Média komentují návrh na zrušení Zásad územního rozvoje JMK

Přes 40 navrhovatelů z řad obcí, dotčených vlastníků a zástupců veřejnosti, zastoupených advokátní kanceláří Frank Bold Advokáti podalo k soudu návrh na zrušení Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje (ZÚR JMK), vydaných v říjnu 2016.

ZÚR podle žalobců neplní své základní funkce, zejména neřeší nadlimitní zátěž částí území kraje a neumožňují realistický rozvoj potřebné dopravní infrastruktury. Kromě toho bezdůvodně omezují rozvoj obcí a vlastnická práva jednotlivců rozsáhlými územními rezervami.

O žalobě podobně informují média:

  • ČT:...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Kristýna Vojtíšková

Víc elektromobilů, míň emisí. Pár dobrých zpráv o ovzduší

Elektromobily, kam se podíváš Elektromobilům všichni věští zářnou budoucnost - tak zářnou, že se tomu skoro nedá uvěřit. Po ulicích jich jezdí už přes 2 miliony a analytici z Bloomberg dokonce tvrdí, že víc než polovina aut prodaných v roce 2040 bude elektrických, a to hlavně zásluhou strmě klesajících cen ion-lithiových baterií.

Aktuálně Kristína Šabová

EEA: Uhelné spalovací elektrárny jsou i nadále nejvýznamnějším průmyslovým zdrojem znečištění

Evropská agentura pro životní prostředí vydala analýzu údajů o emisích z 35 000 průmyslových provozů. Plyne z ní mimo jiné, že elektrárny spalující uhlí jsou nejsilnějším průmyslovým emitentem znečišťujících látek. Polovina z největších znečišťovatelů se nachází v jedné ze čtyř zemí - Německo, Spojené království, Polsko a Francie.

Aktuálně Kristýna Vojtíšková

Žaloba na ZÚR rozvoj Jihomoravského kraje nebrzdí

Jihomoravský kraj vydal v říjnu 2016 zásady územního rozvoje (ZÚR). Dopravní koncepce, obsažená v nových ZÚR, je velmi podobná té, ktrou před 5 lety soud zrušil jako nezákonnou. S jedním podstatným  rozdílem - tentokrát kraj odsunuje řešení nejproblematičtějích dopravních staveb na neurčito.

Z médií Bára Buchtová

Hlučné léto? Naše právnička Alžběta Rosinová radí na ČRo2, jak se proti hluku bránit

Léto, festivaly, rušení nočního klidu – létní měsíce sebou nesou mimo krásného počasí také riziko zvýšené hlukové zátěže.

Starší články

RSS

Novinky e-mailem

Informace o případech a výběr toho nejlepšího ze Zpravodaje.