Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Dotaz do poradny

Jak to funguje?

1.

Podívejte se, zda už nemáme odpověď na váš dotaz na webu.
Vyhledávejte zde.

2.

Nenašli jste?
Potřebujete radu na míru?
Popište nám svůj problém
do formuláře níže.

3.

Do 10 dnů se vám ozveme
zda se vaším dotazem
budeme zabývat.

Měsíčně můžeme můžeme bezplatně řešit pouze omezený počet dotazů.
Zda v daném měsíci ještě dotazy přijímáme zjistíte po rozkliknutí odkazu na formulář.

Komu pomáháme?

Díky podpoře donorů můžeme bezplatně radit občanům, kteří ve veřejném zájmu řeší např. ohrožení životního prostředí, dopad staveb na kvalitu života, korupční jednání, špatné fungování státní správy nebo zapojení veřejnosti.

Radíme, jak zjistit, kam jdou obecní peníze nebo jestli se můžete vyjadřovat na zasedání zastupitelstva. Víme, jak chránit životní prostředí ve svém okolí. Hledáte cestu, jak zlepšit něco, co se týká velkého množství lidí nebo má velké dopady na životní prostředí?

Jste tady správně. Naše poradna se orientuje výhradně na případy aktivních občanů, kterým nejde jen o jejich soukromou věc.

Potřebujete pomoci v jiné oblasti? Zkuste se obrátit na některou z dalších poraden. V případě řešení Vašeho soukromého zájmu prosím kontaktujte naši partnerskou organizaci Frank Bold Advokáti. Najdete mezi nimi specialisty na čistou energetiku, veřejné právo, inovativní byznys a odpovědné podnikání. Pomáhají lidem, firmám a institucím dělat dobrá rozhodnutí. Také můžete vyhledat advokáta nebo advokátku v adresáři ČAK.