Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Jak vytvořit efektivní energetická společenství?

Nejdůležitější je začít. První kroky k realizaci energetického společenství se mohou zdát obtížné, proto jsme se na webináři zaměřili na celý proces od studie proveditelnosti po panel na střeše. Jaké dokumenty, potvrzení a povolení k tomu potřebujete a existuje nějaká zaručená cesta, jak projekt realizovat ekologicky i ekonomicky výhodně již dnes? A proč se máme při budování energetických společenství inspirovat v roce 1919?

Pokračovat ve čtení

Aktuálně David Blažek

BOLD FUTURE pokračuje 2. 11. tématem Energetická společenství, udržitelné budovy a zelené financování

Další díl z cyklu konference BOLD FUTURE se uskuteční již 2.11. Webinář nesoucí název “Energetická společenství, udržitelné budovy a zelené financování” propojí téma udržitelného stavitelství s energetickými projekty. Bude se rovněž věnovat tématu financování.

Aktuálně Laura Otýpková

ERÚ chce odstranit bariéry sdílení elektřiny v bytových domech

Komunitní energetické projekty zřejmě nebudou muset čekat několik let na přijetí nového energetického zákona. Energetický regulační úřad je totiž plánuje podpořit změnou vyhlášky o pravidlech trhu s elektřinou. Díky tomu by se sdílení elektřiny například ze solární elektrárny v bytových domech mohlo realizovat již od roku 2023.

Aktuálně Ondřej Janků

Zákony EU, které zajistí odpovědnost firem za porušování lidských práv a poškozování životního prostředí, mají drtivou podporu veřejnosti

Více než 80 procent občanů České republiky si přeje přísné zákony, které přimějí firmy převzít odpovědnost za porušování lidských práv a poškozování životního prostředí i mimo Evropu. Podle dnes zveřejněného průzkumu společnosti YouGov musí být lidem, kterých se zneužívání ze strany korporací týká, umožněno pohnat firmy k odpovědnosti před evropskými soudy. 

Aktuálně Laura Otýpková

Znečišťování ovzduší stojí Evropu stovky miliard eur. Zlepšit to má i Zelená dohoda

Podle poslední analýzy Evropské agentury pro životní prostředí stálo v roce 2017 znečištěné ovzduší způsobené průmyslovým sektorem mezi 277 a 433 miliardami EUR. Náklady na likvidaci tohoto znečištění tedy zůstávají vysoké i navzdory pokroku při snižování dopadů průmyslu na životní prostředí a klima. Podle agentury může situaci zlepšit i Zelená dohoda.

Starší články

RSS