Šetrné a energeticky úsporné veřejné budovy: financování, architektonická příprava, veřejné zakázky - seminář
Nové budovy úřadů podle zákona musejí plnit standardy téměř nulové spotřeby energie. Jak tento požadavek promítnout do zadání veřejné zakázky tak, aby výsledkem byla kvalitně postavená budova, která bude dlouhodobě vyhovovat nárokům zadavatele?
Přijďte na seminář, který pořádáme společně s Českou radou pro šetrné budovy a kde se naučíte, jak zadávat veřejné zakázky na šetrné budovy či jiná energeticky účinná řešení. Účast na semináři je bezplatná.
Chci se přihlásit >>
Pro koho je seminář určen?
Pro veřejné zadavatele, energetické manažery, města se smart strategiemi nebo kohokoliv se zájmem o téma.
Kontext
- Nový zákon o zadávání veřejných zakázek umožňuje zadavateli promítnout do zadávací dokumentace řadu kvalitativních kritérií, a nerozhodovat se podle nejnižší nabídkové ceny. V případě zakázek na stavby, které budou spoluvytvářet veřejný prostor ještě desítky a stovky let, se vyplatí věnovat otázce kvality výjimečnou pozornost.
- Podle zákona o hospodaření s energií nové budovy úřadů musejí mít téměř nulovou spotřebu energie, a to od 1. ledna 2016, 2017 a 2018, v závislosti na ploše. Obdobně, ale s dvouletým zpožděním, platí toto pravidlo i pro všechny ostatní typy nových budov. Je čas seznámit se s tím, jaké jsou minimální požadavky na budovu s téměř nulovou spotřebou a o jakých dalších požadavcích má smysl uvažovat.
Termíny:
- Pardubice – 19. října 2017, místo konání: Sál Jana Kašpara, Komenského nám. 125, 530 02 Pardubice
- Brno – 1. listopad 2017, místo konání: Administrativní a školicí centrum JMK, Cejl 530/73, 601 82 Brno
- Praha – 7. prosince 2017, místo konání: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 31, 110 00 Praha 1
Cíl semináře
Cílem semináře je, aby jeho účastníci získali jistotu při formulaci zadávacích a smluvních podmínek při vypisování veřejných zakázek na šetrné budovy.
Co se na semináři dozvíte?
Provedeme vás jednotlivými postupy zadávacího řízení se zaměřením na specifika šetrných budov. Objasníme výhody a nevýhody jednotlivých postupů a nástrojů na základě příkladů z české i zahraniční zadávací praxe. Představíme vhodná kvalitativní kritéria a způsoby jejich vyhodnocování. Budete mít příležitost doptat se na případné nejasnosti.
Čtěte také: Jak zadat veřejnou zakázku na budovu s téměř nulovou spotřebou energie
Program:
- 9.00 – 9.30 Registrace účastníků
- 9.45 – 11.00 Právní rámec zadávání veřejných zakázek na šetrné budovy (Anna Francová, advokáta, Frank Bold Advokáti)
- 11.00 – 11.15 Přestávka na kávu
- 11.15 – 11.45 Možnosti financování novostaveb a rekonstrukcí budov ve veřejném sektoru – dostupné dotace, novinky, kombinace s metodou EPC (Ondřej Vrbický, zástupce ředitele odboru ochrany ovzduší a OZE)
- 11.45 – 12.15 Možnosti využití principu Design&Build v ČR a poskytování zaručených energetických služeb metodou EPC (Ivo Slavotínek, Asociace poskytovatelů energetických služeb)
- 12.15 – 13.00 Oběd
- 13.00 – 13.45 Technické principy a parametry zadávání na kvalitu a dlouhodobou efektivitu namísto nejnižší pořizovací ceny (Mirko Lev a Adam Rujbr, Adam Rujbr Architects s.r.o.)
- 13.45 – 14.00 Přestávka na kávu
- 14.00 – 14.30 UCEEB – Komplexní řešení úprav škol formou participativního navrhování (Michal Kuzmič, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov)
- 14.30 – 15.00 Praxe – příklady využití kvalitativních principů ve veřejných zakázkách (Mirko Lev a Adam Rujbr, Adam Rujbr Architects s.r.o.)
- 15.00 – 15.30 Praxe – Otevřená zahrada (Vlastimil Rieger, Nadace Partnerství)
- 15.30 – 16.00 Závěrečná diskuze
Přihlaste se:
(pozor, účast na semináři je kapacitně omezena)
Máte potíže s přihlášením přes formulář? Přihlaste se přes email barbora.buchtova@frankbold.org.
Partneři akce:
Mediální partneři:
Záštita:
Nad seminářem převzal záštitu ředitel Krajského úřadu Pardubického kraje a hejtman Jihomoravského kraje.
Tato akce je realizována s dotací ze státního rozpočtu v rámci Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných a druhotných zdrojů energie pro rok 2017.