Soud už zrušil desítky nelegální vládních opatření. Do zákona to prosadil Frank Bold

Aktuálně David Povolný

Desítky nelegálních vládních opatření proti šíření epidemie koronaviru zrušil od letošního dubna Nejvyšší správní soud. Nebylo by to možné, kdyby se právníci Frank Bold společně s tehdejší opozicí nezasadili o prosazení soudního přezkumu do pandemického zákona. Ten měl vládě pomoci lépe zvládat krizovou situaci bez nutnosti vyhlášení nouzového stavu, zároveň však bylo potřeba zachovat nezbytnou veřejnou kontrolu. 

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Anna Michalčáková

Modernizační fond: malé solární projekty dostaly druhou šanci

Od července 2021 Státní fond životního prostředí (SFŽP) přijímá žádosti o dotaci ve výzvě RES+ č. 1/2021 - Fotovoltaické elektrárny (FVE) do 1 MWp s celkovou alokací 1 mld. Kč. Vzhledem k tomu, že se ji nedaří vyčerpat, prodloužil SFŽP termín příjmu žádostí do 28. února 2022.

Aktuálně Jana Kravčíková

Konec uhlí jako dobrá zpráva pro klima i ekonomická příležitost

Veřejně prospěšný tým Odpovědná energie vede Laura Otýpková zatím jen krátce, s tématy, na kterých se v něm pracuje, má ale bohatou zkušenost. Přes čtyři roky se věnuje tématu transformace české energetiky. Její práce se za tu dobu od strategií souvisejících s prosazováním konce uhlí a bezprostřední ochrany životního prostředí postupně přesunula k nastavování legislativního a společenského rámce pro přechod na obnovitelné zdroje energie. Její tým se také věnuje kauze nelegální těžby v dole Turów, pro kterou aktuálně hledá týmovou posilu.

Aktuálně Michala Chatrná

Stáž a mentoring: velká příležitost, jak se vzájemně obohatit

O zkušenostech s mentoringem a o společném roce jsme si povídali se stážistkou Aničkou a jejím mentorem Kubou na konci léta, krátce před jejich poslední schůzkou.

Aktuálně Anna Michalčáková

Development a soukromé financování energetických společenství

Úvodní slovem zahájil Stanislav Kutáček z Frank Bold čtvrtý díl cyklu BOLD FUTURE o energetických společenstvích, který se konal 2. listopadu, tentokrát s tématem developmentu udržitelných budov a zeleného financování. Optimisticky poznamenal, že z jeho zkušeností už na 97 % developerů a investorů uvažuje novou výstavbu v pasivním standardu.

Starší články

RSS