Kam zamíří 150 miliard z Modernizačního fondu? Ministerstvo zveřejnilo návrh

Ministerstvo životního prostředí včera představilo zástupcům soukromého a veřejného sektoru i nevládních organizací plán, jak v letech 2021-2030 využít více než 150 miliard z Modernizačního fondu. Hlavními příjemci peněz určených na transformaci energetiky budou stávající teplárny a velcí výrobci elektřiny. Naopak poměrně malé množství peněz ministerstvo vyhradilo pro energetické komunity. Návrh ministerstva nyní bude do během listopadu schvalovat vláda.

 

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Pavla Hloušková

Německá studie varuje před vážnými následky expanze Turówa

Pokračování těžby v povrchovém dolu Turów v takové formě, v níž je plánované, bude mít mnohem větší dopad na život než dosud ukazovala provozní společnost dolu. To je závěr vědecké studie prezentované dnes v Žitavě. Tiskové konference se zúčastnila i právnička Frank Bold Petra Urbanová.

Aktuálně Pavla Hloušková

Pozvánka: Stanislav Kutáček o tom, jak se EPS stával Frankem Boldem

Náš kolega Stanislav Kutáček, konzultant a garant rozvojových projektů ve Frank Bold, vystoupí v úterý 13. 10. v online diskuzi u kulatého stolu s názvem Jak na komerční služby v nevládním sektoru, kterou pořádá společnost Pábení.

Aktuálně Pavla Hloušková

Filip Gregor vystoupil na konferenci Global Supply Chains – Global Responsibility

Tématem konference pořádané německým Ministerstvem práce a sociálních věcí byla otázka, jak posílit odpovědnost korporací za dodavatelské řetězce. Ochrana lidských práv a prosazování důstojných pracovních podmínek v globálních dodavatelských řetězcích jsou prioritními otázkami spolkového ministerstva během německého předsednictví v Radě EU.

Aktuálně Laura Otýpková

Stát nabízí podporu komunitním výrobnám elektřiny. Chybí ale legislativa

Ministerstvo životního prostředí začne příští rok s rozdělováním až 150 miliard Kč na transformaci energetiky. Jde o prostředky z takzvaného Modernizačního fondu, které jsou určeny k podpoře investic do čistých zdrojů energie, teplárenství, dopravy či průmyslu. Část financí má podpořit  komunitní energetiku - problém je ale v tom, že se česká legislativa zatím společenství pro výrobu elektřiny nijak nevěnuje. Bude to překážka pro rozdělování miliard?

Starší články

RSS