Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Frank Bold: Připravovaný zákon o podpoře jádra je netransparentní, ekonomické dopady pocítí domácnosti a firmy

Ministerstvo průmyslu a obchodu předložilo do meziresortního připomínkového řízení návrh zákona o podpoře jaderné energie. V červnu jej má schválit vláda a do konce roku i Poslanecká sněmovna. Zákon upravuje státní podporu ve výši až stovek miliard korun, přesto ministerstvo původně usilovalo o jeho schválení ve zrychleném legislativním procesu. Z tohoto plánu nakonec sešlo, stále však platí, že je třeba připravovaný zákon důsledně hlídat. Je totiž založený na netransparentním ekonomickém vyhodnocení a neobsahuje v podstatě žádné pojistky proti obrovským finančním ztrátám státu.

Pokračovat ve čtení

Z médií Pavla Hloušková

Co se mění s koncem nouzového stavu a jaké kroky vlády byly protiústavní vysvětlil náš právník Lukáš Kraus

Dosud nejdelší období nouzového stavu v České republice vyhlášené kvůli pandemii koronaviru skončilo včera. O něm i možné zneužitelnosti nouzového stavu mluvil náš právník Lukáš Kraus pro televizi Nova i ČT24. 

Aktuálně Pavla Hloušková

Frank Bold hledá právní stážisty. Připoj se k našemu týmu!

Frank Bold mění svět právem. Spojuje právo s užitečnými a smysluplnými věcmi. V jeho misi mu neodmyslitelně pomáhají i právní stážisti. Právě ty teď hledá!

 

Aktuálně Tereza Krištofová

Rekonstrukce státu přinese politikům plán, jak řešit důsledky pandemie podle zákona a transparentně

Dopady pandemie koronaviru a restart ekonomiky by měli politici řešit bez „zhasnutí pravidel". Protikorupční platforma Rekonstrukce státu proto spouští projekt „NEZHASÍNAT!”. Experti v něm nabídnou politikům sadu doporučení, jak se popasovat s krizí v mezích zákonů, a rozjet ekonomiku efektivně a transparentně.

Aktuálně Petra Urbanová

Petice proti rozšíření hnědouhelného dolu Turów byla předána Evropskému parlamentu

Petici proti rozšíření a prohloubení hnědouhelného dolu Turów a prodloužení platnosti licence pro provoz dolu až do roku 2044 sepsanou právníky Frank Bold podepsalo za tři měsíce dohromady 12.949 osob. Zástupci Libereckého kraje, Greenpeace ČR a místních obyvatel ji předali Petičnímu výboru Evropského parlamentu na tiskové konferenci 5.března v Bruselu. 

Starší články

RSS