Pavel Černý prezentuje projekt Právo na čistý vzduch na pracovní skupině Aarhuské úmluvy

Aktuálně Eliška Beranová, Frank Bold

Minulý měsíc proběhlo dvanácté setkání pracovní skupiny k otázkám přístupu ke spravedlnosti při Aarhuské úmluvě, kde náš advokát Pavel Černý prezentoval průběh a výsledky našeho dlouhodobého úsilí o účinnější ochranu ovzduší v České republice.

Prvním krokem v našem postupu bylo zajistit, aby stát vydal dokumenty, jejichž cílem je co nejrychlejší snížení znečištění v postižených oblastech. To se nám po pěti letech práce podařilo v roce 2016, kdy byl na základě rozsudku Nejvyššího správního soudu vydán krátkodobý akční plán pro oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší. Téhož roku Ministerstvo životního prostředí na základě nového zákona o ochraně ovzduší vydalo...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Tereza Krištofová

Právní analýza Rekonstrukce státu: Prezident Zeman a kancléř Mynář mohli spáchat trestný čin

Nezávislé rozhodování soudů je jedním ze základních demokratických principů, které platforma Rekonstrukce státu hlídá v rámci občanské výzvy Mantinely demokracie. Pečlivě proto sledujeme případy údajného ovlivňování soudců Josefa Baxy a Vojtěcha Šimíčka ze strany prezidenta Miloše Zemana a hradního kancléře Vratislava Mynáře. Jako první na ně upozornil časopis Respekt a dále byly popsány i v rozhovoru s Josefem Baxou pro Deník N.

Z médií Laura Haiselová

Vláda zarazila malou domů pro Pavla Tykače

Vláda na včerejším zasedání vyškrtla z novely zákona o hospodaření energií změnu, která by umožnila uhelným elektrárnám obcházet při modernizaci povinnost zvyšovat účinnost výroby energie. Návrh Ministerstva průmyslu by býval tímto způsobem umožnil prodloužit provozování zastaralých, špinavých a plýtvavých uhelných elektráren, které se podle platné Státní energetické koncepce mají odstavovat.

Z médií Kristýna Vojtíšková

ČT o našem případu: nese stát vinu za plicní onemocnění obyvatel měst s notoricky znečištěným vzduchem?

Ostravanka zvítězila nad rakovinou, její manžel nemoci podlehl. Jakou šanci má její žaloba na stát kvůli notoricky špatnému ovzduší v Ostravě? Advokát žalobkyně Pavel Černý (Frank Bold) diskutuje s Vojtěchem Vomáčkou (PrF MUNI). Video: https://www.ceskatelevize.cz/porady/11129264015-tyden-v-justici/319281381900120/

Aktuálně Michaela Žůrková

Participovali jsme na manuálu pro zadávání veřejných zakázek na šetrné budovy

Společně s Českou radou pro šetrné budovy jsme v průběhu podzimu vydali Manuál pro komplexní přípravu projektů veřejných budov s důrazem na energetickou úsporu a šetrnost projektu.

Starší články

RSS