Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi


Přihlásit k newsletteru

Na fázovém měření malovýrobci prodělávají. Stačí přitom "jen" upravit vyhlášku

Aktuálně Tomáš Beránek

Dramatický dopad na návratnost investic do malých fotovoltaik má změna z roku 2011 -  přechod ze součtového na fázové měření a vyúčtování elektřiny. Lidé s vlastní solární elektrárnou na střeše přitom při součtovém měření ušetří mnohem více na účtech za elektřinu. Frank Bold proto dlouhodobě prosazuje řešení, které je pro občany výhodné a pro zákonodárce navíc snadné. Spočívá totiž pouze ve změně příslušné vyhlášky a vrácení se ke standardu, který je běžný i v EU. 

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Filip Gregor

První ucelený návod na ESG reporting podle EU standardů. Frank Bold se podílel na tvorbě unikátních guidelines

Zorientovat se v pravidlech evropského reportingu o udržitelnosti pomůže firmám nový unikátní návod, který pomohli vyvinout experti z Frank Bold pro Burzu cenných papírů Praha. Takzvané ESG Reporting Guidelines, které dnes burza představila, jsou prvním uceleným návodem pro reporting udržitelnosti podle nových EU standardů, které byly vydané teprve loni v listopadu.

Z médií Pavla Hloušková

Právnička Frank Bold Eliška Beranová pro Českou televizi o Lex OZE 2: průlomová novela umožní sdílení v obci i rodině

Návrh novely energetického zákona Lex OZE 2, která má za cíl právně ukotvit komunitní energetiku, představilo tento týden Ministerstvo průmyslu a obchodu. Jaká pozitiva novela přináší, kdo se díky ní bude moci do komunitní energetiky zapojit a co ohrožuje její platnost už od 1. ledna příštího roku přiblížila pro Českou televizi právnička Eliška Beranová.

Stáž Václav Prais

Den v životě právního asistenta: Jak jsem přednášel na besedě o hluku

Jako právní asistent v týmu Odpovědné energie ve Frank Bold jsem měl možnost zúčastnit se besedy o hluku pořádané Společností pro trvale udržitelný život. A jelikož ve Frankovi se člověk dostane opravdu ke všemu, na besedě jsem pouze neseděl a neposlouchal, ale měl jsem šanci se i aktivně zapojit jako přednášející panelista.

Aktuálně Petra Kalenská

Polsko povolilo těžbu v dole Turów na dalších 22 let. Odtok vody z ČR je pro něj zanedbatelný problém

Polské Ministerstvo klimatu a životního prostředí definitivně rozhodlo o prodloužení těžby v dole Turów až do roku 2044. Ministerstvo v rozhodnutí, které mají české ekologické organizace k dispozici, přitom zcela ignorovalo protesty a námitky místních lidí i žalobu německého města Žitava. 

Starší články

RSS