Přihlásit k newsletteru

V dole Turów se opět těží bez povolení. Polský soud dal za pravdu žalobcům a zrušil rozhodnutí o dopadech na životní prostředí

Těžba v hnědouhelném polském dole Turów čelí další právní překážce. Vojvodský správní soudu ve Varšavě se přiklonil na stranu žalobců a vydal předběžné opatření, jímž pozastavil vykonatelnost rozhodnutí o dopadech dolu na životní prostředí (EIA), které umožňovalo pokračování těžby. Jejím důsledkem je podle žalobců úbytek podzemní vody v České republice a pokles půdy a praskání zdí domů v Německu.

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Tomáš Beránek

Co si připravit a na co si dát u instalace fotovoltaiky pozor

minulém článku jsme vás seznámili s minimálními kritérii, které by měla splňovat firma, kterou si zvolíte pro instalaci fotovoltaické elektrárny (FVE). Dnes se zaměříme na to, jak se můžete sami na instalaci FVE připravit a jak rozpoznat podezřelé nabídky.

Aktuálně Tomáš Beránek

Komplexní návod k instalaci FVE: Jak poznat ideální firmu

Zájem o fotovoltaické elektrárny (FVE) v posledních dvou letech neustále přibývá , jen v roce 2022 jich podle Solární asociace bylo zprovozněno téměř 34 tisíc. Úměrně tomu roste počet dodavatelů fotovoltaiky, kteří se na trhu objevují nově a zákazník tak má omezené možnosti, jak zjistit jejich kvalitu. Poradíme vám proto, jak správně vybrat instalační firmu, na co si dát pozor a co mít připravené.

Aktuálně Laura Otýpková

Rozvoj OZE v Česku do roku 2030: Chytrá energetika

Česká energetika je založena na velkých zdrojích a silné centralizaci. Tomu odpovídají i zákony, které zatím vůbec neznají některé moderní instituty, jež jsou pro energetickou transformaci nezbytné. Vyplývá to ze studie, kterou vypracovali experti Frank Bold společně s platformou Fakta o klimatu.

Aktuálně Laura Otýpková

Distribuční síť, která jde s dobou

Současná distribuční síť na území České republiky nestačí současnému rozvoji obnovitelných zdrojů. Vyplývá to ze studie, kterou zpracovali experti z Frank Bold společně s platformou Fakta o klimatu.

Starší články

RSS