Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Poradna

Může být radní tajemníkem?

Je slučitelná funkce radního městské části s funkcí tajemníka jiné městské části? Může být radní tajemníkem?

Tento dotaz byl vyřešen dne 26. 9. 2015. Pozor, závěry a legislativa odpovídají tehdejší právní praxi a nemusí být aktuální.

Odpověď poradny

Ano, pokud vykonává jednotlivé funkce v různých městských částech, může. V rámci jedné městské části jsou však tyto funkce neslučitelné.

Člen rady obce je současně vždy i členem zastupitelstva (1). Platí přitom, že zastupitel nemůže současně zastávat funkci v obecním úřadu. (2) Takovou funkcí je např. právě funkce tajemníka.

Jelikož ale ve vaší situaci jde o radního v jedné městské části a tajemníka v jiné, jsou tyto funkce plně slučitelné.

Poznámky

(1) ustanovení § 99 odst. 3 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích
(2) ustanovení § 5 odst. 2 zákona č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí

Pomohl Vám manuál?

Podpořte nás

Nenašli jste?

Položit nový dotaz

Do pěti pracovních dnů se vám ozveme.

Položit dotaz

Občan 2.0?

Zajímáte se o problémy kolem vás? Možná jste Občan 2.0.

Chcete se zapojovat efektivněji?
Buďte Občan 2.0!

Přečtěte si více

Jde do tuhého?

Potřebujete pomoc advokáta?

Součástí konsorcia je i advokátní kancelář
Frank Bold Advokáti.

Pomoc advokáta