Frank Bold úspěšně dokončil projekt Právo na čistý vzduch

V listopadu roku 2019 jsme úspěšně dokončili projekt Právo na čistý vzduch, na kterém jsme od roku 2016 spolupracovali s německou environmentální organizací Deutsche Umwelthilfe. Hlavním cílem projektu bylo informovat veřejnost o platných unijních předpisech upravujících ochranu ovzduší a zasazení se o lepší plnění těchto norem v České republice. Kvalita ovzduší v České republice je totiž dlouhodobě špatná a v rozporu s právními předpisy. 

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Petra Urbanová

Petice proti rozšíření hnědouhelného dolu Turów byla předána Evropskému parlamentu

Petici proti rozšíření a prohloubení hnědouhelného dolu Turów a prodloužení platnosti licence pro provoz dolu až do roku 2044 sepsanou právníky Frank Bold podepsalo za tři měsíce dohromady 12.949 osob. Zástupci Libereckého kraje, Greenpeace ČR a místních obyvatel ji předali Petičnímu výboru Evropského parlamentu na tiskové konferenci 5.března v Bruselu. 

Aktuálně Pavel Franc

Frank Bold podporuje odpovědný development

Od začátku naší práce, kdy jsme jako studenti práv hájili občany či spolky před nešetrnými, bezkoncepčními a dlouhodobě neudržitelnými stavebními projekty, utekla spousta času, soudních sporů, výher i proher. Byla to i léta velkého rozvoje nás i celého developerského byznysu. Jsme tak víc než rádi, že po mnoha desetiletích, kdy stavby vznikaly stylem “po nás přijde potopa”, začínají uvědomělí a odpovědní developeři stavět s ohledem na šetrnost k okolí, za pomoci nových bezpečných technologií a při zohlednění zájmu občanů a jejich kvality života. 

Z médií Pavla Hloušková

Frank Bold Advokáti komentují případ nelegální skládky v pořadu Nedej se

Už posedmé se pořad České televize Nedej se zabýval dvěma horami z odpadků. Jedna vyrostla v letech 2003-2014 na pozemku Prahy 5 v Motole, druhá mezi Chrášťanami a Chýní u Prahy. Případy komentují advokáti Lenka Hlaváčová a Pavel Černý z Frank Bold Advokáti. Podívejte se, co k případům říkají.

Z médií Pavla Hloušková

New York Times upozornily na analýzu nefinančního reportingu, která vznikla pod vedením Franka Bolda

 

Dodržování lidských práv, ochrany životního prostředí i protikorupčního jednání se týká takzvaný nefinanční reporting, který podle evropského zákona z roku 2018 dopadá na velké  společnosti, banky a pojišťovny v Evropské unii. Na analýzu takového reportingu od tisíce korporací, který si nechala zpracovat iniciativa Alliance for Corporate Transparency koordinovaná Frankem Boldem, upozornil jeden z největších amerických deníků New York Times.

Starší články

RSS