Petiční výbor Evropského parlamentu projednal petici proti rozšíření dolu Turów

Petici proti rozšíření a prohloubení hnědouhelného dolu Turów sepsanou právníky Frank Bold projednal na své mimořádné schůzi Petiční výbor Evropského parlamentu. Podporu petice vyjádřili europoslanci napříč evropskými státy i politickými frakcemi a žádali, aby Evropská komise začala konat a zahájila řízení pro porušení několika směrnic v procesu prodlužování těžby v dole. Petiční výbor také rozhodl, že pošle Polsku dopis, ve kterém vyjádří znepokojení nad nastalou situací a bude žádat patřičná vysvětlení. Těžba v polském dole i povolovací procesy, které jí předcházely, totiž probíhají v rozporu s právem EU a ohrožují zdroje pitné vody pro tisíce českých rodin. 

Pokračovat ve čtení

Z médií Pavla Hloušková

Co se mění s koncem nouzového stavu a jaké kroky vlády byly protiústavní vysvětlil náš právník Lukáš Kraus

Dosud nejdelší období nouzového stavu v České republice vyhlášené kvůli pandemii koronaviru skončilo včera. O něm i možné zneužitelnosti nouzového stavu mluvil náš právník Lukáš Kraus pro televizi Nova i ČT24. 

Aktuálně Pavla Hloušková

Frank Bold hledá právní stážisty. Připoj se k našemu týmu!

Frank Bold mění svět právem. Spojuje právo s užitečnými a smysluplnými věcmi. V jeho misi mu neodmyslitelně pomáhají i právní stážisti. Právě ty teď hledá!

 

Aktuálně Tereza Krištofová

Rekonstrukce státu přinese politikům plán, jak řešit důsledky pandemie podle zákona a transparentně

Dopady pandemie koronaviru a restart ekonomiky by měli politici řešit bez „zhasnutí pravidel". Protikorupční platforma Rekonstrukce státu proto spouští projekt „NEZHASÍNAT!”. Experti v něm nabídnou politikům sadu doporučení, jak se popasovat s krizí v mezích zákonů, a rozjet ekonomiku efektivně a transparentně.

Aktuálně Petra Urbanová

Petice proti rozšíření hnědouhelného dolu Turów byla předána Evropskému parlamentu

Petici proti rozšíření a prohloubení hnědouhelného dolu Turów a prodloužení platnosti licence pro provoz dolu až do roku 2044 sepsanou právníky Frank Bold podepsalo za tři měsíce dohromady 12.949 osob. Zástupci Libereckého kraje, Greenpeace ČR a místních obyvatel ji předali Petičnímu výboru Evropského parlamentu na tiskové konferenci 5.března v Bruselu. 

Starší články

RSS