Frank Bold pořádá konferenci o registru smluv - 15. června 2017, Praha

Sankce neplatnosti registru smluv vstupuje v účinnost 1. července 2017. Pořádáme konferenci, na níž se lze na poslední chvíli dozvědět vše podstatné, odnést si aktuální informace o stavu legislativy i implementace zákona, jasnou představu o rizicích chybného zveřejňování, praktické tipy a konkrétní příklady dobré praxe.

Konference proběhne ve čtvrtek 15. června 2017 v Praze. Kompletní informace naleznete na webu www.registrsmluv-konference.cz, zkratka přímo k přihlášce je...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Filip Gregor

Vedlejší dopady podnikání velkých firem - konečně přehledně

Velké firmy čím dál častěji zveřejňují data o dopadech své činnosti na společnost, životní prostředí a správu věcí veřejných. Některé dobrovolně, jiné protože jim to ukládá směrnice o nefinančním reportingu a zákony jednotlivých států, kde působí. Frank Bold se podílel na návrhu zmíněné směrnice a nyní je součástí projektu WikiRate - otevřené výzkumné platformy, která si klade za úkol zveřejňovaná data shromažďovat, systematizovat a usnadnit práci s nimi.

Z médií Vojtěch Dědek, Kristína Šabová

Soused zamořuje ovzduší kouřem z komína. Jak se bránit?

Letošní zima nám připomněla, že kvalita ovzduší je u nás ještě pořád velké téma a že bude potřeba ještě hodně úsilí, než znečištění zkrotíme alespoň na zákonnou úroveň. V mnoha lokalitách je přitom často dominantním zdrojem znečištění „jen“ pár čmoudících komínů. Není-li možné se s jejich majiteli rozumně domluvit, zbývá řešit věc právní cestou. Následující text, který jsme sepsali pro server TZB-info, vysvětluje, jaké jsou možnosti řešení. 

Video Kristýna Vojtíšková

Jay C. Gilbert na TEDx: B Corp je pro firmy něco jako fair trade pro kávu

Máte-li dvacet minut nazbyt, podívejte se na poutavou přednášku Jaye C. Gilberta na TEDx. Když před lety přemýšlel o tom, co nejužitečnějšího by mohl udělat pro podporu odpovědného ekologického podnikání, vymyslel B Corp - certifikaci odpovědných firem, něco jako fairtrade pro kávu. Podařilo se. Dnes je B Corp mezinárodně respektovaná certifikace a řada amerických států ji dokonce uznává ve svých zákonech. Je však právě certifikát tím nejdůležitějším, co odpovědné firmy potřebují?

Aktuálně Bára Buchtová

Bulharsko prohrálo spor s Evropskou komisí kvůli znečištění ovzduší

Evropský soudní dvůr rozhodl v důležitém sporu mezi Evropskou komisí a Bulharskem ohledně znečištěného ovzduší. Bulharsko podle soudu porušilo směrnici o vnější kvalitě ovzduší tím, že nepřijalo dostatečná opatření proti nadlimitnímu znečištění ovzduší ve vybraných aglomeracích. Česká republika by mohla být jedním z dalších států, které se kvůli dlouhodobému neplnění téže směrnice dostanou před soud, protože i u nás Komise již několik let poukazuje na nedodržování zákonných limitů znečištění. Podrobněji: viz přiložená tisková zpráva.  

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.