Pryč s plynem, Vídeň do roku 2027 investuje miliardu do klima

Raus aus Gas. Pryč s plynem. Vídeň chce skoncovat se svou závislostí na plynu, proto v příštích pěti letech investuje miliardu eur do geotermální energie, výstavby velkých tepelných čerpadel a do solární a větrné energie. Zbavit se (nejen) ruského plynu Vídni zapadá do strategie klimatické neutrality do roku 2040.

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Ondřej Janků

Dohoda na nových pravidlech EU pro ESG reporting. Státy teď potřebují zajistit rychlé uvedení do praxe

Evropská unie se v noci 21. června dohodla na finální podobě směrnice pro reporting o udržitelnosti (CSRD), podle které bude téměř 50 tisíc evropských firem zveřejňovat například údaje o svých emisích nebo využívání obnovitelných zdrojů. V České republice se reportování takzvaných “ESG” informací dotkne více než tisícovky společností.

Aktuálně Pavla Hloušková

Evropa jako úkol? Chybí důraz na zelenou transformaci, upozorňují experti Frank Bold

České předsednictví Radě Evropské unie, ke kterému 15. června česká vláda představila pět zásadních priorit, na něž se během něj chce zaměřit, začíná 1. července. Body vycházející z aktuálních mezinárodních událostí i situace v ČR zahrnují poválečnou obnovu Ukrajiny, energetickou bezpečnost, posílení evropské obrany a kyberbezpečnosti, odolnost evropské ekonomiky a odolnost demokratických institucí. Podle expertů Frank Bold však chybí důraz na zelenou transformaci - ta je přitom zásadní pro energetickou bezpečnost i odolnost ekonomiky.

Povedlo se Pavla Hloušková

První česká klimažaloba uspěla u soudu. Expertně se na ní podíleli Frank Bold Advokáti

Bezprecedentní rozhodnutí padlo u Městského soudu v Praze v historicky první české klimatické žalobě, pro jejíž podání poskytli právní expertízu Frank Bold Advokáti.

Aktuálně Anna Michalčáková

Výzvy na fotovoltaiku pro obce SFŽP spustí v červnu, jste připraveni?

Státní fond životního prostředí (SFŽP) spustí výzvy na solární projekty pro obce do konce června. Na obě výzvy programu RES+ fond vyčlenil 3 miliardy Kč a pravděpodobně zmírní restriktivní podmínku 80% vlastní spotřeby elektřiny. Čtete o nejnovějších změnách pravidel komunální výzvy.

Starší články

RSS