Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Kristýna Zahálková

Právnička týmu Právní poradny

Frank Bold je jako magnet. Přitahuje lidi, kteří sdílí společné hodnoty a odhodlání měnit svět k lepšímu. Přitáhl si i mě a jsem za to ráda nejen pro smysluplnou práci, kterou dělám, ale i pro značnou míru svobody, kterou mi jako zaměstnavatel dává.“

 

Kristýna vystudovala pražskou právnickou fakultu. Již ve druhém ročníku se nadchla pro právo životního prostředí, což ji neomylně nasměrovalo do Frank Bold. Stáž ve Frank Bold v ní přiživila odhodlání používat právo jako nástroj k pozitivním změnám ve společnosti. Stážovala postupně jak v neziskové sekci, tak v advokátní kanceláři. Svůj roční zahraniční studijní pobyt strávila na University College Cork v Irsku, kde se naučila v dešti vyhlížet duhu.

 

Ke konci studia se pohybovala převážně v advokacii a také po studiích pracovala jako advokátní koncipientka. Duhu ale vídala tak málo, že se nechala znovu přitáhnout a nyní má ve Frankovi na starosti právní poradnu pro aktivní občany. Zpracovává nová témata, spolu se stážisty vytváří a přetváří manuály a vzory na web a odpovídá na individuální dotazy. Podílí se také na přípravě podkladů pro interaktivní nástroje.

 

Ve volném čase nejraději uniká od monitoru počítače do lesů, na hory a k vodě. Když se nedostane mimo civilizaci, vystačí si také s dobrou knihou, boulderovou stěnou, plaveckým bazénem nebo vlastní zahradou a kuchyní, kde ráda experimentuje.

Kristýna Zahálková

zpět na celý tým