Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Nabídka práce

 • Volná místa
 • Konzultant/konzultantka – udržitelný byznys a ESG

  Ve Frank Bold můžeš uvádět do byznys praxe EU legislativu týkající se ESG, udržitelnosti a klimatické tranzice. Chceš s klienty nastavovat efektivní strategie a reportování o udržitelnosti? Přidej se do mezinárodního týmu, který stojí u zrodu evropského legislativního rámce v oblasti reportingu udržitelnosti, udržitelných financí a odpovědnosti korporací. Staň se součástí týmu a pojď s námi rozvíjet projekty s reálným dopadem.


  Kdo jsme a co tě u nás čeká?

  Odpovědnému podnikání a ESG reportingu se ve Frank Bold věnujeme více než 15 let. Na EU úrovni se přímo podílíme na tvorbě legislativy k reportingu udržitelnosti jako členové EFRAG. Vedeme iniciativu Alliance for Corporate Transparency, která sdružuje byznys s veřejně prospěšným sektorem 20 předních organizací věnujících se reportingu o udržitelnosti a jeho reformě na úrovni EU. Od roku 2006 také pracujeme na složitých tématech jako integrace sustainability due diligence do evropského práva.

  Ve Frank Bold Advisory pomáháme klientům zorientovat se v nových pravidlech pro byznys a  udržitelnost. Chceme, aby tyto nástroje byly v praxi efektivně, kvalitně a smysluplně uplatňovány, aby vedly k reálné změně a nestaly se pro korporace jen administrativní formalitou. Proto hledáme kolegu nebo kolegyni, který/á nám pomůže s kvalitními službami pro naše klienty.

  • Budeš pracovat s našimi klienty při nastavování strategie udržitelného podnikání v souladu s  novými standardy a hledat konkrétní, smysluplná řešení pro jeho podnikání. 
  • Společně s kolegy budeš pro klienty nastavovat kvalitní a důvěryhodný reporting o udržitelnosti od sběru dat po jejich srozumitelné zveřejnění, vytvářet a vysvětlovat ESG strategie a reporty a identifikovat klíčové ESG příležitosti.
  • Vedle komunikace s klienty bude tvá konzultační práce u nás také o práci s texty a legislativou, a to jak českou, tak především evropskou, a také dalšími zdroji dobré praxe a inspirativními iniciativami. Budeš pracovat s rychle se vyvíjejícími zdroji v ESG oblasti, připravovat potřebné podklady a rešerše.
  • Budeš pomáhat s funkční implementací právních norem do praxe, díky čemuž firmy nejen splní povinné podmínky, ale bude mít reálný dopad na udržitelné aktivity firem a integraci do procesů řízení firem.
  • Dostaneš se k unikátnímu know-how, a to jak při spolupráci s naším českým ESG týmem konzultantů, tak od kolegů na EU úrovni, kteří se věnují strategické, advocacy a výzkumné práci v oblasti transparentnosti a reportingu udržitelnosti v Bruselu.

  Podívej se na příklady naší práce, spolupracujeme s korporacemi, developery i finančními institucemi. Mezi naše klienty patří jak globální společnosti, tak české progresivní firmy. Pomáháme těm, kteří berou udržitelnosti vážně. Nedávno jsme například připravili první ESG report a strategii pro nemovitostní skupinu Urbanity.

  Je to pozice právě pro tebe?

  • Zajímá tě praktická implementace evropských klimatických opatření a řešení problémů v dodavatelských řetězcích a chceš být u toho, jak se udržitelnost stává klíčovým tématem pro úspěšný byznys.
  • Orientuješ se v tématech jako je udržitelnost a odpovědnost korporací, ideálně pokud máš již přímé zkušenosti s reportingem v byznysu, ze kterých můžeš čerpat, ať už z pozice ve firmě, nebo z konzultační praxe. Jsme však otevření i juniornějším zájemcům a postačí základní přehled o zmíněných oblastech. Vše potřebné tě v takovém případě naučíme.
  • Chceš poskytovat klientům skvělou službu. Dokážeš klienty vyslechnout, přemýšlet o tom, co potřebují, pochopit úskalí a detaily jejich byznysu, vysvětlit jednoduše odborné téma. Chceš vymýšlet strategie tak, aby se efektivně využily v praxi a měly dopad.
  • Umíš se rychle zorientovat v odborných textech, a to i v anglických. Bez porozumění anglickým podkladům to nepůjde.

  Co u nás taky najdeš?

  • Pracovní místo v Brně nebo Praze na plný úvazek (možnost mírně zkráceného úvazku).
  • Neformální a přátelské pracovní prostředí. Skvělý tým kolegů pracující na ambiciózních projektech, tvořený lidmi, kteří mají v tématu velké know-how a zkušenosti a záleží jim na skutečných výsledcích a dopadu jejich práce.
  • Přímou spolupráci s lidmi, kteří se podílí na tvorbě EU legislativy a kteří tě nejen podpoří, ale budou při práci čerpat také z tvých současných/ budoucích zkušeností s klienty.
  • Flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat částečně i z domova, odměny za skvělý výkon a další benefity jako telefon a notebook i pro osobní účely, 5 týdnů dovolené nebo třeba dog-friendly office.
  • Nástupní mzdu v očekávaném rozmezí 30.000 - 46.000 Kč na základě výsledků výběrového řízení a předchozích zkušeností v případě juniorních a mírně pokročilých kandidátů. V případě seniorních uchazečů nabízíme nástupní mzdu nad uvedené rozmezí individuálně dle zkušeností.

   

  Chceš jít do toho? Dej nám o sobě vědět! Zodpověz nám pár dotazů, nahraj svoje CV a my se ti ozveme zpět.

  Uzávěrka přihlášek je v neděli 22. 10. 2023. Následovat budou telefonické pohovory. Výběrové řízení pro pozvané uchazeče se uskuteční 1. 11. 2023 v Brně nebo online.