Nabídka práce

 • Volná místa
 • PR specialista a tiskový/á mluvčí

  Víš, co novináři potřebují a umíš jim to dodat? Baví tě media relations a tvorba poutavých textů, jejich psaní, editace i finální úpravy? Ve Frank Bold pracujeme na spoustě zajímavých věcí, ať už jde o advokátní služby, veřejně prospěšné projekty nebo poradenství, vždy nám jde o dopad našich aktivit. Chceš se podílet na tom, aby se o našich činnostech vědělo? Přidej se do týmu, buď Frank Bold.

  Co tě ve Frank Bold čeká a jak využiješ svůj talent? 

  Zapojíš se do našeho PR a marketingového týmu. Frank Bold je expertní skupina sdružující mezinárodní tým více než sto odborníků s pobočkami v Praze, Brně, Ostravě, Bruselu a Krakově. Právní expertízu propojujeme s poradenstvím v oblasti zelených financí, energetiky, public affairs a službami v public relations.

  • Staneš se hlavní kontaktní osobou pro novináře. Tvým úkolem bude dostávat naše témata do médií, aktivně novináře oslovovat, zároveň být pro ně k dispozici, když něco potřebují. Budeš vyhledávat mediální příležitosti, využiješ vlastní kreativu i přesvědčivost.
  • Čeká tě příprava různých textů, tvorba obsahu na naše weby, budeš zprostředkovávat naše témata veřejnosti i klientům. Budeš mít na starost články (např. zde), tiskové zprávy, dostaneš se ale také k newsletterům nebo třeba výročním zprávám – různé texty, různé cílovky, jedna organizace a brand. Uplatníš tak svůj talent pro psaní, smysl pro jazyk i detail. 
  • Čeká tě komunikace zajímavých, odborných témat, do kterých bude potřeba proniknout, pokud s nimi nemáš zkušenosti. 
  • Obsahy textů budeš tvořit ve spolupráci s kolegy advokáty, právníky, experty. Znamená to často přepisování, upravování či ověřování informací, aby naše texty byly poutavé i přesné.

  Je to příležitost věnovat se tématům, která jsou ve společnosti aktuální! Našimi klíčovými tématy jsou udržitelné stavitelství, energetika, ESG, a to v byznysovém i veřejně prospěšném sektoru. 

  Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA.

  Jak poznáš, že jsi náš člověk?

  • Těšíš se na kontakt s novináři, rád/a je oslovíš, dokážeš přesvědčivě komunikovat. Nemáš problém zvednout telefon, domluvit s novináři i kolegy vše potřebné a včas.
  • Víš, co novináři potřebují a umíš jim to dodat, ve světě médií se již umíš pohybovat, případně máš jiné relevantní zkušenosti v PR nebo žurnalistice (alespoň 2 roky).
  • Rád/a píšeš, tvé texty jsou čtivé, poutavé. Baví tě copywriting, gramatiku máš v malíku.
  • Odborné texty (včetně právních) uvítáš jako výzvu, dokážeš rychle pochopit souvislosti a umíš předat složitější téma srozumitelně pro širší veřejnost. Do témat, kterým se věnujeme, rád/a pronikneš víc do hloubky.

  Co u nás taky najdeš?

  • Pracovní místo v centru Brna nebo Prahy na plný úvazek (možnost i částečně zkráceného úvazku). Nástup ideálně v září, ale můžeme se domluvit individuálně.
  • Příležitost přinášet vlastní nápady, potkávat zajímavé lidi a být součástí projektů s pozitivním společenským dopadem. Skvělé kolegy, kterým opravdu záleží na výsledcích a dopadu jejich práce. Kreativní a pozitivně laděný tým.
  • Flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat částečně i z domova, odměny za skvělý výkon a další benefity jako telefon a notebook i pro osobní účely, 5 týdnů dovolené nebo třeba dog-friendly office.
  • Nástupní mzdu podle předchozích zkušeností a výsledků výběrového řízení v očekávaném rozmezí 33.-42.000 Kč. V případě seniorních uchazečů nabízíme nástupní mzdu nad uvedené rozmezí individuálně dle zkušeností.

  Je to příležitost právě pro tebe? Dej nám o sobě vědět! 

  Zodpověz nám pár dotazů, nahraj svoje CV a my se ti ozveme zpět. Uzávěrka přihlášek je v neděli 30. 6. 2024. Následovat budou telefonické pohovory. Výběrové řízení pro pozvané uchazeče se uskuteční ve středu 10. 7. 2024 v Brně (případně online).