Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Sledujte s námi dění okolo nového stavebního zákona

Vláda přijala věcný záměr nového stavebního zákona a my jsme k tématu spustili web, kde monitorujeme jeho přípravu a informujeme o aktuální podobě návrhu: novystavebnizakon.cz
 
Jestliže chcete na dané téma dostávat novinky přímo do mailové schránky, přihlaste se o ně přímo na stránce Aktuality (vpravo dole). Přípravu zákona detailně sledujeme. Se stavebním právem nakládáme denně a záleží nám na tom, aby nový zákon plnil svůj...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Michaela Žůrková

Právníci pro mezinárodní páry a rodiny - www.mezinarodnirozvod.cz

Řešíte rodinnou krizi a obáváte se komplikovanosti svého případu právě proto, že váš partner není Čech? Jste cizinci dlouhodobě žijícími na území Česka a čeká vás řešení rozvodu? Pak jsme tu pro vás. Pod vedením našeho odborného garanta Martina Kornela, který rodinné právo sám vyučuje na Masarykově univerzitě, rozšiřuje naše advokátní kancelář své portfolio o komplexní služby spojené s mezinárodním rodinným právem.

Aktuálně Michaela Žůrková

Laura Haiselová v ostravských událostech radila jak se bránit proti znečišťování ovzduší

V pátečních ostravských událostech v regionech jste mohli zahlédnout naši právničku Lauru Haiselovou. Reportáž se věnovala tématu sledování průmyslových podniků kamerami kvůli detailnější kontrole vypouštěných emisí. Laura komentovala zejména téma možností obrany proti znečišťování ovzduší ze strany občanů samotných. Poukázala na možnosti žalob vycházejících z naší praxe a doporučila příslušné úřady, na které se možné se obracet. Celou reportáž můžete shlédnout na ivysílání ČT:

Aktuálně Eliška Beranová

NOx z dopravy – čerstvé výsledky měření v Praze a v Brně

Centrum pro životní prostředí a zdraví nedávno informovalo o výsledcích svých měření oxidů dusíku (NOx) z autodopravy. Zatímco benzínové motory vypouštějí zejména škodlivý, ale „mírnější“ NO, naftové motory vypouštějí daleko víc výrazně škodlivějšího NO2. Kolik této látky už představuje nebezpečí a kolik můžete nadýchat například v pražské Ječné ulici nebo na brněnském Kolišti, si přečtěte v přiložených tiskových zprávách. Dozvíte se v nich také, kdy ČR „oslaví“ 10 let odkládání plnění emisního limitu.

Aktuálně Kristýna Špačková

Pavel Franc po jednání s premiérem: důvod protestovat trvá

„Domnívám se, že vždycky platí činy, ne slova. Pan premiér ani paní ministryně nebyli připraveni na to, že by našim požadavkům bezprostředně vyhověli, budou to teprve zvažovat. Proto se domnívám, že je legitimní, aby občané požadovali zrealizování těchto sedmi požadavků“, komentoval Pavel Franc výsledek schůzky s premiérem Andrejem Babišem a ministryní Marií Benešovou.

Starší články

RSS