Tisková zpráva

Frank Bold pomáhá napadené Ukrajině. Zvažte také příspěvek dobročinným organizacím

Brzy ráno ve čtvrtek 24. února začal vojenský útok Ruska na Ukrajinu, který nemůžeme nechat bez reakce. Valná hromada expertní organizace Frank Bold proto dnes ráno schválila připojení se k pomoci ukrajinské armádě a především obyčejným lidem, na které válka dopadne. Na účet organizace Post Bellum posíláme 200 000 korun na pomoc těm, jež konflikt zasáhl.

„Rusko zaútočilo na svobodnou zemi. Jedná se o válečný akt na základě zcela chatrných důvodů. Ukrajinci hájí svoji svobodu. My, Češi, z vlastní zkušenosti z okupace ruskými vojsky dobře víme, o co se jedná. Musíme Ukrajině pomoci se bránit,” říká ředitel Frank Bold Pavel Franc.

Odmítáme černobílé vidění světa. Rusko je zemí mnoha skvělých lidí. V tomto momentě však Rusko napadlo Ukrajinu na základě velice slabých důvodů, které nemohou obhájit rozpoutání války.  

Obracíme se na všechny naše klienty, partnery i podporovatele našich veřejně prospěšných aktivit, aby zvážili i svoje připojení k pomoci například prostřednictvím těchto organizací: Post Bellum, Člověk v tísni, Charita Česká republika, UNICEF, Český červený kříž.