Stáž ve Frank Bold

Aktuálně nábor do stáže neprobíhá. Pokud chceš, abychom ti dali vědět, až výběrové řízení vypíšeme, přihlas se k odběru newsletteru zde.

Frank Bold mění svět. Právem. K dosahování našich společensky prospěšných cílů i k poskytování kvalitních služeb našim klientům ale potřebujeme lidi z různých oborů, nejen právníky. Jsou mezi námi absolventi a studenti ekonomie, žurnalistiky, environmentálních studií, kulturního managementu i psychologie. A do všech našich týmů a projektů se zapojují i stážisti – studenti vysokých škol.

Přihlaš se k odběru našeho newsletteru a my ti dáme vědět, když budeme otevírat nové kolo stáží!

Stáž v kostce

Aktuálně u nás studenti stážují v HR, finančním a analytickém týmu a také v rámci Servisu pro občany jako IT podpora. Konkrétní náplň stáže a způsob fungování se tým od týmu, ale tyto věci mají všechny stáže u nás společné:

 • Práce na věcech, které mají smysl – zapojení do vnitřního chodu organizace, která propojuje byznys se společensky prospěšnými cíli a/nebo přímo práce na našich veřejně prospěšných projektech
 • Průběžné vzdělávání (pravidelná setkávání a školení), rozvoj hard i soft skills, zpětná vazba a mentoring
 • Časová flexibilita (a pokud to náplň práce umožňuje, tak i práce na dálku)
 • Přátelské prostředí a komunita fajn lidí, kteří sdílí stejné hodnoty, mají chuť a odhodlání měnit věci kolem sebe k lepšímu – chtějí přispět k čistší energetice, větší odpovědnosti korporací, transparentnosti ve veřejné správě nebo aktivní občanské společnosti
 • Preference delší spolupráce – většinou minimálně rok, při vzájemné spokojenosti i déle

Stáž zblízka

HR stáž

Lidé jsou základ každé organizace. Posláním našeho HR týmu je hledat způsoby, jak tým Franka Bolda rozvíjet a podporovat, a jak do něj hledat ty nejlepší nové posily. Jak nám s tím můžeš pomoct a k čemu všemu se v rámci HR stáže můžeš postupně dostat?

 • Průběžná komunikace s uchazeči
 • Psaní inzerátů, jejich šíření a správa
 • Analýza pracovní pozice a návrh výběrového řízení
 • Shortlisting, vedení telefonických pohovorů, pozorování a vyhodnocení assessment centra
 • Archivace výběrových řízení, interní analýzy
 • Pomoc s přípravou firemních vzdělávacích akcí, teambuildingů nebo setkání stážistů
 • Personalistika
 • Pomoc s koordinací stáže – komunikace se stážisty, rozdělování práce, administrativa spojená se stáží, příprava školení a dalších akcí pro stážisty, propagace stáže aj.

HR stáž je vhodná zejména pro studenty psychologie, ideálně se zaměřením nebo zájmem o psychologii práce.

Finanční stáž 

Finanční tým zajišťuje vnitřní chod organizace po finanční stránce – má na starosti granty a účetnictví neziskových projektů, vystavuje faktury klientům, proplácí mzdy. Současně poskytuje finanční služby i externím subjektům. Co všechno si můžeš na stáži ve finančním týmu vyzkoušet?

 • Mzdové účetnictví – příprava podkladů pro mzdy, rozesílání výplatnic
 • Účtování, pomoc s účetními závěrkami
 • Fakturace
 • Cestovní příkazy
 • Administrativa grantů pro naše neziskové projekty – třídění, ukládání a skartace účetních dokladů, dohledávání a třídění nákladů z grantů

Finanční stáž je určena pro studenty ekonomických oborů. Preferujeme studenty vyšších ročníků (4.-5.) a zapojení alespoň 1 den v týdnu (nebo více).

Stáž v analytickém týmu

Za každým dobrým rozhodnutím stojí dostatečná informovanost. Stážisté v analytickém týmu se podílí na tvorbě podkladů, které pomohou taková rozhodnutí učinit:

 • Vytváření analýz pro tým obchodního rozvoje (např. analýzy trhů), jednotlivé neziskové i komerční týmy (např. analýza vývoje znečištění ovzduší, dopad konkrétního legislativního opatření), ale i k celkovému koncepčnímu směřování organizace
 • Tvorba rešerší k dílčím otázkám jednotlivých týmů (např. hledání efektivních nástrojů pro podporu obnovitelných zdrojů)
 • Jiná práce s daty

Stáž je vhodná zejména pro studenty společensko-vědních oborů, ale není to podmínkou.

IT stáž

Jdeme s dobou! Naše služby a projekty se snažíme neustále zlepšovat a inovovat, a tak se Servis pro občany rozhodl své aktivity co nejvíce digitalizovat. Můžeš být u toho a podílet se na vývoji aplikací a IT řešení pro online právní služby, jako je např. Chytrý zakladač spolku.

Proč zrovna Frank Bold? 

Vzdělávání a rozvoj ve stáži

Během roku tě čekají pravidelná setkání stážistů (zhruba 1x za 2 měsíce), v rámci kterých stážisté sdílí své zkušenosti z jednotlivých týmů, vzdělávají se ve vybraných tématech a mají příležitost se dozvědět víc o projektech a činnosti Franka. Pokud budeš chtít, můžeš si pro ostatní stážisty zkusit připravit školení o něčem z tvého oboru.

Budeme ti dávat průběžnou zpětnou vazbu. Když si s něčím nebudeš vědět rady, poradíme ti, naučíme tě. Záleží nám na tom, aby ses během stáže rozvíjel/a a zároveň mohl/a postupně přebírat víc odpovědnosti.

Integrita a etika

Stanovili jsme si hodnoty a etické mantinely, kterých se držíme. Je pro nás důležité, abychom byli vnitřně přesvědčeni o tom, že se podílíme na správných věcech a pozitivních řešeních, ať jde o komerční nebo neziskovou práci. O našich hodnotách diskutujeme i se stážisty.

Firemní kultura

Panuje u nás neformální atmosféra. Na přísný dresscode si nepotrpíme a všichni si tykáme, ať jde o seniorní advokáty nebo stážisty. Jednáme spolu férově a s respektem. Každý se může zeptat, když něco neví, nebo se ozvat, když má nápad, podnět nebo zpětnou vazbu.

 

Máš dotaz, na který jsi tu nenašel/a odpověď? Napiš na students@frankbold.org. Zatím jsi tu neobjevil/a stáž šitou na míru pro tvůj studijní obor? Možná brzy otevřeme tu pravou stáž i pro tebe. Nenech si ji utéct a přihlas se k odběru newsletteru, který tě na novou stáž včas upozorní.

Zrovna nenabíráme?

A máme ti dát vědět až spustíme další výběrové řízení?

Dejte mi vědět

Líbí se mi, jaké cíle a činnosti Frank má a jakým způsobem se realizuje, od poradny pro veřejnost, přes advokátní kancelář až po sekce jako Odpovědná energie nebo Rekonstrukce státu. Myslím že podobné organizace s takovým know-how jsou něco, co může společnost někam posunout. Když vidím Franka teď, říkám si, kde asi bude třeba za 10 let a strašně se na to těším.

Petr Stejskal, absolvent stáže, právník a PhD student

Další reference

Jako studentovi humanitního oboru pro mě stáž ve Frank Bold představuje skvělé spojení práce na smysluplných projektech a získání vhledu do možná složitého, ale úžasného světa práva.

Jakub Hadaš, stážista, student sociologie