Právní experti k Turówu: Vláda nepostupuje v souladu se směrnicí o ekologické újmě. Porušuje tím i český zákon

Vláda Petra Fialy má v kauze Turów právní nástroje, které musí podle zákona využít, a napravit tak protiprávní stav, který vznikl za vlády Andreje Babiše. Právníci Frank Bold Ministerstvo životního prostředí pod vedením Richarda Brabce dlouhodobě upozorňovali, že neplní povinnosti, které plynou z evropské směrnice o odpovědnosti za životní prostředí a z českého zákona o předcházení ekologické újmě.

Pokračovat ve čtení

Aktuálně David Povolný

HR je brána do firmy i katalyzátor firemní kultury. Nový týmový lídr potřebuje otevřenou mysl

Po sedmi letech budování HR týmu, nastavování vnitřních procesů a firemní kultury se CPO Frank Bold Jana Kravčíková posouvá dál v managementu expertní skupiny a hledá k sobě nového parťáka nebo parťačku, který převezme HR podporu ve Frank Bold. Společně s CEO Pavlem Francem v rozhovoru vysvětlují zásadní roli, kterou HR ve Frank Bold hraje.

Aktuálně Michala Chatrná

Stážistkou ve Frank Bold: Fascinuje mě, čeho se dá dosáhnout

„Nejvíc se mi na stáži líbí její různorodost,“ začíná rozhovor Hanka Tománková, která je ve Frankovi na stáži od loňského jara. Hanka je v posledním ročníku na brněnské Fakultě sociálních studií, kde studuje mezinárodní vztahy a energetickou bezpečnost. V rámci stáže ve Frank Bold pomáhá v týmu, který se věnuje tématu odpovědnosti korporací.

Aktuálně Pavla Hloušková

Dobré zprávy roku 2021 z Frank Bold. Od právních nástrojů pro občany až po ochranu ovzduší

Konec roku 2021 se neúprosně blíží a stejně tak čas na jeho hodnocení. Světem i Českem pořád cloumají vlny pandemie, ale práce ve Frank Bold nestojí. Celý rok jsme bojovali za čisté ovzduší a vodu v české krajině, prosazovali obnovitelné zdroje energie, nastavovali podmínky pro odpovědné podnikání a vyvíjeli interaktivní právní nástroje pro vás, aktivní občany.

Povedlo se Laura Otýpková

Právo na zdravé ovzduší v Polsku zvítězilo. Český případ míří na Ústavní soud

Polský regionální soud v Hlivicích včera potvrdil, že stát má odpovědnost za znečištěné ovzduší. V přelomovém případu přiznal obyvateli Rybniku, jednoho z nejvíce znečištěných měst v Polsku, náhradu újmy ve výši 30 000 polských zlotých (165 000 korun). Žalobce před soudem podpořil také polský ombudsman, který se do řízení připojil. Právní podporu žalobci poskytli právníci Frank Bold v Polsku. Rozsudek ve sporu, který začal v roce 2015, je nyní pravomocný. 

Starší články

RSS