Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

New York Times upozornily na analýzu nefinančního reportingu, která vznikla pod vedením Franka Bolda

Z médií Pavla Hloušková

 

Dodržování lidských práv, ochrany životního prostředí i protikorupčního jednání se týká takzvaný nefinanční reporting, který podle evropského zákona z roku 2018 dopadá na velké  společnosti, banky a pojišťovny v Evropské unii. Na analýzu takového reportingu od tisíce korporací, který si nechala zpracovat iniciativa Alliance for Corporate Transparency koordinovaná Frankem Boldem, upozornil jeden z největších amerických deníků New York Times.

Pokračovat ve čtení

Z médií Kristína Šabová

Na rozšíření hnědouhelného dolu Turów poukázal německý deník Die Welt

O plánovaném rozšíření hnědouhelného dolu Turów ležícího na hranicích Česka, Polska a Německa a protestům od tamních obyvatel i vedení Libereckého kraje píše německý deník Die Welt. Popisuje, že zatímco se společnost PGE chystá rozšířit a zahloubit důl v blízkosti hranic, obyvatelé nedalekých českých obcí se začínají bát o pitnou vodu.

Z médií Kristína Šabová

Na hrozící rozšíření polského dolu Turów upozorňuje i bruselský server Politico

Kauzy ohledně hrozící ztrátě pitné vody pro desítky tisíc obyvatel Libereckého kraje si povšiml bruselský server POLITICO. Zpravodajský server upozornil na plány  na rozšíření polského hnědouhelného dolu Turów na česko-německo-polských hranicích.

Aktuálně Lucie Straková

Dar prostřednictvím navýšení nadační jistiny omezuje využití prostředků

V minulých dnech proběhly médii zprávy o bezprecedentním filantropickém příspěvku manželů Dvořákových české vědě formou navýšení nadační jistiny Nadace Experientia. Podobné dary však nesou i omezení jejich využití. Navýšení nadační jistiny je netypickou formou daru finančních prostředků do nadace. Dochází totiž k limitaci volnosti v nakládání s takovými prostředky ze strany zvolené nadace.

Aktuálně Laura Otýpková

Organizovali jsme setkání o zlepšení kultury v povolování průmyslových činností

Tým Odpovědné energie Franka Bolda v prosinci spolupořádal setkání nevládních organizací a zástupců některých členských států Evropské unie. Na přípravě celodenního jednání v Bruselu se podíleli také naši kolegové z  Client Earth a European Environmental Bureau.

Starší články

RSS