Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Stanislav Kutáček

Konzultant, garant rozvojových projektů

"Na práci ve Frank Bold mě těší hlavně to, že můžu být součástí týmu, který má odvahu společně vítězit v úsilí za zachování nadčasových hodnot demokracie a práva na zdravé životní prostředí."

Stanislav Kutáček vystudoval obor Veřejná ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU v Brně, kde také získal doktorský titul. Ještě při studiu pracoval jako asistent programu v Nadaci Partnerství a administroval rozdělování malých grantů v programu "Strom života". Od roku 2002 do roku 2005 také působil v Centru dopravního výzkumu jako výzkumný pracovník, se zaměřením na kvantifikaci externích nákladů z dopravy. Skoro celý rok 2005 byl na studijní stáži na University of Leeds (Institute for Transport Studies). V letech 2005 až 2009 působil jako koordinátor, později výkonný ředitel Trastu pro ekonomiku a společnost - společensko-ekonomického thinktanku.

Stanislav je zakladatelem a předsedou družstva prvního českého carsharingu Autonapůl. Původně experimentální projekt má nyní flotilu více než 80 osobních vozů a poskytuje moderní službu mobility více než 1300 zákazníkům (domácnostem, jednotlivcům, firmám). Autonapůl působí v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Liberci, Českých Budějovicích, Pardubicích a v Hradci Králové.

Od roku 2001 aktivně pomáhá s procesy strategického plánování a jinými plánovacími procesy v různých organizacích a komunitách, je zkušeným facilitátorem. Od roku 2008 každoročně externě vyučuje předmět Ekonomie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. V letech 2014-2016 a znovu od roku 2020 působí v Radě Hnutí Duha - Friends of the Earth ČR a zakládal a v letech 2015-8 byl prvním předsedou oborové Asociace českého carsharingu.

Od roku 2008 byl finančním ředitelem konsorcia Frank Bold. Žezlo finančního ředitele předal dál v roce 2019, aby se nadále mohl věnovat rozvojovým projektům Frank Bold.

Stanislav Kutáček

zpět na celý tým