Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi


Přihlásit k newsletteru

Dědictví, které pomáhá. Děkujeme

Jedním ze zásadních témat, na kterých neustále pracujeme, je úsilí o zpřístupnění práva všem, kdo se věnují obraně životního prostředí a věcí ve veřejném zájmu. Na této mnohdy trnité cestě ale nejsme sami, čehož si nesmírně vážíme

Pokračovat ve čtení

Tiskové zprávy Pavla Vymyslická

Frank Bold stojí při Ukrajině: finanční pomoc odesílá jednotce Perun a Come back alive a vyzývá další podnikatele

Mezi speciální jednotku Perun a ukrajinskou organizaci Come back alive rozdělila tento týden expertní skupina Frank Bold 200 tisíc korun. Na veřejně prospěšné aktivity posílá organizace část svého zisku pravidelně, a proto mezi ně po začátku ruské invaze na Ukrajinu zařadila i podporu napadené země a jejích obyvatel. Protože válka zdaleka nekončí, vyzývá Frank Bold i další organizace k podpoře ukrajinského boje za svobodu. 

Aktuálně Jan Bakule

Studie o proměně evropské energetiky: jaká jsou konkrétní doporučení pro rozvoj elektrizační soustavy v ČR?

Elektrizační soustava především ve východní a střední Evropě nedokáže pojmout energii z plánovaných obnovitelných zdrojů (OZE) a vyžaduje modernizaci. Urychlená výstavba OZE je přitom nutná pro snížení závislosti na fosilních palivech a plnění závazků, které mají členské státy vůči Evropské unii. Na tuto situaci se zaměřila studie organizace Climate Action Network (CAN), k jejímuž vzniku jsme jako Frank Bold přispěli. Čtěte o zjištěních v první části tohoto článku.

Aktuálně Jan Bakule

Frank Bold je u vzniku studie o proměně evropské energetiky. Klíčem k ní je modernizace elektrizační sítě

Energetika napříč Evropskou unii se mění - nejviditelnější je to na poklesu využívání uhlí a na zvyšujícím se podílu obnovitelných zdrojů (OZE) na výrobě elektřiny. Cílem této proměny je především snížit závislost na fosilních palivech jako je ropa nebo uhlí, šetřit na účtech za energii a zajistit státům větší energetickou bezpečnost. Aby to však bylo možné, je nutné rozvíjet spolu s výstavbou obnovitelných zdrojů také elektrizační síť, která dokáže nové zdroje pojmout.  

Tiskové zprávy Pavla Vymyslická

Vzniká nový model odtoku vody do Turówa. ČR musí vyžadovat jeho vědecké zhodnocení

Česká vláda má jedinečnou šanci ochránit podzemní vodu před odtokem do dolu Turów. Aktuálně totiž v Polsku vzniká nový hydrogeologický model podzemní vody v jeho okolí. Hydrogeologové ale upozorňují, že je potřeba, aby čeští vědci  nezávisle ověřili, že bude model odpovídat skutečnosti. Model připravuje samotná těžařská společnost PGE, dokončen má být do konce června. V okolí Turówa stále hrozí další devastace životního prostředí a Česká republika by měla vědět, co ji v následujících letech čeká.

Starší články

RSS