Developeři, právníci a náměstek primátora diskutovali, jak zrychlit bytovou výstavbu v Praze

Právník Martin Fadrný (Frank Bold Advokáti) se zúčastnil diskuse o tom, jaké jsou hlavní překážky, které brání Praze stavět rychleji nové byty, a jak tyto překážky odstranit. Diskuse probíhala zejména o návrhu sjednocení pražských stavebních úřadů do jednoho centrálního. To by podle většiny developerů a také velké části pražských politiků mohlo povolování staveb urychlit. To je názor, který převládal i na debatě Urban Leaders Clubu, kde se sešli představitelé právních a stavebních...

Pokračovat ve čtení

Aktuálně Eliška Beranová

NOx z dopravy – čerstvé výsledky měření v Praze a v Brně

Centrum pro životní prostředí a zdraví nedávno informovalo o výsledcích svých měření oxidů dusíku (NOx) z autodopravy. Zatímco benzínové motory vypouštějí zejména škodlivý, ale „mírnější“ NO, naftové motory vypouštějí daleko víc výrazně škodlivějšího NO2. Kolik této látky už představuje nebezpečí a kolik můžete nadýchat například v pražské Ječné ulici nebo na brněnském Kolišti, si přečtěte v přiložených tiskových zprávách. Dozvíte se v nich také, kdy ČR „oslaví“ 10 let odkládání plnění emisního limitu.

Aktuálně Kristýna Špačková (Vojtíšková)

Pavel Franc po jednání s premiérem: důvod protestovat trvá

„Domnívám se, že vždycky platí činy, ne slova. Pan premiér ani paní ministryně nebyli připraveni na to, že by našim požadavkům bezprostředně vyhověli, budou to teprve zvažovat. Proto se domnívám, že je legitimní, aby občané požadovali zrealizování těchto sedmi požadavků“, komentoval Pavel Franc výsledek schůzky s premiérem Andrejem Babišem a ministryní Marií Benešovou.

Aktuálně Kristýna Špačková (Vojtíšková)

Ministr Brabec přenechává ochranu životního prostředí na MPO

Minulý týden informovaly organizace Greenpeace, Hnutí DUHA a Frank Bold o tom, že Ministerstvo životního prostředí (MŽP) rozeslalo do připomínkového řízení návrh změny vyhlášky, který by velkým znečišťovatelům umožnil vypouštět do ovzduší o 40 % více rtuti.

Aktuálně Eliška Beranová

Jak v praxi probíhá rozhodování o výjimkách z BAT: případ olomoucké teplárny

Krajské úřady mají už dva roky v rukou mocný nástroj pro vyjednávání s velkými průmyslovými znečišťovateli ohledně dočasných výjimek z BAT. 

Starší články

RSS