Právní stáž

Aktuálně nemáme otevřené žádné výběrové řízení do stáže. Pokud chceš, abychom ti dali vědět, až vypíšeme další pozici, přihlas se k odběru newsletteru zde.


Od roku 1995 u nás dostávají studenti práv možnost vyzkoušet si v praxi, jak se dá pomocí práva měnit svět k lepšímu. Spolupracujeme s právnickými s fakultami v Brně, Praze i Olomouci. Poskytujeme praxi pravidelně více než 15 studentům práv ročně. Stážisté získávají zkušenosti jak při práci na našich veřejně prospěšných projektech, tak v advokátní kanceláři.

Proč zrovna Frank Bold aneb stáž v kostce

 • Práce na věcech, které mají smysl – zapojení do organizace, která propojuje byznys se společensky prospěšnými cíli, pomoc s neziskovými projekty, práce v advokátce s etickým kodexem
 • Průběžné vzdělávání (pravidelná setkávání a školení), rozvoj hard i soft skills, zpětná vazba a mentoring
 • Časová flexibilita a částečně možnost práce na dálku
 • Přátelské prostředí a komunita fajn lidí (zaměstnanců i stážistů), kteří sdílí stejné hodnoty a mají chuť a odhodlání měnit věci kolem sebe k lepšímu
 • Dlouhodobá spolupráce – celoroční program, tj. zapojení alespoň 1 akademický rok, při vzájemné spokojenosti i déle
 
 

Právní stáž zblízka

Nabízíme 2 typy právní stáže v naší advokátní kanceláři a v našich veřejně prospěšných týmech. Liší se od sebe náplní práce a intenzitou zapojení. Podívej se, co která stáž obnáší, a která je ta pravá pro tebe. Pro přijetí do obou typů právní stáže je potřeba úspěšně absolvovat výběrové řízení a na začátku stáže dvoudenní vstupní školení.
 

Stáž ve Frankově advokátní kanceláři

 • V rámci stáže se zapojíš do chodu jednoho z našich advokátních týmů. Během výběrového řízení probereme, který tým pro tebe bude ten nejvhodnější.
 • Potřebujeme zapojení v rozsahu 2-3 dny v týdnu, podle vzájemné domluvy a tvého rozvrhu ve škole.
 • Během stáže se zapojíš do fungování advokátní kanceláře a dozvíš se o případech, kterým se věnujeme. Pomáhat budeš s právní i administrativní prací. Budeš například zpracovávat rešerše a analýzy, dělat přehledy anebo pomáhat s přípravou odborných článků, připravovat právní podání, pořizovat zápisy z právních porad, nahlížet do spisu, komunikovat se soudy a úřady, pomáhat s překlady právních i jiných textů, zpracovávat přehledy zajímavé judikatury.
 • Kanceláře máme v Praze, Brně a Ostravě, docházet můžeš do kterékoli z našich poboček. Část práce je možné dělat i na dálku. Úvodní vstupní školení a pravidelná setkání stážistů probíhají v Brně, kde máme hlavní zázemí.
 • Stáž v advokátní kanceláři je placená prostřednictvím dohody o provedení práce, příp. dohody o pracovní činnosti.
 • Nad rámec práce pro advokátní kancelář očekáváme, že odpracuješ alespoň 15 hodin za semestr dobrovolnicky na našich neziskových projektech a budeš se zapojovat do pravidelných aktivit pro stážisty (setkání stážistů, komunikace s mentorem).

Stáž ve Frankových veřejně prospěšných týmech

 • Během stáže se zapojíš do našich neziskových projektů: online právní poradny, ve které radíme aktivním občanům při ochraně životního prostředí a prosazování úřadů bez korupce; projektu Rekonstrukce státu, v rámci kterého prosazujeme protikorupční zákony a hlídáme „mantinely“ demokracie; aktivit zaměřených na ochranu životního prostředí, změnu klimatu, ochranu ovzduší a podporu čisté energetiky; prosazování větší odpovědnosti korporací za dopady jejich činnosti.
 • Rozsah zapojení je minimálně 20-30 hodin měsíčně. Bude přitom do velké míry na tobě, o jakou práci se přihlásíš a jak si ji časově rozvrhneš.
 • Vyzkoušíš si například napsat právní manuál pro občany, sepsat analýzu pro klienta právní poradny, připravit analýzu nebo rešerši právní úpravy, judikatury nebo odborných článků na vybrané téma, sepsat žalobu, odvolání nebo jiné právní podání, požádat o informace, přeložit právní nebo jiný text z nebo do cizího jazyka, pomoct s přípravou a organizací některé z našich akcí.
 • Kanceláře máme v Praze, Brně a Ostravě. Většinu práce je ale možné dělat na dálku (po emailu, Skypu, telefonu). Úvodní vstupní školení a pravidelná setkání stážistů probíhají v Brně, kde máme hlavní zázemí.
 • Práce ve stáži je placená prostřednictvím dohody o provedení práce.
 

Vzdělávání a rozvoj ve stáži

V září, na oficiálním začátku stáže, tě čeká dvoudenní vstupní školení. Během roku pak dalších 5 setkání stážistů (zhruba 1x za 2 měsíce), v rámci kterých stážisti sdílí zkušenosti, připravují si pro sebe navzájem školení a dozví se více o projektech a činnosti Franka.

V průběhu stáže ti budeme dávat zpětnou vazbu. Když si s něčím nebudeš vědět rady, poradíme ti, naučíme tě. Každý stážista má svého mentora z řad právníků Frank Bold.

Integrita a etika

Stanovili jsme si hodnoty a etické mantinely, kterých se držíme. Je pro nás důležité, abychom byli vnitřně přesvědčeni o tom, že se podílíme na správných věcech a pozitivních řešeních, ať jde o komerční nebo neziskovou práci. O našich hodnotách diskutujeme i se stážisty.

Firemní kultura

Panuje u nás neformální atmosféra. Na přísný dresscode si nepotrpíme a všichni si tykáme, ať jde o seniorní advokáty nebo stážisty. Jednáme spolu férově a s respektem. Každý se může zeptat, když něco neví, nebo se ozvat, když má nápad, podnět nebo zpětnou vazbu.

Jsi náš člověk? Ano, pokud…

 • studuješ práva na kterékoli právnické fakultě v ČR
 • můžeš ve Frankovi strávit minimálně rok a pracovat buď alespoň 20-30 hodin měsíčně na neziskových projektech anebo 2-3 dny v týdnu v advokátní kanceláři
 • umíš si dobře naplánovat a zorganizovat práci, dotahuješ věci do konce a je na tebe spolehnutí
 • chceš se učit novým věcem, máš chuť a odhodlání měnit věci kolem sebe k lepšímu, chceš se podílet na tématech a projektech, kterým se ve Frankovi věnujeme

Máš dotaz, na který jsi tu nenašel/a odpověď? Napiš na students@frankbold.org.

 

Zrovna nenabíráme?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Dejte mi vědět

Vlastně díky stáži ve Frank Bold dělám svou současnou práci, protože jsem poprvé zjistil, jak zajímavé je stavební právo. Takový pocit jsem na fakultě neměl, spíš naopak. No a ta postupně se zvyšující samostatnost, kterou jsem během praxe získával – to byla fantazie!

Martin Studnička, absolvent stáže, právník v Kanceláři veřejného ochránce práv

Další reference
Stáž ve Frank Bold je zcela unikátní možností, jak si sáhnout na spoustu právních témat v přátelské organizaci s pozitivními hodnotami, aniž byste předtím rok museli vařit kávu a vyřizovat poštu. Posílení všemožných právních i soft-skills zaručeno.

David Janků, absolvent stáže, právník

Zpětně jako hlavní přínos vidím v tom, že jsem, přestože jsem byla na začátku studia, od první chvíle řešila i případy z oblastí, o kterých jsem v tu dobu neměla prakticky žádné povědomí. Byla to pro mě obrovská výzva. Dnes, když se setkám ve své praxi s oblastí, ve které si nejsem jistá v kramflecích, nasazuji stejné odhodlání jako kdysi a vlastně postupuji přesně tak, jak jsem se naučila ve Frank Bold.

Veronika Hejnová, absolventka stáže, advokátka

Stáž ve Frank Bold je jako drink – ať už tě baví neziskové aktivity, vyžíváš se v psaní právních rozborů, nebo chceš spolupracovat s advokáty, vždy si můžeš stáž namixovat přesně podle svých představ.

Petr Kocmánek, absolvent stáže, advokátní koncipient

Stáž ve Frank Bold mi přinesla více, než jsem očekávala: nejen spoustu zkušeností, ale také nezapomenutelné zážitky, skvělé kamarády a pocit, že i právo může mít smysl.

Alena Chaloupková, absolventka stáže, právnička a PhD studentka