Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Jaká data o udržitelnosti budou firmy a investoři reportovat? Průvodce novou legislativou EU

Aktuálně Filip Gregor

Prošli jsme stovky stran technických dokumentů a připravili ucelený přehled reportovacích požadavků o udržitelnosti podle připravované legislativy EU. Shrnujeme, jaká ESG data budou podle nové legislativy pro firmy, banky a investory klíčová ve strategii a řízení udržitelnosti, a dále v oblastech klimatické změny, životního prostředí, udržitelných aktivit, zaměstnanců a dodavatelských řetězců, due diligence pro významné negativní dopady, a protikorupčních opatření.

Pokračovat ve čtení

Aktuálně David Povolný

Kompas firem na cestě k udržitelné ekonomice: taxonomie a evropské standardy reportingu

„Přichází naprosto bezprecedentní změna ekonomiky a i malé zpoždění v českém prostředí může mít zásadní důsledky pro konkurenceschopnost. Naopak firmy, které se ve změnách souvisejících s udržitelností rychle zorientují, se mohou dostat k novým trhům a obchodním příležitostem,” popsal v podcastu Hospodářských novin vedoucí sekce Odpovědných firem ve Frank Bold Filip Gregor.

Aktuálně Michal Kuk

Jak na spolky dopadá zákon o skutečné evidenci majitelů?

Od 1. června vešel v účinnost nový Zákon o evidenci skutečných majitelů. Ačkoli to nemusí být intuitivně zřejmě, tato evidence se týká rovněž všech spolků. Povinnost zanést údaje do evidence měly spolky sice již dříve – jak jsme upozorňovali v našem Spolkovém checklistu – neexistovala však sankce při nesplnění. To se nyní mění.

Aktuálně Pavla Hloušková

Frank Bold vyzývá českého premiéra, aby ochránil českou půdu a občany před lacinou dohodou v kauze Turów. ČR má žádat o sankce pro Polsko

Ačkoliv před dvěma týdny Soudní dvůr Evropské unie (SDEU) rozhodl v kauze nelegální těžby v polském dole Turów o jejím okamžitém přerušení, rypadla se stále přibližují k česko-polské hranici. Obyvatelům žijícím v těsné blízkosti dolu tak hrozí další úbytek pitné vody, které mají už nyní vinou pokračující těžby kritický nedostatek. Zároveň ze strany Ministra životního prostředí Richarda Brabce zaznívá, že dohoda, která má vést k stáhnutí žaloby je již připravena. A to i přesto, že MŽP chybí řada klíčových informací i dat. Experti Frank Bold proto vyzývají českého premiéra Andreje Babiše k bezodkladné žádosti SDEU o vynucení předběžného opatření, k čemuž vyzvala ČR také Evropská komise. Zároveň žádají o tvorbu takové dohody, která českou vodu i krajinu skutečně ochrání.

Aktuálně Filip Gregor

Webinář 8. června: Dopad ESG dat na investice ve stavebnictví

Nefinanční reporting, taxonomie a její návaznost na investice ve stavebnictví i pohled bankovního sektoru na financování udržitelných projektů. To budou témata webináře, který pořádá Česká rada pro šetrné budovy v úterý 8. června od 16 hodin.

Starší články

RSS