Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi


Přihlásit k newsletteru

Jak udržitelně restartovat Česko? Druhý ročník konference Bold Future ukáže nezbytné kroky

Česko se nachází uprostřed klimatické i energetické krize za zády s válečným konfliktem na Ukrajině, který přímo ovlivňuje tuzemskou ekonomiku. Její transformace na udržitelnou nejen po environmentální, ale také po ekonomické a bezpečnostní stránce se stává nezbytnou. Cesty, jak toho docílit, budou hledat přední čeští experti, zástupci byznysu i veřejné správy na druhém ročníku největší podzimní konference o udržitelnosti Bold Future 2024, kterou pořádá expertní skupina Frank Bold už 12. listopadu 2024 v Kongresovém centru v Praze. 

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Petra Pintera

Zákaz dodávek elektřiny od jiného obchodníka se na sdílení nevztahuje. Frank Bold vyvrací mýty o smlouvách s dodavateli

Našli jste ve smlouvě s obchodníkem ustanovení, které vám neumožňuje navázat další smluvní vztah s jiným dodavatelem, a teď se bojíte, že se nebudete moci účastnit komunitní energetiky a sdílet elektřinu? Zbytečně, zákaz se totiž na sdílení elektřiny nevztahuje.

Aktuálně Pavla Vymyslická

Definitivně schváleno: směrnicí o náležité péči se firmy začnou řídit od roku 2027

Členské státy Evropské unie dnes finálně přijaly směrnici o náležité péči v oblasti udržitelného podnikání (CSDDD), která přinese firmám návod, jak identifikovat rizika závažných negativních dopadů v jejich činnosti a dodavatelském řetězci. První firmy se jí budou řídit od poloviny roku 2027.

Aktuálně Anna Michalčáková

Česko inspiruje Evropu ve sdílení elektřiny. UKEN hostil největší evropskou konferenci o komunitní energetice

Inspirativní příklady z praxe a experti na energetiku z celé Evropy se sešli minulý týden v Praze. Unie komunitní energetiky (UKEN) spolupořádala od 13. do 15. 5. největší evropskou konferenci ke komunitní energetice European Energy Communities Forum 2024. Inspirovaly na ní i projekty z Česka. 

Aktuálně Laura Otýpková

Zapojili jsme se do projektu na podporu občanské společnosti v oblasti klimatu a energetiky

Decentralizovanou energetikou, do níž se  může zapojit každý, kdo bude mít zájem, a která pomůže občanům bránit se energetickým krizím, se ve Frank Bold Society na expertní úrovni zabýváme dlouhodobě. Proto jsme se rádi zapojili do nového projektu STELLAR Rights (Strategic Litigation and Environmental Rights)  v rámci programu Evropské unie Občané, rovnost, práva a hodnoty (CERV).

Starší články

RSS