Podporujeme demokracii zdola

Svobodu a demokracii, která nám umožňuje v České republice spokojeně žít, pracovat a podnikat, nebereme jako samozřejmost.

Stát potřebuje občany, kteří se mu dívají pod ruce a umějí se účinně ozvat, když si všimnou plýtvání, nespravedlnosti nebo postupu za hranou zákona. Účinně se ozvat je těžší, než napsat naštvaný status. Vyžaduje to schopnost používat klasické nástroje, na které instituce slyší – námitky, připomínky, odvolání a jiné – a porozumět tomu, jak tyto nástroje fungují. S takovými schopnostmi se člověk nerodí, ale může je získat a díky nim nejen bránit svá práva, ale i měnit své okolí k lepšímu. 


Řešení problému   Další souvislosti

Řešení problému

Provozujeme on-line právní poradnu a zpřístupňujeme právo občanům

Co můžu jako občan ve svém okolí ovlivnit a jaké mám k dispozici nástroje? Dáváme volně k dispozici více než 400 přehledných právních návodů, zodpovězených dotazů a vzorů a pokud něco chybí, existuje možnost se doptat v naší on-line poradně. Najdete u nás také e-learningové kurzy, infografiky a také možnost přihlásit se k pravidelnému odběru emailového právního rádce pro Občany 2.0. Obsahuje vše pro občany, kteří se chtějí zapojit do toho, co se kolem nich děje. Projděte si  naši právní poradnu.

Vyvíjíme nové on-line nástroje

Jak by mělo vypadat právo pro 21. století? Kde to jde, posunujeme se od suchého textu k přívětivějším formám. Testujeme videa, infografiky, automatizaci a další nástroje. Naším cílem je, aby co nejvíc uživatelů poradny dokázalo vyřešit svůj problém svépomocí, efektivně a bez asistence právníka. Jako pilotní projekt jsme vytvořili  platformu Chytré založení spolku, která během několika vteřin zájemcům pomáhá vygenerovat potřebné dokumenty pro založení spolku.

Inspirujeme případy našich partnerů i nás samých

Těm, kteří se přihlásí do naší sítě Občanů 2.0 pravidelně zasíláme zpravodaj s přehledem případů, kterým se věnujeme jak v rámci naší neziskové činnosti, tak v rámci naší advokátní kanceláře. Na webu vedeme mapu našich vlastních inspirativních případů nebo kauz, na kterých jsme spolupracovali s vybranými partnery.

Ambasadoři Rekonstrukce státu

Ambasadoři Rekonstrukce státu jsou duší našeho rekonstrukčního projektu. Jsou to aktivní občané ze všech oborů i koutů republiky, kteří komunikují s politiky, sledují jejich hlasování a diskutují s nimi. Pomáhají občanský lobbing popularizovat ve svém okolí. Pojď do toho s námi, i malá pomoc se počítá!


Souvislosti

Za více než 25 let existence Frank Bold (dříve Ekologický právní servis) jsme pomohli tisícům lidí zorientovat se ve svých právech a efektivně je používat. Bezplatně radíme občanům v otázkách ochrany životního prostředí, korupce a nesprávného či nezákonného postupu úřadů. Počet dotazů i úspěšně vyřešených kauz stále stoupá. Víme jak složité je proplétat se džunglí práva. Proto se soustředíme na předávání zkušeností aktivním občanům a na jejich propojování.