Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Pavel Černý prezentuje projekt Právo na čistý vzduch na pracovní skupině Aarhuské úmluvy

Aktuálně Eliška Beranová, Frank Bold

Minulý měsíc proběhlo dvanácté setkání pracovní skupiny k otázkám přístupu ke spravedlnosti při Aarhuské úmluvě, kde náš advokát Pavel Černý prezentoval průběh a výsledky našeho dlouhodobého úsilí o účinnější ochranu ovzduší v České republice.

Prvním krokem v našem postupu bylo zajistit, aby stát vydal dokumenty, jejichž cílem je co nejrychlejší snížení znečištění v postižených oblastech. To se nám po pěti letech práce podařilo v roce 2016, kdy byl na základě rozsudku Nejvyššího správního soudu vydán krátkodobý akční plán pro oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší. Téhož roku Ministerstvo životního prostředí na základě nového zákona o ochraně ovzduší vydalo...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Tereza Krištofová

Právní analýza Rekonstrukce státu: Prezident Zeman a kancléř Mynář mohli spáchat trestný čin

Nezávislé rozhodování soudů je jedním ze základních demokratických principů, které platforma Rekonstrukce státu hlídá v rámci občanské výzvy Mantinely demokracie. Pečlivě proto sledujeme případy údajného ovlivňování soudců Josefa Baxy a Vojtěcha Šimíčka ze strany prezidenta Miloše Zemana a hradního kancléře Vratislava Mynáře. Jako první na ně upozornil časopis Respekt a dále byly popsány i v rozhovoru s Josefem Baxou pro Deník N.

Z médií Laura Haiselová

Vláda zarazila malou domů pro Pavla Tykače

Vláda na včerejším zasedání vyškrtla z novely zákona o hospodaření energií změnu, která by umožnila uhelným elektrárnám obcházet při modernizaci povinnost zvyšovat účinnost výroby energie. Návrh Ministerstva průmyslu by býval tímto způsobem umožnil prodloužit provozování zastaralých, špinavých a plýtvavých uhelných elektráren, které se podle platné Státní energetické koncepce mají odstavovat.

Z médií Kristýna Vojtíšková

ČT o našem případu: nese stát vinu za plicní onemocnění obyvatel měst s notoricky znečištěným vzduchem?

Ostravanka zvítězila nad rakovinou, její manžel nemoci podlehl. Jakou šanci má její žaloba na stát kvůli notoricky špatnému ovzduší v Ostravě? Advokát žalobkyně Pavel Černý (Frank Bold) diskutuje s Vojtěchem Vomáčkou (PrF MUNI). Video: https://www.ceskatelevize.cz/porady/11129264015-tyden-v-justici/319281381900120/

Aktuálně Michaela Žůrková

Participovali jsme na manuálu pro zadávání veřejných zakázek na šetrné budovy

Společně s Českou radou pro šetrné budovy jsme v průběhu podzimu vydali Manuál pro komplexní přípravu projektů veřejných budov s důrazem na energetickou úsporu a šetrnost projektu.

Starší články

RSS