Stanislav Kutáček

Konzultant, garant rozvojových projektů

"Na práci ve Frank Bold mě těší hlavně to, že můžu být součástí týmu, který má odvahu společně vítězit v úsilí za zachování nadčasových hodnot demokracie a práva na zdravé životní prostředí."

Stanislav Kutáček vystudoval obor Veřejná ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU v Brně, kde také získal doktorský titul. Ještě při studiu pracoval jako asistent programu v Nadaci Partnerství a administroval rozdělování malých grantů v programu "Strom života". Od roku 2002 do roku 2005 také působil v Centru dopravního výzkumu jako výzkumný pracovník, se zaměřením na kvantifikaci externích nákladů z dopravy. V roce 2005 se zúčastnil studijní stáže na University of Leeds (Institute for Transport Studies). V letech 2005 až 2009 působil jako koordinátor, později výkonný ředitel Trastu pro ekonomiku a společnost - společensko-ekonomického thinktanku, jehož cílem je přinášet do Česka inovativní řešení společensko ekonomických problémů.

Stanislav je zakladatelem a předsedou družstva prvního českého carsharingu Autonapůl. Původně experimentální projekt má nyní flotilu více než 40 osobních vozů v šesti městech ČR a poskytuje moderní službu mobility více než 500 zákazníkům (domácnostem, jednotlivcům, firmám).

Od roku 2001 aktivně pomáhá s procesy strategického plánování a jinými plánovacími procesy v různých organizacích a komunitách, je zkušeným facilitátorem. Od roku 2008 každoročně externě vyučuje předmět Ekonomie a životní prostředí I. na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 2014 působí v Radě Hnutí Duha - Friends of the Earth ČR a od roku 2015 je předsedou oborové Asociace českého carsharing.

Od roku 2008 byl finančním ředitelem konsorcia Frank Bold. Žezlo finančního ředitele předal dál v roce 2019, aby se nadále mohl věnovat rozvojovým projektům Frank Bold.

Stanislav Kutáček

zpět na celý tým