Jiří Nezhyba

Partner a vedoucí advokát ve Frank Bold Advokáti

"Po absolvování fakulty jsem pracoval na Ministerstvu vnitra, více než rok pak přímo v záchytném táboře. Když jsem dostal možnost kontrolovat práci neziskovek, které si získaly mé sympatie, byl odtud už jen krůček k přechodu na tzv. druhou stranu barikády. Tedy ke skutečně smysluplné práci ve Frank Bold ve prospěch ochrany životního prostředí a těch, co se sami bránit, třeba proti tlaku korporací, politiků a úřadů, neumí nebo nemohou."

Jiří v roce 1997 vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, pracoval tři roky na ministerstvu vnitra, nejprve v sekretariátu rozkladové komise a poté jako správní rada působil v záchytném táboře ve Vyšních Lhotách. Od roku 2002 pracoval ve Frank Bold, od roku 2005 se věnuje advokacii a od roku 2015 je partnerem ve Frank Bold Advokáti.

Věnoval se negativním dopadům velkých zahraničních investic na zelené louce, jako byly například LG.Philips Displays v Hranicích, Toyota Peugeot Citroën u Kolína, hliníkárna Nemak na Mostecku, či automobilka Hyundai v Nošovicích. Zabýval se také kontroverzní "modernizací" největší české hnědouhelné elektrárny Prunéřov II.

Jeho hlavní specializací je stavební právo a územní plánování. Profesně se zaměřuje též na právo životního prostředí a energetické právo, zejména v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Věnuje se mnoha klientům z řad obcí a developerů, především těm kteří hledají společnou cestu k oboustranně výhodné spolupráci. Podílel se na přípravě Zásad pro spolupráci s investory pro města jako je např. Praha, Brno, Jihlava.

Je otcem 4 dětí, rád hraje tenis, badminton, lyžuje a věnuje se semi-improvizačnímu divadlu. Zahrál si ve filmu Petra Marka Nic proti ničemu.

Profil na LinkedIn

Jiří Nezhyba

zpět na celý tým