Eliška Beranová

Právnička týmu Odpovědné energie

"Na práci ve Frankovi nejvíce oceňuji její různorodost. Jeden den člověk píše novelu energetického zákona, další den běží na schůzku do senátu, chvíli nato natáčí rozhovor do rádia, a jindy zase hodiny bádá nad obsahem zprávy o posuzování vlivů na životní prostředí, jejíž části jsou psané pouze v polštině. Asi to není pro každého, ale já si tu dynamiku a možnost každý den posouvat hranice vlastní komfortní zóny velmi užívám." 

Eliška je od roku 2018 součástí týmu Odpovědné energie, kde se dlouhodobě věnuje strategické litigaci, integrované prevenci (IPPC), komunitní energetice a transformaci české energetiky směrem k čistým, nízkoemisním zdrojům energie. Od roku 2022 vede legislativní skupinu Unie komunitní energetiky, založenou expertní skupinou Frank Bold ve spolupráci s Hnutím Duha.

Cenné zkušenosti v oblasti práva životního prostředí a energetického práva získala mimo jiné v akademické sféře jako pomocná vědecká síla na Univerzitě Karlově v Praze, na studijním pobytu na Univerzitě Oslo a v nevládním neziskovém sektoru.

Ve volném čase ráda píše beletrii, vede komunitní centrum Poustevna, experimentuje v kuchyni a podniká dlouhé pěší túry s manželem Františkem a teriérem Jackem. 

Eliška Beranová

zpět na celý tým