Vzor

Podnět na obec na prošetření obecně závazné vyhlášky

Pro jakou situaci je vzor vhodný

Vzor využijete, pokud se domníváte, že konkrétní obecně závazná vyhláška, kterou vydala obec, je v rozporu se zákonem. Vyhláška je nezákonná například, pokud není dostatečně určitá (například zakazuje pití alkoholu na všech místech, kam mají přístup děti) nebo ukládá takové povinnosti, které nejsou nezbytné k dosažení cíle regulace. Příkladem může být, pokud by vyhláška za účelem zabezpečení veřejného pořádku v obci zcela zakázala používání hlučných zařízení (křovinořezy, sekačky apod.).

Podrobnější informace o tom, kdy je vyhláška nezákonná, se dočtete v našem manuálu Obecně závazné vyhlášky: Co mohou regulovat a jak se liší do nařízení. Pokud chcete upozornit na postup obce, který je v rozporu se zákonem, využijte náš vzor Podnět k prověření postupu obce. Pokud obec na váš podnět nezareaguje nebo ve věci nezjedná, využijte náš Podnět k prošetření obecně závazné vyhlášky.

Jak vzory používat

  • Ke každému vzoru jsme vypracovali i manuál s doprovodnými informacemi, které vám pomohou vzor vyplnit.
  • Samotná šablona vzoru obsahuje pole, které je třeba vyplnit. Zároveň obsahuje různé varianty obsahu, tam, kde je to třeba.

Kde nalézt další informace

Podrobnější informace k samostatné a přenesené působnosti najdete v našich manuálech:

Podrobnější informace k podávání podnětů najdete v našich manuálech:

Online generátor

Vzor můžete předvyplnit online v našem generátoru podání. Provedeme vás tak náležitostmi a základními variantami krok za krokem.

Otevřít generátor

Zaslat na e-mail

Odkaz ke stažení Vám zašleme na e-mail spolu s komentářem, jak jej správně využít a na co si dát pozor.

Probíhá odeslání.

Úspěšně odesláno. Raději zkontrolujte i složku "spam".

Někde nastala chyba, zkuste to prosím znovu.