Stáž ve Frank Bold

Frank Bold mění svět. Právem. K dosahování našich společensky prospěšných cílů i k poskytování kvalitních služeb našim klientům ale potřebujeme lidi z různých oborů, nejen právníky. Jsou mezi námi absolventi a studenti ekonomie, žurnalistiky, environmentálních studií, kulturního managementu i psychologie. A do všech našich týmů a projektů se zapojují i stážisti – studenti vysokých škol.

Přihlas se k odběru našeho newsletteru a my ti dáme vědět, když vypíšeme novou stážistickou pozici!

Stáž v kostce

Aktuálně u nás studenti stážují v HR, finančním, administrativním a PR a marketing týmu. Konkrétní náplň stáže a způsob fungování se tým od týmu liší, ale tyto věci mají všechny stáže u nás společné:

 • Práce na věcech, které mají smysl – zapojení do vnitřního chodu organizace, která propojuje byznys se společensky prospěšnými cíli a/nebo přímo práce na našich veřejně prospěšných projektech
 • Průběžné vzdělávání (pravidelná setkávání a školení), rozvoj hard i soft skills, zpětná vazba a mentoring
 • Časová flexibilita (a pokud to náplň práce umožňuje, tak i práce na dálku)
 • Přátelské prostředí a komunita fajn lidí, kteří sdílí stejné hodnoty, mají chuť a odhodlání měnit věci kolem sebe k lepšímu – chtějí přispět k čistší energetice, větší odpovědnosti korporací, transparentnosti ve veřejné správě nebo aktivní občanské společnosti
 • Preference delší spolupráce – většinou minimálně rok, při vzájemné spokojenosti i déle

Stáž zblízka

HR stáž

Lidé jsou základ každé organizace. Posláním našeho HR týmu je hledat způsoby, jak tým Franka Bolda rozvíjet a podporovat, a jak do něj hledat ty nejlepší nové posily. Jak nám s tím můžeš pomoct a k čemu všemu se v rámci HR stáže můžeš postupně dostat?

 • Personalistika - pomoc s přípravou smluv a dalších personálních dokumentů a s jejich evidencí
 • Administrace výběrových řízení - zveřejňování a šíření inzerátů, archivace výběrových řízení, práce s databázemi
 • Komunikace s uchazeči, samostatné vedení telefonických pohovorů
 • Pozorování a vyhodnocení assessment centra
 • Interní analýzy, HR rešerše, překlady
 • Pomoc s přípravou interních vzdělávacích akcí, teambuildingů nebo setkání stážistů
 • Pomoc s koordinací stáže – komunikace se stážisty, rozdělování práce, administrativa spojená se stáží, příprava školení a dalších akcí pro stážisty, propagace stáže aj.

HR stáž je vhodná zejména pro studenty psychologie, ideálně se zaměřením nebo zájmem o psychologii práce.

Finanční stáž 

Finanční tým zajišťuje vnitřní chod organizace po finanční stránce – má na starosti granty a účetnictví neziskových projektů, vystavuje faktury klientům, proplácí mzdy. Současně poskytuje finanční služby i externím subjektům. Co všechno si můžeš na stáži ve finančním týmu vyzkoušet?

 • Cestovní příkazy
 • Fakturace – účtování faktur, párování s platbami
 • Kontrola a administrace účetních dokladů
 • Účtování, podklady pro účetní závěrky
 • Mzdové účetnictví – příprava podkladů pro mzdy, rozesílání výplatnic
 • Práce se spisy, archivace dokumentů a další administrativní výpomoc

Finanční stáž je určena pro studenty 4.-5. ročníků ekonomických oborů. Rozsah zapojení 2-3 dny v týdnu.

Stáž v PR a marketingu

Ve Frankovi děláme skvělé věci a chceme, aby se o tom vědělo. Taky toho spoustu umíme a chceme to předávat dál. PR a marketingový tým se stará o to, aby se správné informace dostaly k těm správným lidem, ať už jsou to naši partneři, donoři, klienti naší advokátní kanceláře, novináři, studenti, odborná i široká veřejnost. A co tě při práci v PR týmu může potkat?

 • Práce s obsahem, úprava textů, administrace webu
 • Zapojení do správy a přípravy obsahu pro sociální sítě
 • Nastavování a vyhodnocování reklam, optimalizace
 • Marketingové rešerše, práce s daty
 • Příprava a/nebo kontrola newsletterů a článků
 • Pomoc s PR, mapování mediálního prostoru, monitoring, vytváření přehledů
 • Pomoc s produkcí a eventy

Stáž je vhodná pro studenty žurnalistiky a marketingu.

Stáž v sales týmu a péče o klienty

V sales týmu se kolegové starají o to, aby naši klienti, kterým poskytujeme právní i jiné služby, byli spokojení a abychom jim pomohli, s čím potřebují. Včas připravit nabídku na míru, vše vykomunikovat, propojit klienta s těmi správnými kolegy, vyhodnotit spolupráci - to vše je součástí podpory a péče o klienty. Zároveň aktivně hledáme nové příležitosti ke spolupráci. Jak nám s tím vším můžeš pomoct a co se na stáži přiučit?

 • Management nových zakázek, kontrola a přijímání písemných poptávek od klientů
 • Práce s databázemi, zadávání dat do interního a do CRM systému (Salesforce)
 • Statistiky a přehledy dat
 • Rešerše, dohledávání informací a kontaktů
 • Pomoc s přípravou podkladů pro klienty, editace dokumentů

Proč zrovna Frank Bold? 

Vzdělávání a rozvoj ve stáži

Během roku tě čekají pravidelná setkání stážistů (zhruba 1x za 2 měsíce), v rámci kterých stážisté sdílí své zkušenosti z jednotlivých týmů, vzdělávají se ve vybraných tématech a mají příležitost se dozvědět víc o projektech a činnosti Franka. Pokud budeš chtít, můžeš si pro ostatní stážisty připravit školení o něčem z tvého oboru.

Budeme ti dávat průběžnou zpětnou vazbu. Když si s něčím nebudeš vědět rady, poradíme ti, naučíme tě. Záleží nám na tom, aby ses během stáže rozvíjel/a a zároveň mohl/a postupně přebírat víc odpovědnosti.

Integrita a etika

Stanovili jsme si hodnoty a etické mantinely, kterých se držíme. Je pro nás důležité, abychom byli vnitřně přesvědčeni o tom, že se podílíme na správných věcech a pozitivních řešeních, ať jde o komerční nebo neziskovou práci. O našich hodnotách diskutujeme i se stážisty.

Firemní kultura

Panuje u nás neformální atmosféra. Na přísný dresscode si nepotrpíme a všichni si tykáme, ať jde o seniorní advokáty nebo stážisty. Jednáme spolu férově a s respektem. Každý se může zeptat, když něco neví, nebo se ozvat, když má nápad, podnět nebo zpětnou vazbu.

 

Máš dotaz, na který jsi tu nenašel/a odpověď? Napiš na students@frankbold.org. Zatím jsi tu neobjevil/a stáž šitou na míru pro tvůj studijní obor? Možná brzy otevřeme tu pravou stáž i pro tebe. Nenech si ji utéct a přihlas se k odběru newsletteru, který tě na novou stáž včas upozorní.

Zrovna nenabíráme?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Dejte mi vědět

Líbí se mi, jaké cíle a činnosti Frank má a jakým způsobem se realizuje, od poradny pro veřejnost, přes advokátní kancelář až po sekce jako Odpovědná energie nebo Rekonstrukce státu. Myslím že podobné organizace s takovým know-how jsou něco, co může společnost někam posunout. Když vidím Franka teď, říkám si, kde asi bude třeba za 10 let a strašně se na to těším.

Petr Stejskal, absolvent stáže, právník a PhD student

Další reference
Stáž ve Frankovi mi otevřela obzory a ukázala, že existují i místa, kde se všichni nehoní za výdělkem, ale snaží se opravdu něco změnit. Naučila jsem se nejen, jak je potřebná samostatnost, organizovanost a důslednost, ale také že se nemusím bát říct si o pomoc nebo radu, protože ve Frankovi vždy najdu podporu a hlavně možnosti dalšího seberozvoje.

Dominika Štejdířová, HR stážistka, studentka psychologie

Škola pro mě sice byla zdrojem mnoha užitečných znalostí, ale až díky stáži ve Frank Bold jsem mohla pod vedením zkušených kolegů převést teorii do praxe.

Hana Chlupová, finanční stážistka, studentka oboru financí

Jako studentovi humanitního oboru pro mě stáž ve Frank Bold představuje skvělé spojení práce na smysluplných projektech a získání vhledu do možná složitého, ale úžasného světa práva.

Jakub Hadaš, absolvent stáže, student sociologie