Jiří Nezhyba

Partner a advokát ve Frank Bold Advokáti

"Po absolvování fakulty jsem pracoval na Ministerstvu vnitra, více než rok pak přímo v záchytném táboře. Když jsem dostal možnost kontrolovat práci neziskovek, které si získaly mé sympatie, byl odtud už jen krůček k přechodu na tzv. druhou stranu barikády. Tedy ke skutečně smysluplné práci ve Frank Bold ve prospěch ochrany životního prostředí a těch, co se sami bránit, třeba proti tlaku korporací, politiků a úřadů, neumí nebo nemohou."

Jiří v roce 1997 vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, pracoval 3 roky na ministru vnitra, nejprve v sekretariátu rozkladové komise a poté jako správní rada působil v záchytném táboře ve Vyšních Lhotách. Od roku 2002 je zaměstnancem Frank Bold.
Věnoval se negativním dopadům velkých zahraničních investic na zelené louce, jako byly například LG.Philips Displays v Hranicích, Toyota Peugeot Citroën u Kolína, hliníkárna Nemak na Mostecku, či automobilka Hyundai v Nošovicích. V rámci tématu Frank Bold Odpovědná energie se zabýval kontroverzní "modernizací" největší české hnědouhelné elektrárny Prunéřov II.

Jiří se od roku 2005 věnuje advokacii, od roku 2015 je partnerem ve Frank Bold Advokáti. Jeho hlavní specializací je stavební a energetické právo, zejména v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Profesně se zaměřuje též na územní plánování, právo životního prostředí a svobodný přístup k informacím. Poskytoval právní poradenství při akvizicích a developmentu několika významných energetických projektů v České republice a Polsku. Před Nejvyšším správním soudem celkem pětkrát dosáhl zrušení územně plánovací dokumentace krajů, které nezákonně bránily investorům a obcím v rozvoji větrné energetiky. Úspěšně soudně napadl odbornou i laickou veřejností kritizovanou Aktualizaci územního plánu města Brna.

Je otcem 3 dětí, rád hraje tenis, badminton, lyžuje a věnuje se semi-improvizačnímu divadlu. Zahrál si ve filmu Petra Marka Nic proti ničemu.

Profil na LinkedIn

Jiří Nezhyba

zpět na celý tým