Přihlásit k newsletteru

Co čeká Frank Bold v roce 2023? Práce na kvalitní legislativě pro energetiku i odpovědnost korporací a pro přívětivější stát pro občany

S rokem 2022 jsme se před několika dny rozloučili a přivítali rok 2023. Pro nás ve Frank Bold je to čas nových cílů, kterých letos chceme dosáhnout. 

 

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Anna Michalčáková

Jak zezelenalo Česko během EU předsednictví?

Zezelenalo Česko během prostřednictví EU? Na to odpověděly na tiskovém briefingu studia KONTRA expertky na energetiku, právo, klima a životní prostředí. Jednou z nich byla i Laura Otýpková, vedoucí týmu Odpovědná energie ve Frank Bold.

Aktuálně Vavřinec Dudek

Komentář: Nařízení Rady EU urychlí výstavbu obnovitelných zdrojů. Soláry schválí do 3 měsíců

Nařízení, které urychlí zavádění energie z obnovitelných zdrojů, schválila včera, v pondělí 19. 12., Rada EU (ENCZ). Je koncipováno jako provizorní právní úprava s účinností na 18 měsíců. 

Aktuálně Anna Michalčáková

Pořízení FVE do 50 KW bude snadnější. O to těžší může být její připojení

Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení schválila novelu energetického a stavebního zákona. Obě změny usnadní instalace fotovoltaických elektráren (FVE) a příhodně doplní vyhlášku Energetického regulačního úřadu (ERÚ) o pravidlech trhu s elektřinou, která od 1. ledna 2023 umožní sdílení v bytových domech. Díky těmto předpisům bude instalace a využívání FVE na různých typech budov jednodušší a přístupná širší skupině obyvatel. Novela by mohla být účinná již od března 2023.

Aktuálně Josef Karlický

Stanovisko Frank Bold k ochraně rozpočtu Unie před porušováním principů právního státu v Maďarsku

Ve Frank Bold nám záleží na právním státu, vládnutí bez korupce a efektivním nakládání s veřejnými prostředky. Proto považujeme za zásadní, aby Česká republika přijala principiální postoj, že netoleruje porušování principů právního státu Maďarskem, které tím ohrožuje hospodárné využití evropských financí v rámci politiky soudržnosti a v rámci nástroje na oživení a odolnost.

Starší články

RSS