. Novelu volebních zákonů, které upravují předvolební kampaně, senátoři doplnili o upřesňující pozměňující návrh a s ním jej posílají do sněmovny, kde o nich budou hlasovat poslanci.

„Výsledek dnešního hlasování je velkou zprávou pro českou politiku. Pravidla pro fungování stran a jejich financování se tu nezměnila od začátku 90. let. Nedochází sice již k velkým kauzám s tajemnými sponzory stran, na nejasnosti kolem financování stran i případy jejich skrývané podpory však narážíme takřka každoročně,“ říká...

Pokračovat ve čtení

Povedlo se Bára Buchtová

Další rekonstrukční zákon schválen Sněmovnou: zákon o střetu zájmů

Poslanci 14. září 2016 ve 3. čtení schválili novelu zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů. Schválená podoba obsahuje řadu pozitivních změn, ale také mediálně propírané omezení podnikání členů vlády.

Z médií Kristýna Vojtíšková

Pražané žalují MŽP kvůli znečištění ovzduší - zprávy z médií

Občané Prahy s právním zastoupením Frank Bold podali žalobu na Ministerstvo životního prostředí kvůli plánu na zlepšování kvality ovzduší v hlavním městě. Důvody žaloby jsou podobné jako v přípdě Brna, Ústí nad Labem a ostravské aglomerace - ministerstvem připravený plán není dostatečně konkrétní na to, aby skutečně dosáhl svého účelu. Proto požadujeme jeho zrušení a nahrazení novým, účinnějším.

Z médií Kristína Šabová

Média informují o žalobě kvůli kvalitě ovzduší v Brně

Skupina obyvatel Brna podala spolu se spolkem Brnění žalobu na Ministerstvo životního prostředí kvůli Plánu na zlepšování kvality ovzduší pro Brno, s právním zastoupením Frank Bold. Kvalita ovzduší je v některých brněnských ulicích dlouhodobě velmi špatná, zejména vinou osobní dopravy. Právě program na zlepšení kvality ovzduší je nástrojem, který by to měl změnit. Ten stávající má však jen nepatrnou šanci skutečné změny dosáhnout kvůli své přílišné obecnosti, proto ho navrhujeme zrušit a nahradit novým, konkrétnějším. O naší žalobě přinesla zprávu řada médií:

Aktuálně Kristýna Vojtíšková

Pavel Franc na Leadership Brno

Minulý týden v Brně proběhla konference Leadeship, na které vystoupil Pavel Franc, CEO Franka Bolda a řídící partner advokátní kanceláře Frank Bold advokáti. Pavel hovořil o uchování si integrity v podnikání a prezentoval manažerské nástroje pro hodnotové řízení organizace - od vytváření tzv. hodnotového case law po nastavování rolí v týmech a zavádění interních implementačních procesů.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.