Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Bezprecedentní krok: Česká republika podala žalobu na Polsko v kauze těžby v dole Turów

Velký průlom se udál na konci minulého týdne v kauze těžby v hnědouhelném polském dole Turów, která ohrožuje obyvatele nedalekých obcí na Liberecku a na německé straně také v Sasku, v okolí Žitavy. Česká republika podala na Polsko po dlouhém tlaku řady organizací včetně Frank Bold žalobu k Soudnímu dvoru Evropské unie. 

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Karolina Gyurovszká

Skotsko jde v podpoře komunitní energetiky příkladem

Skotsko - exemplární příklad a vzor toho, jak by mohly být v členských státech EU podporovány energetické komunity. Co se od něj může naučit Česká republika, která definici komunit teprve připravuje?

Aktuálně Pavel Franc

Komentář Pavla France: Nenechme si líbit, že si Vláda dělá, co chce

Vláda o víkendu vyhlásila nouzový stav, přestože neexistuje žádný zákonný důvod proto, aby tak mohla učinit. Zákaz vycházení po 21:00, zákazy provozování živností a celá řada dalších velice zásadních zásahů do základních práv a svobod nás občanů vydala vláda bez jakéhokoliv zákonného zmocnění. Podle Ústavy přitom výkonná moc nesmí dělat nic, co jí zákon neumožňuje.

Aktuálně Pavla Hloušková

Frank Bold pomohl stovkám zájemců o podporu energetiky. Výkon vyplněných projektů je 1 GW

V pondělí 1. února skončily první vyhlášené předregistrační výzvy pro zájemce o finanční prostředky z Modernizačního fondu. Ten nabídne do roku 2030 na dekarbonizaci energetiky 150 až 180 miliard korun v celkem devíti programech. Přihlášení do předregistračních výzev zájemcům o projekty na fotovoltaické elektrárny zjednodušila expertní skupina Frank Bold, jež zdarma vytvořila nástroj na vyplnění formuláře, kterým prošlo přes 1000 projektů o výkonu téměř 1 GW. Státní fond životního prostředí uvádí, že obdržel celkem více než 6000 žádostí.

Aktuálně Laura Otýpková

Kam zamíří 150 miliard z Modernizačního fondu? Ministerstvo zveřejnilo návrh

Ministerstvo životního prostředí včera představilo zástupcům soukromého a veřejného sektoru i nevládních organizací plán, jak v letech 2021-2030 využít více než 150 miliard z Modernizačního fondu. Hlavními příjemci peněz určených na transformaci energetiky budou stávající teplárny a velcí výrobci elektřiny. Naopak poměrně malé množství peněz ministerstvo vyhradilo pro energetické komunity. Návrh ministerstva nyní bude do během listopadu schvalovat vláda.

 

Starší články

RSS