Projekt Občan 2.0

Občan 2.0 může být každý. Zná svá práva a nebojí se je využít. Zajímá se o své okolí a snaží se něco změnit. Nechce si jen stěžovat, ale hledá řešení, otevírá debatu, zapojuje další občany.

Za 19 let existence Frank Bold (dříve Ekologický právní servis) jsme pomohli tisícům lidí zorientovat se ve svých právech a umět je používat. Bezplatně radíme občanům v otázkách ochrany životního prostředí, korupce a nesprávného či nezákonného postupu úřadů. Počet dotazů i úspěšně vyřešených kauz stále stoupá.

Mnohé se podařilo, a proto se nyní soustředíme na předávání zkušeností aktivním občanům a na jejich propojování, aby mohli navzájem spolupracovat.

Od roku 2010 vytváříme celorepublikovou síť Občanů 2.0

Našim cílem je propojit lidi, kteří si mohou navzájem předat inspiraci, zkušenosti nebo se zapojit do společných aktivit. Radíme, školíme, poskytujeme jasné návody, „jak na věc“. Umožňujeme spolupráci Občanů 2.0 se studenty práv

  • Aktuálně Občanům 2.0 poskytujeme přes 1 200 právních konzultací ročně, zapojujeme 30 studentů práv, pořádáme interaktivní školení i pravidelné setkávání Občanů 2.0.
  • Pro začínající Občany 2.0 stále rozšiřujeme databázi právních rad a manuálů.
  • Každý měsíc všem registrovaným Občanům 2.0 posíláme zpravodaj Občana 2.0 a Rádce 2.0 kde kromě aktuálních právních rad, posíláme i úspěchy našich klientů, tipy na školení, odkazy na užitečné akce, či výzvy, do čeho je možné se aktuálně zapojit.
  • Dlouhodobě spolupracujeme a navzájem propojujeme cca 40 občanských sdružení a lokálních iniciativ z celé České republiky.

Registrace Občana 2.0

Příběhy
Občanů 2.0

Praktické návody, jak měnit svět kolem sebe.

Stáhnout sborník