Stáž ve Frank Bold

Aktuálně nemáme otevřené výběrové řízení na stážistickou pozici. Pokud chceš, abychom ti dali vědět, až vypíšeme další pozici, přihlas se k odběru newsletteru zde. 

Frank Bold mění svět. Právem. K dosahování našich společensky prospěšných cílů i k poskytování kvalitních služeb našim klientům ale potřebujeme lidi z různých oborů, nejen právníky. Jsou mezi námi absolventi a studenti ekonomie, žurnalistiky, environmentálních studií, kulturního managementu i psychologie. A do všech našich týmů a projektů se zapojují i stážisti – studenti vysokých škol.

Přihlas se k odběru našeho newsletteru a my ti dáme vědět, když budeme otevírat nové kolo stáží!

Stáž v kostce

Aktuálně u nás studenti stážují v HR, finančním a analytickém týmu a také v rámci Servisu pro občany jako IT podpora. Konkrétní náplň stáže a způsob fungování se tým od týmu, ale tyto věci mají všechny stáže u nás společné:

 • Práce na věcech, které mají smysl – zapojení do vnitřního chodu organizace, která propojuje byznys se společensky prospěšnými cíli a/nebo přímo práce na našich veřejně prospěšných projektech
 • Průběžné vzdělávání (pravidelná setkávání a školení), rozvoj hard i soft skills, zpětná vazba a mentoring
 • Časová flexibilita (a pokud to náplň práce umožňuje, tak i práce na dálku)
 • Přátelské prostředí a komunita fajn lidí, kteří sdílí stejné hodnoty, mají chuť a odhodlání měnit věci kolem sebe k lepšímu – chtějí přispět k čistší energetice, větší odpovědnosti korporací, transparentnosti ve veřejné správě nebo aktivní občanské společnosti
 • Preference delší spolupráce – většinou minimálně rok, při vzájemné spokojenosti i déle

Stáž zblízka

HR stáž

Lidé jsou základ každé organizace. Posláním našeho HR týmu je hledat způsoby, jak tým Franka Bolda rozvíjet a podporovat, a jak do něj hledat ty nejlepší nové posily. Jak nám s tím můžeš pomoct a k čemu všemu se v rámci HR stáže můžeš postupně dostat?

 • Průběžná komunikace s uchazeči
 • Psaní inzerátů, jejich šíření a správa
 • Analýza pracovní pozice a návrh výběrového řízení
 • Shortlisting, vedení telefonických pohovorů, pozorování a vyhodnocení assessment centra
 • Archivace výběrových řízení, interní analýzy
 • Pomoc s přípravou firemních vzdělávacích akcí, teambuildingů nebo setkání stážistů
 • Personalistika
 • Pomoc s koordinací stáže – komunikace se stážisty, rozdělování práce, administrativa spojená se stáží, příprava školení a dalších akcí pro stážisty, propagace stáže aj.

HR stáž je vhodná zejména pro studenty psychologie, ideálně se zaměřením nebo zájmem o psychologii práce.

Finanční stáž 

Finanční tým zajišťuje vnitřní chod organizace po finanční stránce – má na starosti granty a účetnictví neziskových projektů, vystavuje faktury klientům, proplácí mzdy. Současně poskytuje finanční služby i externím subjektům. Co všechno si můžeš na stáži ve finančním týmu vyzkoušet?

 • Cestovní příkazy
 • Fakturace – účtování faktur, párování s platbami
 • Kontrola a administrace účetních dokladů
 • Účtování, podklady pro účetní závěrky
 • Mzdové účetnictví – příprava podkladů pro mzdy, rozesílání výplatnic

Finanční stáž je určena pro studenty 4.-5. ročníků ekonomických oborů. Rozsah zapojení 2-3 dny v týdnu.

Stáž v PR a marketingu

Ve Frankovi děláme skvělé věci a chceme, aby se o tom vědělo. Taky toho spoustu umíme a chceme to předávat dál. PR a marketingový tým se stará o to, aby se správné informace dostaly k těm správným lidem, ať už jsou to naši partneři, donoři, klienti naší advokátní kanceláře, novináři, studenti, odborná i široká veřejnost. A co tě při práci v PR týmu může potkat?

 • Práce s obsahem, úprava textů, administrace webu
 • Marketingové rešerše, práce s daty
 • Příprava a/nebo kontrola newsletterů a článků
 • Pomoc s PR, mapování mediálního prostoru, monitoring, vytváření přehledů
 • Zapojení do správy a přípravy obsahu pro sociální sítě
 • Pomoc s produkcí a eventy

Stáž je vhodná pro studenty žurnalistiky a marketingu.

Stáž v analytickém týmu

Za každým dobrým rozhodnutím stojí dostatečná informovanost. Stážisté v analytickém týmu se podílí na tvorbě podkladů, které pomohou taková rozhodnutí učinit:

 • Vytváření analýz pro tým obchodního rozvoje (např. analýzy trhů), jednotlivé neziskové i komerční týmy (např. analýza vývoje znečištění ovzduší, dopad konkrétního legislativního opatření), ale i k celkovému koncepčnímu směřování organizace
 • Tvorba rešerší k dílčím otázkám jednotlivých týmů (např. hledání efektivních nástrojů pro podporu obnovitelných zdrojů)
 • Jiná práce s daty

Stáž je vhodná zejména pro studenty společensko-vědních oborů nebo právnické fakulty se zájmem o analytiku, ale není to podmínkou.

IT stáž

Jdeme s dobou! Naše služby a projekty se snažíme neustále zlepšovat a inovovat, a tak se Servis pro občany rozhodl své aktivity co nejvíce digitalizovat. Můžeš být u toho a podílet se na vývoji aplikací a IT řešení pro online právní služby, jako je např. Chytrý zakladač spolku.

Stáž je vhodná pro studenty IT.

Proč zrovna Frank Bold? 

Vzdělávání a rozvoj ve stáži

Během roku tě čekají pravidelná setkání stážistů (zhruba 1x za 2 měsíce), v rámci kterých stážisté sdílí své zkušenosti z jednotlivých týmů, vzdělávají se ve vybraných tématech a mají příležitost se dozvědět víc o projektech a činnosti Franka. Pokud budeš chtít, můžeš si pro ostatní stážisty zkusit připravit školení o něčem z tvého oboru.

Budeme ti dávat průběžnou zpětnou vazbu. Když si s něčím nebudeš vědět rady, poradíme ti, naučíme tě. Záleží nám na tom, aby ses během stáže rozvíjel/a a zároveň mohl/a postupně přebírat víc odpovědnosti.

Integrita a etika

Stanovili jsme si hodnoty a etické mantinely, kterých se držíme. Je pro nás důležité, abychom byli vnitřně přesvědčeni o tom, že se podílíme na správných věcech a pozitivních řešeních, ať jde o komerční nebo neziskovou práci. O našich hodnotách diskutujeme i se stážisty.

Firemní kultura

Panuje u nás neformální atmosféra. Na přísný dresscode si nepotrpíme a všichni si tykáme, ať jde o seniorní advokáty nebo stážisty. Jednáme spolu férově a s respektem. Každý se může zeptat, když něco neví, nebo se ozvat, když má nápad, podnět nebo zpětnou vazbu.

 

Máš dotaz, na který jsi tu nenašel/a odpověď? Napiš na students@frankbold.org. Zatím jsi tu neobjevil/a stáž šitou na míru pro tvůj studijní obor? Možná brzy otevřeme tu pravou stáž i pro tebe. Nenech si ji utéct a přihlas se k odběru newsletteru, který tě na novou stáž včas upozorní.

Zrovna nenabíráme?

A máme ti dát vědět až spustíme další výběrové řízení?

Dejte mi vědět

Stáž ve Frankovi mi otevřela obzory a ukázala, že existují i místa, kde se všichni nehoní za výdělkem, ale snaží se opravdu něco změnit. Naučila jsem se nejen, jak je potřebná samostatnost, organizovanost a důslednost, ale také že se nemusím bát říct si o pomoc nebo radu, protože ve Frankovi vždy najdu podporu a hlavně možnosti dalšího seberozvoje.

Dominika Štejdířová, HR stážistka, studentka psychologie

Další reference

Líbí se mi, jaké cíle a činnosti Frank má a jakým způsobem se realizuje, od poradny pro veřejnost, přes advokátní kancelář až po sekce jako Odpovědná energie nebo Rekonstrukce státu. Myslím že podobné organizace s takovým know-how jsou něco, co může společnost někam posunout. Když vidím Franka teď, říkám si, kde asi bude třeba za 10 let a strašně se na to těším.

Petr Stejskal, absolvent stáže, právník a PhD student

Škola pro mě sice byla zdrojem mnoha užitečných znalostí, ale až díky stáži ve Frank Bold jsem mohla pod vedením zkušených kolegů převést teorii do praxe.

Hana Chlupová, finanční stážistka, studentka oboru financí

Jako studentovi humanitního oboru pro mě stáž ve Frank Bold představuje skvělé spojení práce na smysluplných projektech a získání vhledu do možná složitého, ale úžasného světa práva.

Jakub Hadaš, absolvent stáže, student sociologie