Znečištění ovzduší je stále největším zdravotním rizikem EU. Pomohou obnovitelné zdroje energie, vyšší energetická účinnost a čistá doprava

Počet předčasných úmrtí v důsledku znečištění ovzduší by mohl být v roce 2030 snížen přibližně o 55% ve srovnání s rokem 2005. To však za podmínky, že členské státy provedou všechna opatření dohodnutá podle stávajících právních předpisů EU k omezování znečištění ovzduší a změny klimatu. Takový je závěr lednové zprávy Evropské komise Druhý výhled pro čisté ovzduší, která představuje vyhlídky na snížení znečištění ovzduší v Evropské unii do roku 2030 a dále. Zpráva rovněž zdůrazňuje, že čím více členské státy pro ochranu ovzduší a klimatu udělají, tím pozitivněji pocítí zdravotní a ekonomické přínosy svého úsilí.

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Laura Otýpková

Kam zamíří 150 miliard z Modernizačního fondu? Ministerstvo zveřejnilo návrh

Ministerstvo životního prostředí včera představilo zástupcům soukromého a veřejného sektoru i nevládních organizací plán, jak v letech 2021-2030 využít více než 150 miliard z Modernizačního fondu. Hlavními příjemci peněz určených na transformaci energetiky budou stávající teplárny a velcí výrobci elektřiny. Naopak poměrně malé množství peněz ministerstvo vyhradilo pro energetické komunity. Návrh ministerstva nyní bude do během listopadu schvalovat vláda.

 

Tiskové zprávy Pavla Hloušková

Spustili jsme Zakladač spolků 2.0: rychlejší a s vyplněním údajů online

Po testovacím provozu spustil Frank Bold vylepšenou verzi oblíbeného volně dostupného nástroje Zakladač spolků 2.0. Nově nabízí možnost online vyplnit veškeré osobní údaje, zvolit délků fukčních období, pravomoci členské schůze a další. Součástí zakladače je i průvodce ustavující schůzí či interaktivní kontrolní přehled povinností před odesláním žádosti o zápis na soud. To vše je dostupné zdarma. 

Aktuálně Eliška Beranová

Výroba elektřiny už nebude jen podnikáním, i přesto se může vyplatit

V České republice vzniká nový energetický zákon, který má umožnit komunitní výrobu elektrické energie na úrovni bytových domů, sousedských čtvrtí i obcí. Tato takzvaná energetická společenství mají sloužit k uspokojování environmentálních, hospodářských nebo sociálních potřeb svých členů. Jak tedy budou fungovat v kontextu českého právního řádu?

Aktuálně Pavla Hloušková

Německá studie varuje před vážnými následky expanze Turówa

Pokračování těžby v povrchovém dolu Turów v takové formě, v níž je plánované, bude mít mnohem větší dopad na život než dosud ukazovala provozní společnost dolu. To je závěr vědecké studie prezentované dnes v Žitavě. Tiskové konference se zúčastnila i právnička Frank Bold Petra Urbanová.

Starší články

RSS