Typy energetických společenství III: obecní či krajská komunita a virtuální společenství

Komunitní energetiku lze využít i pro větší celky jako jsou obce či kraj. Nabízí se také řešení v podobě virtuálního energetického společenství pro více subjektů, které jsou od sebe fyzicky vzdáleny. Jakým způsobem je lze využít pro vás shrnujeme v tomto článku.

Pokračovat ve čtení

Aktuálně

Od tisíců k milionu - boom střešních solárních panelů pokračuje v Rakousku

Program podpory instalace a provozu fotovoltaických panelů na střechách rodinných domů zavedlo Německo poprvé v roce 1991 a na úspěšný projekt navazuje dodnes. Rakousko, které má ve využívání solární energie velký potenciál, nedávno přišlo s vlastním programem podpory s názvem Milion střech. 

Aktuálně Anna Michalčáková

Energetická transformace je příležitost pro všechny, využijme ji naplno

Rozvoj obnovitelných zdrojů energie nezbytný k naplnění klimatických cílů v ČR je podmíněný vznikem předvídatelného legislativní a dotačního prostředí.

Aktuálně Petra Urbanová

7 nejčastěji kladených otázek a mýtů kolem řešení těžby v Turówě

Z úst politických představitelů často zaznívají argumenty nebo komentáře, které zkreslují nebo dezinterpretují podstatu problému aktuálního vyjednávání české vlády s Polskem o další těžbě v hnědouhelném dole Turów, jenž negativně zasahuje českou krajinu a způsobuje dramatický pokles hladiny spodních vod. Ve Frank Bold jsme se proto vedle základních požadavků na dohodu s Polskem pokusili dát dohromady také nejčastěji kladené otázky a zároveň vyvrátit kolující mýty.

Aktuálně David Povolný

Těžba v Turówě: Sedm požadavků na dohodu s Polskem, které ochrání českou krajinu

K důslednějšímu postupu při vyjednávání s Polskem o těžbě v hnědouhelném dole Turów dnes vyzvaly českou vládu expertní skupina Frank Bold a Sousedský spolek Uhelná. Podle obou organizací neměla vláda dost informací ani dost času připravit dohodu, která skutečně ochrání české zájmy. Vláda navíc postupuje netransparentně, když veřejnost dopředu neseznámila s podmínkami připravované dohody, která by měla vést ke stažení žaloby na Polsko u Soudního dvora EU. Organizace proto sestavily dokument se sedmi základními požadavky, na kterých by měla česká strana trvat.

Starší články

RSS