Do you speak English? Switch to english version Ponechat českou verzi

Poradna

Jak podává obec námitku?

Chceme podat námitku k Zásadám územního rozvoje za obec. Musí znění námitky schválit zastupitelstvo nebo postačí, když ji sepíše starosta? Radu nemáme.

Tento dotaz byl vyřešen dne 10. 3. 2011. Pozor, závěry a legislativa odpovídají tehdejší právní praxi a nemusí být aktuální.

Odpověď poradny

Pokud ve Vaší obci není volená Rada obce, pak musí námitky schválit zastupitelstvo. Vyplývá to z ustanovení § 6 zákona č. 183/2006 Sb., stavebního zákona.

§ 6 stavebního zákona

(6) Rada obce a v obcích, kde se rada nevolí, zastupitelstvo obce
d) uplatňuje v samostatné působnosti námitky k zásadám územního rozvoje a připomínky k územnímu plánu sousední obce.

Newsletter

Chcete mít přehled o Vašich právech? Zajímájí Vás změny v zákonech?

Odebírejte naše novinky a získejte přehledné právní informace.

Nenašli jste?

Můžete se na nás obrátit s Vaším dotazem přímo a my se vám do pěti pracovních dnů ozveme.

Položit dotaz

Advokáti

Potřebujete pomoc advokáta?

Součástí konsorcia je i advokátní kancelář Frank Bold Advokáti.

Přejít na advokáty