Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Přes 300 obcí a malých podniků nesouhlasí s nižší podporou komunitní energetiky z Modernizačního fondu

Ačkoliv Ministerstvo životního prostředí představuje Modernizační fond jako nástroj pro financování komunitní energetiky, která může České republice pomoci k decentralizaci a dekarbonizaci energetického trhu, navrhuje ji podpořit pouze 1,5 %. S tím nesouhlasí obce ani podnikatelé, kteří se připojili k Výzvě vládě na podporu komunitní energetiky. K dnešnímu dni výzvu podepsalo 375 starostek, starostů a zástupců malých podniků. Požadují navýšení alokace na 4 %. Meziresortní připomínkování končí ve středu, 2. 12. 2020. Následně bude jednat vláda.

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Laura Otýpková

Kam zamíří 150 miliard z Modernizačního fondu? Ministerstvo zveřejnilo návrh

Ministerstvo životního prostředí včera představilo zástupcům soukromého a veřejného sektoru i nevládních organizací plán, jak v letech 2021-2030 využít více než 150 miliard z Modernizačního fondu. Hlavními příjemci peněz určených na transformaci energetiky budou stávající teplárny a velcí výrobci elektřiny. Naopak poměrně malé množství peněz ministerstvo vyhradilo pro energetické komunity. Návrh ministerstva nyní bude do během listopadu schvalovat vláda.

 

Tiskové zprávy Pavla Hloušková

Spustili jsme Zakladač spolků 2.0: rychlejší a s vyplněním údajů online

Po testovacím provozu spustil Frank Bold vylepšenou verzi oblíbeného volně dostupného nástroje Zakladač spolků 2.0. Nově nabízí možnost online vyplnit veškeré osobní údaje, zvolit délků fukčních období, pravomoci členské schůze a další. Součástí zakladače je i průvodce ustavující schůzí či interaktivní kontrolní přehled povinností před odesláním žádosti o zápis na soud. To vše je dostupné zdarma. 

Aktuálně Eliška Beranová

Výroba elektřiny už nebude jen podnikáním, i přesto se může vyplatit

V České republice vzniká nový energetický zákon, který má umožnit komunitní výrobu elektrické energie na úrovni bytových domů, sousedských čtvrtí i obcí. Tato takzvaná energetická společenství mají sloužit k uspokojování environmentálních, hospodářských nebo sociálních potřeb svých členů. Jak tedy budou fungovat v kontextu českého právního řádu?

Aktuálně Pavla Hloušková

Německá studie varuje před vážnými následky expanze Turówa

Pokračování těžby v povrchovém dolu Turów v takové formě, v níž je plánované, bude mít mnohem větší dopad na život než dosud ukazovala provozní společnost dolu. To je závěr vědecké studie prezentované dnes v Žitavě. Tiskové konference se zúčastnila i právnička Frank Bold Petra Urbanová.

Starší články

RSS